Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell ennyire védeni...

Miért kell ennyire védeni azokat az embereket akiket kilakoltatnak?

Figyelt kérdés

Ha például hitelre vesz egy házat... Alárta a szerződést, hogy a havi részletre, ha mittomén 10 napon belül nem érkezik valamekkora összeg akkor a bank elveszi a házat.

ALÁÍRTA a szerződést.

a szomszédommal történt meg az eset. A mellettünk lévő telken épült egy ikerház, az egyik felét megvették, a másikat meg csak hitelre.

A hitelt nem tudták fizetni, és többszöri felszólítás után a bank visszavette a házat.

Magyarán kilakoltatták őket.

Nem tudom, hogy kik, de vagy 30-an odasereglettek és követelték, hogy azonnal engedjék őket vissza, nekik is joguk van élni valahol.



Na álljuk meg. Ki mondta, hogy pont nekik nincs joguk valahol lakni?

Vannak szabályok. AMiket MINDENKINEK be kell tartania. A bank is betartja. Ha TE nem tartod be vannak következményei. Lásd: kilakoltatták őket.


Nem tudod fizetni a házadat? Vállald a következményeit. Aláírtál egy szerződést amit nem biztos, hogy tudsz teljesíteni? Vállald a következményeit.


Ráadásul még a bank volt a toleráns, mert az idő múlásával nem emelkedett a havi részlet... Ugye az a szokás, hogy ha késel a havi részlettel, akkor 10 nap múlva 2x annyit kell már kifizetned.



Sajnálom meg minden, jó sz*r lehet, ha egyik napról a másikra nincs tető a fejed fölött, ráadásul az anyagiak sem kedvezőek..

De akkor tessék olcsóbb házat választani.

Most én veszek 100 millióért egy ferrarit, de utána meg nincs 80 millióm egy házra... Értitek a lényeget...


2020. okt. 22. 11:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
11: akkor megint. Mi közöm van nekem az iskolákhoz? vagy a vegánokhoz?
2020. okt. 22. 13:53
 12/26 anonim ***** válasza:
79%

Sokan azt mondják, hogy akik svájci hitelt vettek fel, ráadásul erejükön felül, maguknak keresték a bajt.

Ez így nem igaz! Vagy nem teljesen igaz. A magyarok általában kevésbé járatosak a banki ügyekben, a pénzvilágot nem látják jól át.

A svájci hitel mint kiemelten jó lehetőség szinte tukmálva volt az emberekre. Sokkal jobb, mint a forint alapú, és önerő egyáltalán nem kell, vagy csak kevés. Lakni kell, a hitellehetőség sokak számára lehetővé tette, hogy emberibb körülmények között élhessen.

Jött a válság, a gazdaság összeomlott. A frank meg az egekig szökött. A gyanú szerint a bankok nem használtak valójában frankot, csak számolásban használták fel. Nem sikerült bizonyítani.

Két ember közül az egyik keresett mondjuk nettó 140 ezret, a másik nettő 90-et. A havi törlesztő meg mondjuk volt 50 ezer. 230-hoz képest nem mondhatni túlvállalásnak. De aztán a 140-ből lett a munkanélküli segély, az 50 meg felment akár 100-ra is. Erre senki nem számíthatott.


Saját példám, csak autóval:

Vásárláskor nettó 130 a fizetésem, a havi törlesztő 23 ezer. Később 170 nettóm lett, 27 ezer havi törlesztő.

Az utolsó két évben pedig munkanélküli lettem, zéró jövedelem. A foglalkozáshelyettesítő (?) 40 000 körül volt, majd 23 000 forintot kaptam, végül semmit. A törlesztő meg felment 37 ezer fölé.

Én el tudtam volna adni a kocsit, de lakással már nem annyira egyszerű.

2020. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, kell lakni vhol, meg jó volt a devizahitel, de lássuk be, az emberek többsége bőven túlnyúlt a saját lehetőségein. Most ugyanez játszódik le a csokkal, az alsóosztály beköltözik a felső középosztály házaiba, pár év múlva meg hasonló helyzet lesz, mint a devizával, és akkor is sírni fognak az emberek, hogy mentsék meg őket.


Én empatikus vagyok, és vannak emberek, akik tényleg reális összeget vettek fel, a devizahitelnek tényleg voltak rejtett kockázatai (megjegyzem, most a csoknál is van ilyen), ugyanakkor többen voltak azok, akik csak simán túlnyújtóztak a takarón. Azokat pedig nem tudom sajnálni, én se verem magamat 30 milliós kölcsönökbe, hanem beérem a kisebb házzal, mert nem gondolom, hogy az állam és az adofizetok dolga kihúzni a seggem a bajból, ha történik vmi.

