Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok miből adnak hitelt?...

A bankok miből adnak hitelt? Mi a szerepük a bankoknak a gazdaságban?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 08:25
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :)

legalább tudom hogy sokan sokféleképpen vélekedünk a bankokról! :) Köszönöm az ajánlott oldalt, megnézem

2018. ápr. 21. 12:11
 22/41 anonim ***** válasza:

"Én ezért fizetést kapok, ugyanúgy mint valaki a pénztározásért, valaki a filmezésért, a fotózásért, valaki meg a fordításért, és sorolhatnám."


Ja, csak te a bank által unfair módon (semmiből teremtett pénz után) beszedett kamatból.


A kamatszedés következménye, hogy a gazdag egyre gazdagabb a munkás meg egyre szegényebb lesz. Vagyonkoncentráció az eredménye.


Rengeteg nagy birodalom a kamatszedés miatt bukott meg idővel, pl. a római birodalom.


Ha úgy gondolod, hogy a 237 billió dolláros globális hiteltatozás valaha vissza lesz fizetve vagy nőhet a végtelenségig akkor tévedésben vagy.

2018. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó szerintem te vagy egy nagyon nagy tévedésben. Ez a szakmám, én ezt tanultam, így ebben is dolgozom.

Nem értem, miért kell valakit ezért lenézni.


A kamatszedés nem jogtalan, nyilván ingyen nem osztanak pénzt senkinek, viszont kérdem én:


Ha te most akarsz valamit megvalósítani, amit egyébként 15 év múlva tudnál szorgos gyűjtögetéssel, akkor nem jobb-e most megvalósítani? Például szeretnél elköltözni az albérletből. 15 év alatt jönne össze a ház ára. Vársz 15 évet, hogy majd jobb lesz? Nyilván nem, felveszel egy lakáshitelt és meg van oldva. Nyilván felelősen, fix kamatozással. Vannak ennek előnyei is, nem kell egyből mindent elutasítani.


Az meg, hogy a bankok miatt szegényebb lesz a munkás? Ez hogy jön ide? Miért lesz szegényebb? Kevesebb lesz a fizetése, vagy mi? Én nem nézek le senkit, édesapám hentes, édesanyám pedig kereskedelmis eladó. De ha nem lennének hitelek, mi sehol nem lennénk még, ebből építették a házat, ebből újítottak fel, ebből vettek autót, stb, mert nem volt pénz ezekre a dolgokra. Mára már csak 1 hitel maradt, ami szintén lassan le fog járni és megteremtettek egy olyan alapot, ami nem sok embernek van meg manapság. Saját otthonban élnek, én tovább tudtam tanulni, van autó, van telek, igazából minden megvan , ami kell. Ennyi.

2018. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

"A kamatszedés nem jogtalan, nyilván ingyen nem osztanak pénzt senkinek"


A bank nem a saját pénzét adja oda és szedi érte a kamatot, hanem a semmiből teremtett pénzre, olyanra amivel soha nem is rendelkezett. Ezt tanultad és ezt sem sikerül megértened?

2018. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Körülbelül 3x írtad már le, semmiből teremtett értem.. :D

Akkor soha ne fektess be semmit, ha már ennyire nem szereted a bankokat, kívánom, hogy soha nem kelljen hitelt felvenned. Ne köss lakástakarékot , ne használd ki hozzá a 30 % támogatást, ne használj bankkártyát, hátha elhagyod, vagy ellopják a nálad lévő 50 ezret, ha egy külföldi út során eltűnik a poggyászod, nem veheted igénybe a kártyához tartozó utasbiztosítást, tehát nem kapsz érte semmit, és még sorolhatnám.

De az ilyenek, mint te , vannak a legjobban felháborodva, ha pl. elutasítjuk a hitelkérelmüket, vagy nem jogosultak valamire. Ezt tanultam és értem, amit mondasz, de szerintem ettől még nem rossz intézmény a bank, mivel hogy sok embernek teremt lehetőséget arra, amit egyébként nem lenne lehetősége megtenni. Na m1 én ebből nem szeretnék vitát, szerintem itt le is zárom.

2018. ápr. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

"soha ne fektess be semmit"


Mit fektetnék be egy bankban, az állampapír többet ad, ingyenes számlavezetéssel.


"Ne köss lakástakarékot"


Ott az állam ad 6000 Ft-ot a bank semmi kamatot nem ad rá + leveszi a nyitási és a számlavezetési díjat. Ott is lehúzza az embereket.


"ne használj bankkártyát"


Egy elavult technológia. Online vásárlásnál meg kell adnod a kártyaszámod (gyakorlatilag a jelszavad) minden egyes oldalnak aki onnantól kedve akkor és annyit vesz le amennyit akar.


"hátha elhagyod, vagy ellopják a nálad lévő 50 ezret"


Máshogy is lehet a pénzt tárolni, nem csak készpénz és bankkkártya van, vannak jó technológiák már, bankok nélkül.


"ha egy külföldi út során eltűnik a poggyászod, nem veheted igénybe a kártyához tartozó utasbiztosítást"


Azt lehet kötni külön.


"tehát nem kapsz érte semmit"


Elektronikus bankkártyáért se kapsz semmit, cserébe az összes vásárlásod során fizeted a sarcot a bankban a 1-3%-ot levesz a kereskedőtől a bank, így minden drágább ennyivel a bankok miatt.

2018. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
63%

Máshogy is lehet a pénzt tárolni, nem csak készpénz és bankkkártya van, vannak jó technológiák már, bankok nélkül.


Mondj már egyet pls amit elfogadnak globálisan...

2018. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
63%

"Mert nem etikus, hogy olyan pénzre szed kamatot amivel nem is rendelkezik."


Nem etikus?? Ismered te az etika fogalmat? :D

2018. ápr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"Nem etikus?? Ismered te az etika fogalmat? :D"


Én ismerem, de szerintem te nem, nézz utána mit jelent, ha nem vagy vele tisztában.

2018. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
43%

"Mondj már egyet pls amit elfogadnak globálisan..."


Globálisan a bankkártyát se fogadják el, pl. Afrikában egy csomó helyen csak egyedi mobilos fizetés van, pl. MPESA. Először te mondj olyat amit globálisan elfogadnak.


Én csak olyat tudok amit ott elfogadnak ahol nekem szükségem van rá, a többi engem nem érdekel.

2018. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!