Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora lakás hitelt havi...

Mekkora lakás hitelt havi törlesztőt érdemes bevállalni nettó 300 illetve nettó 550 összejövetelem/család esetén, hogy ne kelljen rettegni tovább az "bármikor elveheti a bank házunk" és a "mit adok enni a két gyereknek" gondolatoktól?

Figyelt kérdés

#magyar #megélhetés #otthontalan mérnök
2018. febr. 1. 18:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Már miért is nem? Tartalékolni kell ilyen esetekre utolsó. Aztán lesz másik munka és nincs gond.
2018. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
En azert irtam a kornyezetet is, amit szamitasba kelk venni. Ha meg panel, akkor ki lehet adni alberletbe. Ha koltozesre kerulne a sor masik munka miatt.
2018. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy buta a pénzügyekhez; legalább meggondolod a hitelfelvétel körülményeit! Sokan nem tették/teszik ezt.

Ha most két gyerekkel saját ingatlan nélkül is biztos lakhatásod van, akkor nem vagy olyan rossz helyzetben!

Én a helyedben pár évig a család ellátása mellett félretennék, vennék egy kis viskót, kiadnám, és a bérleti díj lenne a tartalék (a hitelfelvételhez, törlesztőrészlet emelkedése esetére stb.).

Ha meg minden borul, lesz hol laknotok.

2018. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is tök jó, hogy felelősen gondolkozol, nem csak azt kérdezed mekkora összeghez juthatsz, milyen gyorsan és hol kell aláírni. Azt gondolom az ilyen emberek azok, akiknek a legkisebb az esélyük a bedőlésre, mert mindig ott fog motoszkálni bennük, hogy takarékoskodni kell.

Mi ketten vagyunk és jó a keresetünk. A kettőnk fizetésének kb. a 12%-a a hitelünk törlesztője és úgy választottuk meg ezt az összeget, hogy akkor is fizetni tudjuk, ha esetleg egyikünk kiesik a munkából, avagy ha én gyed-re/gyes-re megyek.

Az is hozzá tartozik, hogy Pest megyében élünk és mindketten mérnökök vagyunk. Tudom, hogy komoly a munkaerő hiány, úgyhogy ha 2 nap alatt a szakmámban esetleg nem is sikerülne elhelyezkednem a környéken, beülök egy kasszába átmenetileg és azt mondom, hogy 150 ezer is pont 150 ezerrel több, mint a nulla. Jelen pillanat csak azt látom gáznak, ha mindketten lerobbanunk, de akkor meg ott evett meg minket a fene.

2 havi fizetésünk mindig rendelkezésre áll baj esetére, de soha ne kelljen hozzányúlni.

Azt is megjegyezném, hogy mindenki a bedőléssel jön, de... Ha albérletben élsz, azt is minden áldott hónapban elő kell teremtened valahogy. Ha fizetésképtelenné válsz, ugyanúgy kitesznek a lakóhelyedről és mehetsz a híd alá. A lakhatás egy olyan kérdés, amire bármikor bármilyen körülmények között jutnia kell és pont. Ehhez mérjétek be és kalkuláljátok ki. Mi lenne, hogyha egy kereső fél lenne? Mi lesz, ha egyikőtök otthon lesz a gyerekekkel? Mennyi csedet, gyedet, gyest fog kapni? Mi lesz, ha valakinek baja lesz? Így kell megválasztani az összeget, felelősen belelépni a hitelbe és mihamarabb szabadulni tőle. (Előtörlesztgetni, ltp-t fizetni.)

2018. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Első sorban, mindenkinek köszi! Segített a gondolkodásban, amit írtatok. Első action point számomra, hogy keresek egy állást, ahol nem csak a félelem bérét adják, hanem a jövőre gondolás bérét.

Aztán majd tovább gondolom a dolgokat. Csak jelenleg 6-21-ig folyamatosan elfoglalt vagyok az elmúlt 1.5 hétben emiatt.

2018. febr. 9. 20:59
 16/16 anonim válasza:
Ökölszabály szerint nem 20-25, hanem 10%!!!!!! Nettó 300e ezesén tehát 30ezer, nettó 550e esetén 55 ezer. Nem több! A 20-25% hosszútávon rendkívül kockázatos. Ha 30 évre veszed fel és a gyerekek teszemazt még óvodások, azt is kalkulálni kell, hogy az "ingyenes" oktatás évről évre egyre többe kerül. Az etetés a legkisebb tétel egy gyereknél.
2018. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!