Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell ennyire védeni...

Miért kell ennyire védeni azokat az embereket akiket kilakoltatnak?

Figyelt kérdés

Ha például hitelre vesz egy házat... Alárta a szerződést, hogy a havi részletre, ha mittomén 10 napon belül nem érkezik valamekkora összeg akkor a bank elveszi a házat.

ALÁÍRTA a szerződést.

a szomszédommal történt meg az eset. A mellettünk lévő telken épült egy ikerház, az egyik felét megvették, a másikat meg csak hitelre.

A hitelt nem tudták fizetni, és többszöri felszólítás után a bank visszavette a házat.

Magyarán kilakoltatták őket.

Nem tudom, hogy kik, de vagy 30-an odasereglettek és követelték, hogy azonnal engedjék őket vissza, nekik is joguk van élni valahol.



Na álljuk meg. Ki mondta, hogy pont nekik nincs joguk valahol lakni?

Vannak szabályok. AMiket MINDENKINEK be kell tartania. A bank is betartja. Ha TE nem tartod be vannak következményei. Lásd: kilakoltatták őket.


Nem tudod fizetni a házadat? Vállald a következményeit. Aláírtál egy szerződést amit nem biztos, hogy tudsz teljesíteni? Vállald a következményeit.


Ráadásul még a bank volt a toleráns, mert az idő múlásával nem emelkedett a havi részlet... Ugye az a szokás, hogy ha késel a havi részlettel, akkor 10 nap múlva 2x annyit kell már kifizetned.



Sajnálom meg minden, jó sz*r lehet, ha egyik napról a másikra nincs tető a fejed fölött, ráadásul az anyagiak sem kedvezőek..

De akkor tessék olcsóbb házat választani.

Most én veszek 100 millióért egy ferrarit, de utána meg nincs 80 millióm egy házra... Értitek a lényeget...


2020. okt. 22. 11:47
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Érdekes nekem sikerül. És emellett egyetemre is járok. Aztaaa. Ha most arra kerülne sor, hogy házat kéne nézzek talán nem a több százezres havi törlesztőset nézem ki magamnak.

Józan paraszti ésszel kéne gondolkodni!!

2020. okt. 22. 21:54
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudod fizetni a házadat? Vállald a következményeit. Aláírtál egy szerződést amit nem biztos, hogy tudsz teljesíteni? Vállald a következményeit."


Teljesen egyetértek.


A svájci frank alapú hitelekkel volt baj.

Egyértelmű, hogy az emberek jelentős része nem ért a pénzügyekhez.


Hibás volt mind a két fél. A bank ezért, mert visszaélt azzal, hogy az emberek nem értenek a pénzügyi kérdésekhez, az emberek pedig azért, mert "nem is akartak érteni hozzá", egy kicsit sem.

Pontosan ezért, véleményem szerint jogos a megsegítés az állam részéről, de nem olyan formában, hogy egyesek szerencsések vele kapcsolatban (főleg akinek volt amúgy is pénze), kettesek pedig az utcára kerültek.

Persze jogilag ettől még a kilakoltatások jogosak.


Nekem van az ismerősi körömben olyan család, akinek a keze közül mindig kifolyt a pénz. Az Isten pénze nem volt elég nekik (cigi, pia, márkás cuccok). Csak azért lettek megmentve, mert 4 gyerekük volt. Eszközkezelő megvette a házat, ami 25 éve festéket nem látott, mert cigire, piára, márkás cuccra kellett a pénz, majd 5 éven belül visszavásárolták húgyért-fosért. Minden hitelező (magánszemélyek is), akik az ingatlanon rajta voltak, hoppon maradtak. Soha nem látják a pénzüket, ismerősöknek pedig van egy saját kégli, némi jelzálogjog az ingatlanon (nem 23 millió, csak 2,5 millió), amit röhögve fognak kifizetni pár év alatt.


Na ez az a kör, akit soha nem segítettem volna meg az adózók pénzéből, mert ők valójában nem szorultak rá.

2020. okt. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
89%
... amúgy is a bicska kinyílik a zsebemben, amikor olyat látok a TV-műsorban, hogy a szereplő állítólag már a küszöböt rágja, annyira nincs pénze, de a cigi ott lóg a szájában...
2020. okt. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%

A szegény csalad a tévében így néz ki:

Cigaretteznak,

Közben főzik a kávét

Autó az udvaron.


Sírás hogy szegenyseg van

2020. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
68%

Különben én eliteltem a megsegítést. Nekem is volt hitelem.


Bementem a bankba, vettem fel forint hitelt. Elmondta a bankos hogy a forint biztos a chf risky.

Én nem játszottam szerencsejátékot otp-nel 25m Ft hitelt vettem fel.


Kifizettem, kamatostul, becsülettel.


Jött a szerencsejatekos chf hiteles sirni hogy a roulette nem jött be neki, segítsünk rajta.


Ha kaszinóba megyek ne sirjak már hogy vesztettem .


Különben meg nem volt olyan nagy bukás ám nekik ha a teljes futamitot nézzük, inkább csak a forint hitelhez képest lévő nyereseget buktak el.

2020. okt. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem néha van olyan érzésem, hogy ez az államnak nagyon jól jött. Az eszközkezelő megveszi az ingatlant, a bank és az állam által "megegyezett" összegen. Bank annyira nem veszt semmit, a többi hitelező meg lesz@rva, állam óccsón ingatlanhoz jut, aztán az állam rulettezik, hogy megmarad neki az óccsó ingatlan, ha az adós 5 éven belül nem tudja visszavásárolni, vagy sem. Aki vissza tudja vásárolni, az áldja szent nevét és a mostani vezetésre fog szavazni a következő választáskor (is). Tovább lehet a médiában hirdetni, hogy "ők senkit nem hagynak az úton".


Ehhez képest más országokban egyszerűen befagyasztották a bankoknak a svájci frank árfolyamát a hitelfelvételkori szintjére, nem volt ingatlanbiznisz úgy, hogy egyik megúszta, másik utcára került, hanem minden hitelfelvevő fizette tovább, ahogy illik. Az adózók pénzét nem kellett elherdálni olyanokra, akiknek nem sikerült 18 éves koruk betöltése után sem felnőni és felelősségteljes döntéseket hozni. Arról nem is beszélve, hogy az emberek igazságérzetét sem bántotta ez a fajta intézkedés.

2020. okt. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!