Panasz a bank ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem ,hogy sajnos kb egy éve elvesztettem a munkahelyem és volt egy folyószámla hitelem. 2 hónap alatt míg nem dolgoztam ebből össze jött egy kb 600 ezer forintos tartozás. Mikor sikerült munkat talalnom bementem a bankba és kértem részletfizetést illetve elötte is többször szoltam hogy amint talalok munkat elkezdem törleszteni a tartozásom. Nos bementem és felajanlottam előszőr 30 ezret havonta amit elutasítottak majd mondtam hogy akkor legyen 40 vagy 50 ezer erre az ügyintéző azt mondta vagy kétszerre vagy várjam meg míg kiküldik factorynak...hat mást nem tudtam tenni így vártam most a 600 ezres hitelből csinaltak nekem 1millió 80 ezret illetve ha fizetni akarom havonta 30 ezrével akkor 10 évig fizessem és a visszafizetendő összeg 3millió 400 ezer. Ez így rendben van ? 1 milliót megadnak 10 évre hogy fizesd 600 ezret meg 50 ezrével nem engedtek?? És mi az a válasz hogy várjam meg míg kiadjak factorynak?? Élhetek panaszal emiatt az eljárás miatt? Mert nekem ez nagyon olyan szagú hogy inakbb kivarták az 1 évet hogy meg jól raverjenek nekem pár milkát arra a 600 ezres tartozásra ráadásul úgy hogy mutattam fizetési szándékot többször is de semmilyen módon nem akartak egyeségre jutni...



2023. febr. 4. 01:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Gondolom ez az OTP volt...én javaslom figyelmedbe az MNB pénzügyi békéltető testület honlapjan lévő panaszeljaras atolvasasat. Először a banknak kell leadnod egy panaszlevelet. Van 35 napjuk válaszolni rá. Utana kuldheted tovább a felügyeleti szervnek. Aki ki fogja vizsgálni mennyire volt ez szabályos. Már csak azért is érdemes,mert ha bemész a bankba és az ügyintézővel dumalsz..általában annak nem marad semmi nyoma és később letagadjak simán. H pl te akartál volna egyezkedni. Nekem anno egy 200 ezres A hitel keretből, ugyanúgy meló elvesztése miatt csináltak 650 ezres tartozást. Annyi H nekem részletfizetésre megadták, nem került át factoringhoz.
2023. júl. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!