Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A devizahitelesek miért az...

A devizahitelesek miért az államtól várják a segítséget?

Figyelt kérdés
Ha pl. nem gazdasági válság lett volna, hanem gazdasági fellendülés és a hitelük nem emelkedett volna hanem csökkent volna, egyik sem ajánlotta volna föl az államnak a különbözetet. És jót röhögött volna a forinthitelesen. Legyünk már öngondoskodóak és ne az államtól várjuk állandóan a segítséget. Mint pl. a gazdák is, árvíz aszálykár, jégkár stb.

2012. aug. 13. 19:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
78%

"Ez még a múlt rendszer hozadéka. Megszokták, hogy az állam mindent megad, és ha valami rossz, az az állam hibája."


A múlt rendszer sem adott meg mindent, de az állampolgár sem volt kizárólag egy fejőstehén.

2012. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
73%

Most primitív leszek,pedig alapjáraton nem vagyok az!


Nincs devizahitelem,sőt semmilyen sincs,szerencsére! De az biztos,hogy Te egy sötét,buta ember vagy! Ha nem látsz a dolgok mögé,akkor inkább maradj csöndben!!

2012. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

Az az érdekes, hogy amikor viszont az árfolyam-nyereség miatt jól jártak (hosszú ideig így volt, hiszen pont emiatt vett fel mindenki devizahitelt a forint-alapú helyett!!), akkor nem emlékszem, hogy sorban álltak volna befizetni a nyereséget, vagy akár csak egy részét az államkasszába... A veszteséget viszont mégis onnan akarják kipótoltatni...


Nekünk is volt egy kisebb devizahitelünk autón. Kiszámoltuk, hogy még a mostani válsággal együtt is összességében jobban jártunk, mintha forint alapút vettünk volna fel. Persze az utolsó hónapokat önmagában nézve katasztrófának tűnik, de, ha összevetjük azzal, hogy az elején mennyit nyertünk vele, még mindig számunkra pozitívnak jön ki a dolog.

2012. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
76%

"A devizahiteleseket ne hasonlítsd össze a gazdákkal. A devizahitelesek önszántukból vették fel a devizahitelt annak reményében, hogy jól járnak. Nem jött be. A gazdáknak nem az önszántukból előidézett árvíz, aszály, jégkár okoz óriási veszteséget. "



NA NE MÁR!!!


Erre vannak a biztosítótársaságok és az állami garanciaalapok.

Csak "szegény" agrárvállalkozók a néhány ezer forintos állami befizetést is sajnálják, mert úgy is ki lesz fizetve, mint eddig mindig.

Nehogy sajnáljuk már őket.



Nem beszélve arról, hogy az ilyen - olyan kamu pályázatokból, támogatásokból is bőven "kaszálnak".

Terület alapú támogatás??? Kompenzációk? (Miközben rabszolgabérért feketén foglalkoztatják a munkásokat.)

Ez egy vicc komolyan.

Ha valaki kisiparos, hol kap területalapú támogatást mondjuk a telephelyére, műhelyére?

2012. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
31%

Ja, utolsó vagyok, még egyvalamit hozzátennék: az viszont tényleg nem korrekt (és nem is törvényes) a bankoktól, hogy a költségeket meg egyéb járulékos kiadásokat is inflálják, illetve, hogy a saját káruk megtéríttetésén kívül még hasznos húznak az árfolyam-ingadozásból.


Köztudott, hogy a bankok nem állnak neki ténylegesen devizát vásárolni folyamatosan. Ergo most hiába X forint a svájci frank, ha nekik anno még csak Y forintba került. Nem kéne akkor nekik X forintért feltétlenül "tovább adni". Másrészt meg a költségeknek közük sincs az inflációhoz. Ez utóbbival kapcsolatosan egyébként pereket is nyertek már a hitelesek.

2012. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
Bocsánat, közben írtak: tehát 13. és 15. voltam.
2012. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
A devizahitel nem annyira az állam, mint inkább a bankok manipulációja volt. Ők tukmálták rá az ügyfelekre azzal érvelve, hogy alacsonyabb a kamatláb. Tehát akkor nem az államnak a költségvetésből, azaz a mi adónkból kellene megsegíteni a devizahiteleseket, hanem a bankoknak, akik óriási nyereségre tettek szert, a vezetőik pedig több milliós fizetésekre, prémiumokra.
2012. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
83%

Én devizahiteles voltam, de nem emlékszem, hogy kaptam volna bármit is az államtól.


Miről is beszélünk?


A fixárfolyamos törlesztés mögött semmilyen állami támogatás nem volt, a mostani gyűjtőszámlás dolog mögött talán van valami támogatás, de annak többszörösét beszedi az állam a bankoktól különadó formájában.

2012. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%

"A devizahitelesek önszántukból vették fel a devizahitelt annak reményében, hogy jól járnak."


Na ez a nagy ferdítés. Baromira nem vágta egyik se, hogy 20 évre CHF short-ba lökik őket. Ezt csak a bank vágta. Az üzletkötők (ha egyáltalán tudtak róla) pedig nem világosították fel őket. Persze, hogy jó kamatokat adtak, amikor semmi kockázatuk nem volt. A legtöbb hitelfelvevő nem pénzpiaci szakember. A bankok a hitelfolyósítással egymással versenyeztek, mert azt gyakorlatilag el lehetett könyvelni bevételként. Baromira nem az volt a cél, hogy megértessék az emberekkel a kockázatokat, hogy megéri-e suzukit venni 12 évre CHF alapon a házadat kockáztatva, hanem hogy megkössék a szerződéseket. Lehet hibáztatni az embereket hogy miért írták alá, de abban a ringben a bank volt a favorit, és behúzta az embereket.

2012. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

'Épp eleget nyúz le az állam az emberekről.Időnként ők is adhatnak valamit, nem?'


Ilyen alapon holnaptól nem biciklizek, veszek egy deviza hiteles autót és várom a segítséget.


Aki lakásra vette fel és nem nyújtózkodót túl azt én teljesen megértem. De aki plazma tv-re, tengerparti nyaralásra, vagy hasonló dolgokra. Arra én is azt mondom, hogy most ne sírjon.

2012. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!