Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen valutában érdemes...

Milyen valutában érdemes tartani most a megtakarítást? Mi az, ami túléli ezt a válságot? Az euroban lehet még bízni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném mindenemet elveszíteni.
2012. dec. 13. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami vállalkozásba fektesd be.
2012. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó, de mibe? Annyira tanácstalan vagyok. Időm van, dolgozni tudnék vele, de mit?
2012. dec. 13. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy bármit is elvesztenél a megtakarításaidból? Nekem is van, és simán forintban tartom, és mindig oda rakom, ahol a legtöbb akciós kamatot adják. Tudom, lehetne tőzsdézni, de ott már volt egy közepesebb veszteségem, így azt végleg abbahagytam.
2012. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon bizonytalannak érzem a gazdasági helyzetet.
2012. dec. 13. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Befektetési alapot keress neki.

Se nem bank, ahol alacsony a kamat, se nem tőzsde, ahol magas a kockázat. Valahol a kettő között van.

Pl. a pénzem luxusalapban és kínai ingatlanalapban van. Az előbbi az utóbbi 1 évben 12%, a másik 22%-ot hozott.

Nézz utána jobban, pl itt.

[link]

2012. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Flector 67 ***** válasza:

Mindig jót nevetek ezen a "vállalkozásba fektesd" dolgon. Gondolom aki ilyeneket tanácsol, még sosem vállalkozott. Csak tudnám akkor miért tanácsolja.

A kérdésre visszatérve én is alapkezelőnek adnám, vagy földet vennék rajta.

2012. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindig ugyanaz a tanács: fektess be több területre. A pénz egyharmadát rakd valami kézzel fogható dologba, az egyharmadát tedd be valami biztonságosnak mondható befektetésbe, az egyharmadát pedig valami rizikósabba.


Hogyha lehetőséged van rá, akkor próbálj meg minél több lábon állni, persze te döntöd el, hogy hol húzod meg a kockázati határokat. Vagy csináld azt, amihez a legjobban értesz:) Abba mindig érdemes befektetni.

2012. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Barbara Sunshine válasza:
49%

Ha nem akarod elveszíteni a megtakarításadat, semmiféleképpen ne fektess olyan termékbe/szolgáltatásba, aminek a működését nem érted!


Befektetési alapok: ez körülbelül ugyanaz, mintha tőzsdéznél (csak ebben az esetben mások tőzsdéznek a te pénzeddel, mégpedig úgy, hogy ha el is veszítik, semmi szankció nem éri őket, sőt akár még profitálhatnak is a veszteségedből. Pl: 2008-as pénzügyi összeomlás előtt a "megabankok" vezetői a saját alapjaik ellen fogadtak az AIG-nél -> milliókat kaszáltak, következmények nélkül!!)


Ha nem vagy pénzügyekben jártas, ne hagyd magad rábeszélni semmilyen alapra, megtakarítással egybekötött életbiztosításra, akciós "gigahozamokra"! Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg nem igaz.:)


Kínai ingatlanalapokkal pedig óvatosan! Több tízmillió üres ingatlan van Kínában, ha ez a lufi kidurran, átéljük 2008-at újra.


Sokkal biztonságosabb valamilyen nemesfémbe fektetni, amilyen például az arany (fizikai aranyba, nem valami alapba, ami mögött "állítólag" arany áll). Az arany évezredek óta megbízható, és a jövőben sem valószínű, hogy az ablakon szórják ki. Ha nem tudod hol tartani, szerezz egy széfet (és ne mondd el senkinek), vagy bérelj egyet valamelyik erre szakosodott intézetnél.

2012. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!