2020. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha nem tennénk az egyszeri többi ember nem fizetné be ezentúl a csekkeket, mint Kozsó aki énekesi karrierje mellett 5 millió forintos közös költség tartozást halmozott fel. Más embert már 50 ezernél is behajtják meg széljegyzetelik az ingatlanon, de Kozsónak lehet 5 millával lógni majd a nyugdíjas anyukájára íratni


Ha senki sem fizetne be semmi csekket megszűnne minden szolgáltatás. Nem lenne villany, gáz, fűtés, de még csapvíz sem. Na, jó lenne?

2020. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

13: Hát ezaz! Túlnyújtóztak a takarón... Lehetünk bármennyire empatikusak, és mondhatjuk, hogy márpedig nekik laki kell valahol, attól még saját maguk intézték el ezt maguknak. Leírtam ezt is. Eláírták a szerződést. ott volt MINDEN kisbetűs nagybetűs szöveg. Ha nem tdják tartani a törlesztőt akkor miért akar ilyen drága házba költözni?


Újra a ferraris téma. Hiába akarok én venni egyet, havonta 1.8-3m Ft-ot nem tudok kiperkálni, hogy meglegyen a 4 éves törlesztőrészlet.

Lehet, hogy az első 3-4 hónapban menni fog, mert van annyi tartalékom, de aztán jéé elfogyott. és százezres keresettel nem fogok milliókat keresni.


Végeredményül elveszik a ferrarimat. jön a felszólítás, aztán ha nem adom le jönnek a behajtók és elveszik.


Magyarán magamnak kerestem a bajt.

2020. okt. 22. 15:33
 16/26 anonim ***** válasza:
89%

Én is azt látom, hogy most ugyanaz a felelőtlenség zajlik. Benne van a szerződésben, hogy fix kamattörlesztő, innentől kezdve mindenki bevállalja a családi bevétel feléig a hitelt, mert úgysem lehet semmi baj. Hát így volt ez valahogy a devizásokkal is.

Én sem vagyok a bebukottakkal szemben empatikus. Lehet, hogy a bankok gátlástalanul nyomták az emberek nyakába a deviza hitelt (illetve nem igazán volt más releváns megoldás), de ettől még az embernek nem kötelező erején felül elfogadni azt.

Hiába tukmál a kollégám egy rakás szart a kezembe, hogy egyem meg ezt, mert a kakaós csiga nem olyan finom és nem mellesleg drága is, attól én még nem fogok három rakás szart kérni vacsira. Inkább választok egy fél kakaós csigát.

Persze én könnyen beszélek, mert mire hitelt vettünk fel már túl voltunk a devizások rossz példáján. (Illetve érdekes módon a környezetünkben senki nem nincstelenedett el a deviza hitelével, szóval úgy vélem lehetett ezt normálisan is csinálni.) Node mindegy is.

A pénzügyi kultúrára pedig csak annyit mondanék, hogy a nem tudás nem mentesít fel a szabályok betartása alól. Ha én hülye vagyok valamihez, akkor addig megyek, amíg meg nem értem és majd csak akkor írom alá, ha pontosan megértettem mit vállalok.

Persze, sajnálom, ha valaki elveszíti egy élet munkáját, de magának köszönheti sajnos és ezt a legnehezebb beismerni.

2020. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem védem őket. Ha kértek pénzt azt vissza kell fizetni.

Ennyi, nem bonyolult.

2020. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%
Én nem védem őket. Az államnak nem kellene megmentenie az eladósodó nagyravágyó aljanépet. Ha nem fizetik a hitelt, akkor ne az én adómból vakarják ki őket a xarból, hanem irány a híd alja fészekaljastul...
2020. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Egyébként minimálbérből is naaaagyon szépen nyugodtan meg lehet élni albérletben.

Tipikus két nap alatt elverem az összes pénzem ember.

2020. okt. 22. 16:45
 20/26 anonim ***** válasza:
67%

"19/19 A kérdező kommentje:


Egyébként minimálbérből is naaaagyon szépen nyugodtan meg lehet élni albérletben.


Tipikus két nap alatt elverem az összes pénzem ember."


Ez legalább olyan bölcs mondás, mint Cilike okosságai.

2020. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!