Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire gyakori, hogy 20%...

Mennyire gyakori, hogy 20% önerő elegendő, ha a jövedelem bőven rendben van, és a lakás is városban van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 22:07
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
Egyébként te mekkora hitelnek szeretnél nekifutni, ha szabad kérdeznem?
2020. szept. 25. 17:10
 12/58 anonim ***** válasza:

2-es, 9-es vagyok. Ez a kérdés gondolom nem nekem szólt. :)

Jól teszed, így a tuti. Mi anno a K&H-nál hiteleztünk, ők ilyen szempontból korrektek voltak nagyon. Elindult az előzetes hitelbírálat és a kinézett lakás értékbecslése, közben készült az ügyvédnél az adás-vételi. Előbb kaptuk meg az előzetes bírálatokat, minthogy aláírtuk volna a szerződést, nagyon gyorsan ment illetve súgtak előre. Elmondták, hogyha csak pár hét különbség van az előzetes és a tényleges eljárások között, akkor sosem bírálják felül az előzetes döntést. Mi így nyugodt szívvel tudtunk belemenni.

2020. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

Én a BB-s vagyok. Én úgy néztem a banknál, hogy 16M 20 évre. Na most közben kiderült mégis mennyi pénzzel gazdálkodhatok, ami összességében annyit takar, hogy amit fel fogok venni MAXIMUM az 12M 12 évre és 15M-s lakásra amihez 3M önerő kell. Sajnos feljebb nem mehetek.

Ja igen, BB-nek még egy plusz pont, hogy visszafizetik az értékbecslés meg hasonló díjakat ha sikeres az adás-vétel. :) Legalább is a minősített fogyasztóbarát hitelnél.

A K&H-t jónak mondják még igen, de nekem a BB a legjobb minden esetben. :)

2020. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Köszi! Én maximum 10,8 M hitelben gondolkodom, szintén 15 M lakás. Nagyon hasonlók a paramétereink :)) Most kitöltöttem mindent és kértem visszahívást a BB-től én is. Bár nekem nem ők a számlavezetőm, de első körben szerintem jó lesz.
2020. szept. 25. 18:05
 15/58 Meton ***** válasza:
0%
Arra is figyelj, hogy a bankok célja az, hogy a saját profitjukat maximálják és nem az, hogy neked kedvezzenek. Ha később nem tudod fizetni a hitelt, akkor bukod a lakást, a hitelt pedig még a gyerekeid is örökölni fogják. Ha kirúgnak az állásodból, akkor 1-2 hónap alatt kiszagolják és máris indul a csődeljárás. Zárolják a számlád, de ha így is tudod fizetni a hitelt, akkor nincs gond. Ellenkező esetben jön a behajtó és lehúz rólad mindent, amit bír. Persze szó szerint nem ennyire durva, mert mindent megtesznek, hogy a hitelt visszaszerezzék, de a jövődet biztosan elcseszik egy életre.
2020. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást, sokaknak nagyon hasznos lenne. Azt hiszem megfontolt vagyok. Jelenleg ha elveszítem a munkám, állásom, akkor a hiteltörlesztőnél 2x drágább albérletet sem tudom fizetni, és megyek az utcára.


10 éve élek albérletben, már 140+rezsi körül fizetek. Emellett tettem félre 5M forint önerőt, így nem gondolom, hogy havi 60 körüli törlesztővel bármikor gondom lenne. Valahogy kénytelen az ember lakáshoz jutni. Örökségem nincs és nem is volt.

2020. szept. 28. 11:13
 17/58 anonim ***** válasza:
A minositett fogyasztobarat hitenek az a jo, szerintem nem csak a BB-nel van igy, hogy mindegy honnan van a penz, a lenyeg, hogy fizetve legyen. Tehat ha neked van egy feketen bejelentett munkahelyed es a penzt minden honapban feltoltod a szamladra akkor nem szolnak emiatt.🙂 persze a kamat tobb de valamit valamiert. Azert erre kerdezz ra, hogy mondjuk minden honapban 300k nettonak kell a szamlara erkeznie vagy nincs erre “limit”. ;)
2020. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
Több mint egy órán át beszéltem a BB ügyintéző hölggyel, az összes jövedelemtípust átbeszéltük, kalkulált nekem egy legrosszabb-legjobb eshetőséget is. Nagyon alapos volt. Nekem 450 érkezik a számlámra legrosszabb esetben minden hónapban, viszont nem minden típusú jövedelemmel kalkulálnak, de ebben az esetben is bőven benne vagyok az általam igényelt hitelösszegben.
2020. szept. 28. 11:20
 19/58 geza tozser ***** válasza:
0%

9/18 és mások..

A bank (becsűse)azt nézi hogy az ODA ADANDÓ pénz összegét fedezi-e az ingatlan értéke, az "önerő" is azért van hogy a nem fizetés esetén a bank biztossan visszakapja az odaadott összeget.


Ami az adandó (hitelezett)összeg 40-50%át illeti azt NETTÓBAN KELL ÉRTENI,ami készpénz, ugye? Mert ha a BRUTTÓ-t keresetet nézzűk az az adólevonás/kifizetése után.... a NETTÓ már csak ZY%.


A bank azt is nézi meddig tart a HAVI-ÉVI kényszerűen fizetendő összeg, mondjuk gyerektartás, vagy valami féle biróság által odaitélt fizetési kötelezettség amit általában tovább KELL fizetni mint ÖT ÉV.

Természetes hogy bekakulálják az ÖSSZES tulajdonjoggal való költség fedezésére forditandó összeg meglétét is!


A bankok azért vizsgálják meg szigoruan a hitelképességet mert egyik bank sem szereti ha az odaadott összeget nem képes valaki fizetni és kénytelen a pénzét birósági uton behajtania.


..és hasonló dolgok.

2020. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves utolsó, de te most mégis mire válaszolsz ezzel?
2020. szept. 28. 22:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!