Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire gyakori, hogy 20%...

Mennyire gyakori, hogy 20% önerő elegendő, ha a jövedelem bőven rendben van, és a lakás is városban van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 22:07
1 2 3 4 5 6
 41/58 Meton ***** válasza:
A havi 60-at és az 5 milla önrészt szorozd meg legalább kettővel, akkor már egy olcsóbb lakás belefér. Persze lehet olcsón venni házat, mert mi is nem régen adtuk el a mienket 2.5 milláért. Persze a felújítás 20 milla simán lesz. De friss diplomásként én a helyedben nem gondolkoznék saját lakáson. Majd ha már lesz jól fizető munkád és nem okoz gondot havi 200-at kicsengetni egy jobb házért, akkor vágj bele. De addig gondold végig, mert lehet, hogy külföldön 5-ször jobban megfizetnének. Akkor a ház csak korlátozni fog.
2020. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:

Miért ne vehetne az ember így lakást? Ha arra kalkulálunk, hogy 70 ezer lesz a törlesztő és most mondjuk 120 egy albérlet, akkor havi 50 ezerrel többet tud megtakarítani, mint eddig. Az évente több, mint félmillió forint. Ha ehhez csak mégegyszer ennyit hozzá tud csapni, azt már törlesztheti is elő. Csökken a törlesztőrészlet, optimális esetben a fizetése is nő, többet tud megtakarítani, következő évben többet tud előtörleszteni. Ez így szépen megy, amíg 8-10 év alatt kényelmesen ki nem fizeti a kérdező a lakását.

Bár tudja, hogy jó esetben ennyi idő alatt kitudja fizetni a hitelét, okos és azt mondja, hogy 20 éves futamidővel veszi fel. Kisebb a törlesztő, nagyobb az esély, hogy mindig minden körülmények között fizetni tudja majd.

Ha kifizette/kinőtte, akkor pedig majd vesz egy másikat. A következetes, kis lépcsők híve vagyok és ez szerintem itt megvan.

2020. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

#41, van jól fizető állásom, 3 éve lett meg a mesterszakos diplomám, köszönöm az aggodalmad, nem vagyok pályakezdő. Ne haragudj, de annyira nagy lóról osztod az észt, de azért nem áll atomfizika a dolog hátterében. 5M önerő összegyűjtéséhez évekre volt szükségem albérlet mellett, mire a megtakarításaimat növelem, addig a lakások árai is növekedni fognak. És természetesen, lehet venni Nógrádban vagy Zalában 2 millió forintért is ingatlant, nem megyek vele túl sokra, ha a fővárosban van a munkahelyem.


Havi 200-at kicsengetni most sem okozna gondot egy normális házra (bár nem tudom miből gondolod, hogy amit választottam az nem "normális"), de itt jön képbe a felelősségvállalás, ami okos dolog. Te pedig arra bíztatod az embert, hogy verjen el havi 200-at törlesztőre. Nagyon buta tanácsokat osztogatsz, és őszintén remélem, hogy mások nem dőlnek be neked. 140 az albérletem, a törlesztőm 60 körül lesz. Jobb nem is lehetne. Ez az a törlesztő, amit mindig minden körülmények között vállalni tudok, sőt, előre 1-2 évre el is van rakva a számlámon, ha bármi gond történik. Ezzel ellentétben egy albérlet váltás, ha épp valamiért szükséges az kapásból 2 havi kaució + 1 havi lakbér + költözés. Na, ennyi 1 évnyi törlesztőm a saját lakásomba.


Ráadásul az így megtakarított összegből LTP-t is nyitok, ami jól fog jönni 10 év után egy nagy elő/végtörlesztésnél. Nem fogok nagyobb lábon élni, de jó érzés lesz, hogy 80ezres spórolok az albérlethez képest SAJÁT lakásban.


Sajnos sejtettem, hogy a szúrkálódásaid között nincs semmi, de csalódás volt olvasni a soraidat.

2020. okt. 2. 08:11
 44/58 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz még egy tanácsot, akkor nagyon nézd meg az LTP-nél mit írsz alá. Nem jársz-e jobban állampapírral pl., amit arra költesz, amire akarsz.
2020. okt. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
Elveszítetted a hiteled sajnos. Add fel.
2020. okt. 2. 08:23
 46/58 anonim ***** válasza:
En tovabbra sem ertem miert kell meg mindig szidni. A BB-s vagyok. Azt hozzateszem, hogy en 1 hete kezdtem el nezegetni a 15M-s lakasokat, az sajnos olyan is es fel kell ujitani, ha csak nem valami felujitott de ott a kornyeket haromszor is at kell gondolni!
2020. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

44 vagyok (meg előtte 42 és még egy pár), szóval nem a fura személyiségzavaros egyén. :D Így javaslom, hogy tényleg járj utána az LTP-nek mielőtt aláírod.

A mostani LTP konstrukciókat nem ismerem pontosan, de amennyire tudom nem sokkal jobb már az állami támogatás nélkül, mint az állampapír és még meg is kötik mire használhatod fel. Ha nem nyújt annyival többet, akkor teljesen felesleges LTP-t kötni és ezáltal megkötni a saját kezed.

2020. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:
Bocsánat, már nagyon pipa voltam a másik hozzászólóra. :D köszi :)
2020. okt. 2. 14:10
 49/58 Meton ***** válasza:

Az LTP szerintem nevetségesen kevés. Havi 20 ezer a max részlet, ha jól tudom, de ez még állami támogatással 10 év alatt sem lesz valami nagy összeg.

Egy 15 milliós lakás általában 50 éves panel, ami kemény felújításra szorul. Lakni persze lehet abban is, de a hitelt 20 évre veszed fel, szerintem nem a legjobb ötlet egy öreg lepukkant lakásra elverni. Nyílászárókat kell cserélni, szigetelést megcsinálni és valószínűleg a csőhálózat is cserére szorul. Ha megnézel egy új lakást, vagy főleg házat, az azért 25 felett lesz.

A 200 törlesztést csak hasra ütés szerűen mondtam, de a lényeg, hogy rendesen zsebbe nyúlós a dolog. Ha 44 éves vagy, akkor van családod, valószínűleg nem egyedül fizetnéd. Ha pedig diplomás vagy, akkor havi 400-500 nettó fizura tippelnék, szóval ezek fényében nekem a 200 nem tűnik irreálisnak.

Az albérlet mellett szól, hogy bármikor felmondhatod. Ha találsz egy jobb munkát, vagy egyszerűen szeretnél máshova költözni, akkor nincs vele sok gond. Van, ahol a cég is besegít. Nálunk például lehet béren kívüli juttatásként kérni és mivel adómentes is, így sokan élnek vele.

2020. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 Meton ***** válasza:

Számoljunk egy kicsit. Legyen a havi törlesztő 200 és a futamidő 120 hónap. Szerintem ez a te esetedben reális. 200 ezer*120=24 millió, de ebből lejönnek a kamatok. Ha az 5 millió önrészt ráteszed, akkor azért már lehet keresgélni új lakások közt is. De érted már, miről beszélek? A havi 200 csak a belépő szint, inkább felette érdemes gondolkodni. Még most is úgy gondolod, hogy egy albérletnél olcsóbban kijössz?

Amúgy ki lehet olcsóbban is hozni, ha mondjuk Tatabányáról jársz be.

2020. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!