Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok miből adnak hitelt?...

A bankok miből adnak hitelt? Mi a szerepük a bankoknak a gazdaságban?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 08:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

De miért kellene a banknak nonprofitnak lennie?

Egyébként meg ilyen módon ugyanaz a pénztömeg forogna állandóan a gazdaságban, és semmi gazdaságélénkítő-beruházásösztönző (vagy épp a gazdaság túlfűtöttségét/inflációt fékező) hatást nem lehetne így elérni. Gondoljunk arra is, hogy a bankok nemcsak lakossági, hanem vállalati hitelezők is (sokkal nagyobb összegekben nyilván).

2018. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Ja még valami: a bank hogy 'dolgozna meg a pénzéért'? Azt írod, még profitot se szedjen... :)

A te felvázolásod, koncepciód 'etikusabban' hangzik, és működött/működik is (hitel- és takarékszövetkezetek pont ezt csinálják/csinálták eredetileg), de ez stagnálást eredményez, nem haladást, növekedést.

2018. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

"De miért kellene a banknak nonprofitnak lennie?"


Mert nem etikus, hogy olyan pénzre szed kamatot amivel nem is rendelkezik.


"ugyanaz a pénztömeg forogna állandóan a gazdaságban, és semmi gazdaságélénkítő-beruházásösztönző"


A mostani meg nem fenntartható rendszer. Vagy szerinted az USA államadóssága, lakossági hitelállománya valaha vissza lesz fizetve? Viszont a végtelenségig nőni se tud, egyszer majd kipukkad és akkor majd mindenki gyűjtögetett vagyona szépen nullázódik.


"a bank hogy 'dolgozna meg a pénzéért'?"


Akinek van pénze rábízhatná a bankra, hogy adja ki hitelbe, így nem a bank nyelné le a kamatot a semmiből teremtett pénzre hanem az kapná aki valóban kölcsönadta azt a pénzt.


[link]

2018. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
61%

Úristen de nagy sötétség van itt..

én vagyok, aki bankban dolgozik. Igen, amikor a jól ismert devizahiteleket tolták agyba-főbe, én még sehol sem voltam. Akkor végeztem általános iskolában. Igen. 25 vagyok.

De ettől még nem leszek se több, se kevesebb. Értem a szakmám és jó vagyok benne. És igen. Hitelekkel foglalkozom, hitelszerződést is szoktam kötni. De csak is olyannak, aki tudatában van annak, mit ír alá, szeretné is, van célja , amire fel fogja használni, és kellő mértékben tájékoztatom szakmaian minden feltételről. Aki azt írja, hogy én szedek kamatot az emberektől, van egy rossz hírem, nem. Nem én szedem a kamatot, hanem a bank :) Én ezért fizetést kapok, ugyanúgy mint valaki a pénztározásért, valaki a filmezésért, a fotózásért, valaki meg a fordításért, és sorolhatnám. Nekem ez a munkám, és szeretem. Ennyi :)

2018. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

"Nem én szedem a kamatot, hanem a bank :)"


Ja a bank szedi a kamatot olyan pénzre amivel nem is rendelkezik, te meg megkapod fizetésnek.


Biztos happy end lesz a 237 billió dolláros globális hiteltatozásból. :)

2018. ápr. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: szerintem adjuk fel, hohy bármit is megmagyarázunk, és éldegéljünk inkább a bank által adott fizetésünkből, amit olyan pénzből ad, amivel nem is rendelkezik, és romboljuk tovább a gazdaságot meg a világ erkölcseit!
2018. ápr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
húúúúúú köszönöm a rengeteg választ egyébként igen szakdolgozathoz csak hogy tisztábban lássak nem netes szövegekből
2018. ápr. 20. 10:21
 19/41 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.. szerintem használd a google-t és azon belül is olyan oldalakat, amik megbízható forrásúak a szakdolgozatodhoz, (tehát nem wikipedia) ,

és ne hallgass a sok sötét emberre, mert szerintük ha a bank kamatot szed és én abból kapok fizetést, az rossz dolog. Most komolyan, inkább ezekre hallgatsz, mint egy normális, szakmai szövegre? Ajánlom: Google tudós, írd be ezt, itt csak szakmai cikkek vannak rengeteg pénzügyi vonatkozással. Nem fogsz tudni mindent megnyitni, mert nagy részük szakdolgozat, ami védett, de hátha valami megnyílik. :) Remélem segítettem.

2018. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező előtti bankban dolgozó személy :) Jó munkát kívánok neked, és remélem sikerül sok embert lehúzni a kamatokkal, amire jogtalanul kapjuk a fizetésünket , mert ugye nekünk is élni kell valamiből :D Persze ez csak irónikus volt :) További szép napot mindenkinek. :)
2018. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!