Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik olcsóbb minden nap...

Melyik olcsóbb minden nap főzni kisebb adagot, vagy minden másnap nagyobb adagot?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Minden másnap, harmadnap nagyobb adagot. Oka:


- teljesen mindegy, hogy 1 literes edényben főzöl pörköltet vagy 10 literesben. Amíg előszörre eléri a forráspontot 5 perccel tovább tart, de onnantól kezdve ugyanannyi idő amíg a hús megpuhul, mennyiségtő függetlenül. Példa: ha minden nap főzöl 1 liternyi pörköltet, akkor 3x1 órát megy a gáz/áram. Ha 1x főzöl 3 litert, akkor 1x1 óráig...


- bár nem pénz, de magadnak is időt spórolsz

2013. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok a különbség, a minden másnapi módszer egy kicsivel kevesebb energiát igényel, de egy csomó időmegtakarítás, ezért jobb szerintem.
2013. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pörköltfélét, szármát, húsos káposztát én is annyit teszek fel egyszerre, hogy még a fagyasztóba is jusson.


A többi kajából sem vagyok képes olyan keveset főzni, ami egy evésre el is fogy, tehát már eleve kétnapi kajának szánom.

Az biztos, hogy gáz + idő kevesebb megy el rá.

2013. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
A kisebb adagok. Ha sokat fozol egyszerre tobbet is fogsz enni, ez biztos. Mit gondolsz a cegek miert gyartanak ' csaladi kiszereleseket'? Mert ha tobbet veszel,tobbet is eszel akaratlanul is. A fozesnel is ez lesz. Mindig annyit csinalj amennyit eppen akkor meg akarsz enni. Valtozatosabb is igy meglatod.
2013. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: én általában addig eszek, amíg jól nem lakok... függetlenül attól, hogy épp 3 vagy 1 kiló pörkölt áll rendelkezésemre (hogy korábbi példámhoz ragaszkodjak), nem fogok belőle fél kilót megenni, ha egyszer csak 25-30 dekát tudok. Vagy te ilyenkor mágikus gyomortáguláson esel át?
2013. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem esem at gyomortagulason, nagyon vekony vagyok,nem szeretek enni. Viszont a marketinghez,az eladashoz es a vasarlok manipulalasahoz nagyon ertek,ebbol elek,nem is rosszul. Ha tobb van,tobbet hasznalsz el. Ez teny.
2013. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, a csokiból meg a chipsből biztosan ígyvan, de normál ételből jóllakásig eszik az ember. Maximum 1.2 nagyon beteg egyed fogja magát hányásig enni attól, hogy több van előtte.


De mindettől eltekintve még ha napi 10 dekával többet is eszel meg így, áramban/gázban sokkal nagyobb mértéket spórolsz meg, ha nagy adagot főzöl.

2013. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok tudományos forrást, de csináltak egy kísérletet: milánói makarónit adtak egy étteremben/menzán vagy ilyesmi. Normál adagot. El is fogyott, és kb. mindenki jóllakott (volt kérdőív is az evés után, értékelni kellett, hogy kevés/sok/megfelelő mennyiség).


A következő kísérletben ugyanabból jóval nagyobb adagokat adtak. Az is elfogyott, és akkor is kb. ugyanolyan arányban értékelték megfelelő adagnak.


De ha ennek tudatában vagy és figyelsz, hogy ne ess ebbe a hibába, akkor persze ki lehet védeni a dolgot. Arra is figyelni kell, hogy a jóllakottság érzése késleltetett: ha az evés végén egy kissé éhesnek érzed magad, bírnál még enni, simán lehet, hogy 10 percet vársz, és már jóllakottnak fogod érezni magad.

2013. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig nem ártana tudományos forrás, mert én eléggé kétlem, amit írsz.


Szerintem egy normál ember meg tudja ítélni mi az az átlagos adag, ami a tányérjába/levesestáljába való, függetlenül az előtte álló mennyiségtől.


Én legalábbis elképzelni nem tudom, hogy valamiből csak azért többet szedjek/egyek, mert látom hogy sok van. X mennyiség után már így sem, úgy sem kívánok többet enni.

2013. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nezz utanna, ez teny. Ugyanazt az adagot egy kis tanyeron sokkal tobbnek hiszed,mint egy nagyon. A szemet nagyon konnyu becsapni. Az adag ugyanaz es te megis meg vagy gyozodve az ellenkezojerol. Utolso,te csak azt hiszed,hogy ugyanannyit eszel!!!
2013. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!