Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire gyakori, hogy 20%...

Mennyire gyakori, hogy 20% önerő elegendő, ha a jövedelem bőven rendben van, és a lakás is városban van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 22:07
1 2 3 4 5 6
 21/58 geza tozser ***** válasza:
0%

Még valami ami érdekes.

A bank számládon levő összege is nézik, hogyan LETT az annyi.

Ha havonta betett öszeg az, akkor O.K.,de gyanus ha a kervényezés ELŐTTI időben egy nagyobb összeget teszel be, akkor már megkérdezik honan kerűlt az oda?

Ha azt mondod, kölcsönt adtál és azt fizették vissza, ki volt az és ha ugy van ahogy mondod, egy nyilatkozatott kérnek TŐLE amit tanuk előtt ir alá és ügyvéggel hitelesitett amibem AZ MINT TÉNYÁLLÁS VAN ÉS AZ HOGY AZ NEM HITEL AMIT VISSZA KELL NEKED FIZETNED!!!

2020. szept. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
kezdem úgy érezni, hogy csak fújod a magadét.
2020. szept. 28. 22:14
 23/58 geza tozser ***** válasza:
0%

20/21

Ez csak min egy felhasználhaó beirás lett idehozva.

Ugyanis ha végig olvasod, látnod kell hogy a 40-50% keresetnél nincs megemitve hogy az NETTÓ ÖSSZEG amiből MINDENT KI KELL FIZETNIE HAVONTA!

2020. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:
Értem, nekem nettó 450 érkezik legrosszabb esetben, a törlesztőm meg 60-65 lesz...
2020. szept. 28. 22:20
 25/58 geza tozser ***** válasza:
21%

23/23..

Tudod mit?

Legyen neked igazad, és ne nekem, és a bonkok semmi mást nem néznek majd csak azt "ami neked tetszik, amit te elgondoltál"

2020. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
Mi a problémád azzal, ha valaki hitelképes, és megfelelő mennyiségű megtakarítással is rendelkezik? Miről akarsz meggyőzni? Hogy havi fél milliós fizetésből nem tudnak nekem meghitelezni egy pici lakás 70%-át? Nem értelek. Nem minimálbérre akarok felvenni 50 milliót.
2020. szept. 28. 22:24
 27/58 anonim ***** válasza:
En sem ertem mi a baja a kommentelonek. Azert annyi, hogy meg varjal a biralattal, mert az 2-3 het mire elmondjak.
2020. szept. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a zagyvaságot...

Nekem annyi a javaslatom, hogy több bank ajánlatát is hallgasd meg mielőtt beleugrasz a hitelbe. Mire eljutsz odáig, hogy ténylegesen beleszeretsz egy lakásba, már legyen egy viszonylag frissen ugyan, de kiválasztott.

Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy a lakhatást ígyis-aúgyis fizetni kell, mindegy milyen címszóval. A bankkal még mindig lehet pár hónapig egyezkedni, egy bérleményben a kiadóval nem igen.

2020. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
Ezt en is megkerdezten, a lenyeg fizetve legyen de ha ne adj Isten 4 ev mulva kirugnak es nem tudsz fizetni szolj a banknak es nem is az, hogy elnezik de legalabb tudni fogjak, hogy most ez van. De ha eltunsz es nincsen kommunikacio, az a legrosszabb...
2020. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:

Elnézni biztosan nem nézik el, de lehet velük egyezkedni. Nekünk anno az ügyintéző azt mondta, hogy pl. lehet egyedi elbírálás alapján akár 4-6 hónap fizetési haladékot is kérni. Ez nyilván törlesztőrészlet emelkedéssel, vagy futamidő kitolással jár.

Azt mondta gondolkozzunk úgy, mint egy józan ember, akitől kölcsönkért a barátja. Nyilván ha ez a barát jelzi, hogy bajban van és te látod, hogy igyekszik megoldást keresni és találni a problémájára, akkor megértően próbálsz hozzáállni. Ha egyszerűen csak eltűnik, a telefont kinyomja, a lakhelyéről elköltözött, a számlájához meg nem férsz hozzá, akkor nyilván előbb szól a vészcsengő és akarod minden áron behajtani a pénzedet. Na ez tökéletesen igaz a bank-ügyfél kapcsolatban is.

A kérdező gondolkozása szerintem felelősnek tűnik. Nagyon fontos, hogy mindig legyen legalább 2-3 havi tartalék elfekvőben! Ezen felül ugyanúgy kell tovább spórolni és olykor előtörleszteni egy-egy nagyobb összeget. Ha ez megvan, akkor nem lesz semmi baj.

2020. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!