Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik az állampapír?

Hogyan működik az állampapír?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több kérdésem van, és előre szólok, hogy nagyon sötét vagyok a témához.

Nov 27-én vettem PMÁP 2033/i-t az Államkincstárban, egyúttal az államkincstári fiókomat is akkor csináltattam.

25 millió Ft értékben szándékoztam venni PMÁP 2033/i-t, viszont az ügyintéző kérdezte, hogy a többletkamattal együtt-e annyit szándékozok, vagy azon felül. Mondom azon felül, erre mondta, hogy így viszont drágább lesz, többet kell fizetnem, mint 25 millió, egészen pontosan 26.192.125-öt.

De ezt a többletösszeget vissza fogom kapni a következő kifizetés, jan. 20 alkalmával. Mondom oké, legyen akkor annyival több bár nem értettem az egészet (most se).

Megtörtént a tranzakció, lecsekkoltam a Kincstár appon, hogy mi a helyzet, a Portfólió értékénél ott is volt az a bizonyos 26.192.125 Ft.

Viszont a napokban változott ez az összeg. Csütörtökön 25.972.425-re változott, és megjelent mellé a következő esedékességfizetés menü pont alatt 1.727.500 Ft (Gondolom ez az, amit eddig kamatozott).

Péntekre viszont a Portfólió értéke kicsit nőtt, már 26.002.750.

A kérdéseim:

- A portfólió értéke (a nagy 25millió+ összeg) minek függvényében változik?

- A jan 20-ai 1.725.500 Ft esedékességfizetés össze mi alapján ennyi? Miből tevődik össze? A többletkamat (amit a 25 millán felül fizettem, 1.192.125 Ft) + ehhez jön amit ez alatt a kevesebb, mint 1 hónap alatt kamatozott?



dec. 2. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

"- A portfólió értéke (a nagy 25millió+ összeg) minek függvényében változik?"


Tőke: 25millió + Felhalmozott kamat (ez naponta nő) - visszaváltási díj (15millió *1%=250000Ft)


"Csütörtökön 25.972.425-re változott"

Ha Megveszed hétfőn és kedden eladod az egészet, akkor pont az 1%-os visszaváltási díjat bukod. Azaz 250ezret.

A megvásárlás pillanaátban ennyit csökken a portfólió értéke.


"- A jan 20-ai 1.725.500 Ft esedékességfizetés össze mi alapján ennyi? Miből tevődik össze?"


Névérték * kamat

Első kamat 6,91%.

2025. jan 20-i kamat kb 18% lesz.


"(amit a 25 millán felül fizettem, 1.192.125 Ft) + ehhez jön amit ez alatt a kevesebb, mint 1 hónap alatt kamatozott?"


Gyakorlatilag igen.

dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Azt fizetted pluszba amit az elozo kamatfordulo ota kamatozott, es ertelemszeruen kamatfordulókor megkapod ezt plusz amennyit innentol addig kamatozik. Nem ertem hogy ez hogy haladja meg az emberek kognitív képességeit.
dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Kb mint az állam...


Nagy ígéretek, mögötte semmi!

dec. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a válaszod!


#2

"ertelemszeruen kamatfordulókor megkapod"

Értelemszerűen? Mitől olyan értelemszerű dolog ez? És eleve miért kellett pluszban ezt befizetnem, ha úgyis visszakapom eleve?


"Nem ertem hogy ez hogy haladja meg az emberek kognitív képességeit."

Azért nem érted, mert valószínűleg értelmi fogyatékos vagy.

dec. 3. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

#4


Azert hogy ne kelljen mindenkinek egyesével számolgatni kifizeteskor, egymás kozotti adás vétel után eleve lehetetlen lenne, stb. Egyszerubb igy.

Merész dolog értelmi fogyatékosozni valakit, amikor te nem értesz valamit, amit a tobbseg 3 masodperc alatt felfogott.

dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

Akinek nincsenek pénzügyi ismeretei, hogyan tudná 3 másodperc alatt MAGÁTÓL kitalálni, hogy mi ennek az oka? Ugyanis az ok, hogy miért van így (ne kelljen egyesével számolni, stb) most hangzott el először, általad. De te úgy teszel, mintha a többségnek eleve evidens lenne ez, olyanniyra, hogy 3 másodperc elég, hogy magától rájöjjön.


Amit én nem értettem, az olyan nem olyan dolog, amihez józan paraszti ész kellene, sokkal inkább ismereteken alapul, mintsem kognitív képességeken. Én sem gondolom senkiről, hogy a kognitív képességeivel van baj, aki nem érti, hogy hogyan működik az esztergálás, fémek hőkezelése például.

De azt nem érteni, hogy valaki nem ért valamit, amivel kapcsolatban nincs tapasztalata... Mivel jóindulatú vagyok, és úgy gondolom, hogy a kommentelő nem csak rosszindulatból arcoskodni akart, ezért feltételezem, hogy inkább buta, hogy ezt nem érti, minstem rosszindulatú.

dec. 3. 12:30
 7/9 krwkco ***** válasza:

"hogy miért van így (ne kelljen egyesével számolni, stb) most hangzott el először, általad."

Vitatnám az elsőséget itt a gyakorin. :-)

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

nov. 26. 20:05

Érdemes a korábbi állampapíros kérdéseket is olvasgatni. :-)

dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

"Vitatnám az elsőséget itt a gyakorin. :-)"

Ne vitass olyat, amiről szó nincs. Nem itt a gyakorin, hanem itt, a kérdés alatt.

dec. 3. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy miért fizettél többet, itt írja le az egyik kommentelő, ennél jobban kb nem lehet elmagyarázni:


9.es hozzászólás


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!