Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok miből adnak hitelt?...

A bankok miből adnak hitelt? Mi a szerepük a bankoknak a gazdaságban?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 08:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

# 30/


Ne legyél már hülyébb, mint amilyennek kinézel... Egy VISA vagy Mastercrd kártyát a civiálizált világban ahova egy fehér ember megy elfogadnak.


Igen, a bushmanok a sárfalú kunyhóban lehet csak oroszláncsontot fogadnak el, no shit sherlock.


Az alternatív szarságokat nem fogadják el globálisan.

2018. ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

"Egy VISA vagy Mastercrd kártyát a civiálizált világban ahova egy fehér ember megy elfogadnak."


Azt mondtad globálisan. Okoskodsz aztán felsülsz, hogy ilyet még te sem tudsz mondani.


Amit én használok azt EU-ban, USA-ban elfogadják a többi engem nem érdekel, te meg továbbra is keresgélj globális rendszert.

2018. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Igen, globálisan. Mint mondtam az afrikai sarkunyho ahol még áram sincs nem globális... Mindenhol máshol pedig elfogadják. De akkor neked mi is az az alternatív fizetési mód amit az usaban és az euban mindenhol elfogadnak? Mert kinyogni még nem sikerült....


Szép próbálkozás volt, de nem jött be. Aki itt hülyeséget beszél az te vagy.

2018. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"az afrikai sarkunyho ahol még áram sincs nem globális..."


De van minden csak bank nincs. Mivel mobilon megy van áram. Olvasgass utána. 2 milliárd embernek nincs is bankszámlája.

2018. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
63%
Látom elegensan atsiklasz a kérdés felett: te mivel is fizetsz ami ugye mindenhol jo az euban és az usaban?
2018. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
63%

# 34

Mert a mobil fizetéshez nem kell pénzintézet, az csak úgy működik magától nem? Anyám borogass...

2018. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Egy mobilos fizetéshez nem kötelező bank. A pénz tároláshoz se kell bank. Ahol támogatott a technológia ott se kap semmi szerepet a bank. Ahol nem támogatott ott meg a vásárlás lezajlásáig vagy készpénz (ekkor sincs semmi szerepe a banknak) vagy a bankkkártya oldja meg a dolgot. Se a vásárlás előtt se utána nincs a banknak semmi szerepe és sok esetben a vásárláshoz se kell.
2018. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
63%
hú öcsém, itt van baj, nem is kicsi...
2018. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

És szerinted a GIRO rendszer az mi? csak kérdem.

Visszatérve az állami támogatásra: értékesítécsi csatorna nélkül (avagy egy bank, vagy hitelintézet) semmit nem ér az állami támogatás, hiába adja az állam, csakis pénzintézettel tudod megkötni.

Az állampapír többet ad?? Nekem van állampapírom, ha nem túl nagy összeget fektetsz be , szinte semmit nem ér. Van olyan befektetési forma, ami az állampapírnál többet ad. Viszont szerintem te a betéti kamatra gondolsz, ami egyáltalán nem ugyanaz.

Ezt az általános elutasítást a bankszámlával szemben, banki fizetéssel szemben meg egyáltalán nem értem, ha más fizetési módot is használsz, az is banki rendszereken fut keresztül. Ha mobillal fizetsz az ingyenes egyébként? Az egész szolgáltatás , amit használsz ingyenes? Ha nincs kártyád, hogy veszel fel kp-t? ezeket csak kérdezem.

2018. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"csakis pénzintézettel tudod megkötni"


És akkor mi van, az állam által adott 6000 forintnak a magánszemélyek által működtetett bank lenyúlja egy részét, ennék miért kéne örülni? Ezért jó a bank?


"Nekem van állampapírom, ha nem túl nagy összeget fektetsz be , szinte semmit nem ér."


Százalékban kapod a kamatot, 10 ezer forint és 100 millió esetében is ugyanannyi százalék.


"Van olyan befektetési forma, ami az állampapírnál többet ad."


Ja, kockázattal, közeledik a válság biztos ilyenbe fogok fektetni. A bankokat meg lehet majd megint megmenteni közpénzből.


"ha más fizetési módot is használsz, az is banki rendszereken fut keresztül"


Nem mindegyik.


"Ha mobillal fizetsz az ingyenes egyébként?"


0 és 34 forint közötti fix összegbe kerül, akkor is ha 2000 és akkor is ha 200 milliót utalsz/fizetsz vele.


"Az egész szolgáltatás , amit használsz ingyenes?"


Ingyenes. Az utalásnak van 0-34 forint közötti fix költsége.


"Ha nincs kártyád, hogy veszel fel kp-t?"


Speciális ATM-ből, nem banki.

2018. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!