Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok panaszt tenni...

Hogyan tudok panaszt tenni egy üzlet ellen?

Figyelt kérdés
Ma vettem át a rendelesem,amit a bershka online áruházából rendeltem az üzletbe. Mindig 36os nadrágot hordok, viszont mind a három kicsi lett rám. Vissza vittem az üzletbe, hogy mi a teendő, erre az elado hölgy alpári stílusban beszélt velem, majd erobol nekem dobta a tollat. A nadrágot nagy nehezen vissza vették, nem cserélték ki egyel nagyobb méretre. A lány megjegyezte, ha nem kócos a méretem ne rendeljek magamra nadrágot. Nem bírtam elérni a panaszkonyvet, túlságosan lesujtott a helyzet.

2020. jan. 9. 14:33
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat javítok : ha nem kicsi a méretem

Illetve nem tudtam elkérni

2020. jan. 9. 14:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor és ott kellett volna reklamálnod, bármennyire is lesújtott a helyzet. Esetleg próbálj a vezetővel beszélni az eladó modortalansága miatt.
2020. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó valóban modortalan volt, ezt akkor sem engedheti meg magának, ha szar napja van. Viszont én soha nem vennék nadrágot próba nélkül netről, mert annyiféle fazon létezik, ugyanarra a számozásra, hogy még így is sokat kell próbálni, ha én megyek el a boltokba, mire találok olyat, ami tényleg jó. Ne bízz ennyire a nadrágszámozásban, ráadásul simán előfordulhat, hogy rossz címkét raknak rá.
2020. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A vásárlók könyvébe be kell írni kulturáltan a történteket, tényeket, pontos időponttal, részletesen. Ezt akár másnap is megteheted. Jár belőle neked 1 példány, lepecsételve. Rá van írva, hogy melyik példány a vásárlóé, és melyik az üzleté.


Erre kötelesek írásban (levélben) válaszolni 30 napon belül. Ha ez elmarad, akkor a fogyasztóvédelmi hivatalnál bejelentheted, hogy nem kaptál választ, és ők megindítanak egy eljárást ezzel kapcsolatosan.


Az üzletvezetővel is beszélhetsz, de csak miután beírtál a vásárlók könyvébe, zsebedben a te példányoddal.

2020. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!