Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társasházi + saját lakásbiztos...

Társasházi + saját lakásbiztosítás> érdemes együtt vagy semmi értelme?

Figyelt kérdés

Konkértan:

A társasháznak is van egy lakásonként (nm2-enként) lebontott biztosítása, amit fizetünk a közös költséggel, és az kb akkora összeg, mint amit én is fizetek a sajátomban az ingatlanra. De ez csak az ingatlant tartalmazza, semmi egyebet.


Én pedig kötöttem egy saját lakásbiztosítást, de annak is van egy ingatlan része, a legnagyobb, de most merült fel, hogy esetleg ennek semmi értelme, mert két biztosító úgyse fizet. A sajátomban van ingóság is, felelősség is stb.


A csavar viszont ott van, hogy lakásbiztosítást nem lehet kötni ingatlanrész nélkül. Ha pedig csakis ingóságra kötök, akkor sokkal drágább.


Mit érdemes ilyenkor tenni?

(nem sajnos, a biztosító se tudja, már kettővel beszéltem).



márc. 26. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes sajátot is kötni, mert egyrészt ahogy írtad, az bővebb fedezetet ad. A másik dolog meg, hogy a társasházi biztosítás felett semmilyen kontrollod nincs, ki tudja milyen indokkal akarna az a biztosító kibújni a felelősség alól egy esetleges káreseménykor.
márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes mindenre külön biztosítást kötni, hogy az ügynök és a felette hízó piócák évente megvehessék az új béembé terepjárót. xd
márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1

igen, csak az összeg a gond. mert jelenleg a társasház és a saját egyéni biztosítási összege kb 50-50%-ban oszlik meg. azaz történik egy teljes kiégés mondjuk, akkor csak a kettő adja ki a lakás értékét.


de abban a kérdésben össze-vissza beszélnek, hogy egyáltalán fizet-e két biztosító vagy egy káreseményre csak az egyik, mert ha csak az egyik, akkor nyilván a sajátom biztosítási értékét meg kellene duplázni, hogy teljes összegben biztosítva legyen az ingatlan.

márc. 26. 18:52
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
#3 Én a sajátot úgy kötöttem meg mintha egyáltalán nem is lenne társasházi. Aztán persze az élet úgy hozta, hogy a kisebb károkat ezidáig mindig a társasházi terhére intéztem.
márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ingóságra érdemes kiegészíteni
márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdemes kötni. Csak a társasházi sokkal kevesebb fedezetet tartalmaz. Inkább csak szerkezeti károkat térít. De ha pl. van egy korom szennyeződés ami miatt ki kell festeni a lakást, azt nagy eséllyel nem fogja téríteni a közös társasházi.

És lehet kötni csak ingóságra is. Nem igazán drágább önmagában, mintha ingatlannal együtt kötött.

márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

következő a helyzet, mi a véleményetek:


az egyik biztosító azt állítja, hogy a társasházak esetén van olyan törvényi kivétel, hogy kár esetén mindkettő fizet a biztosítási értékig, de csakis a szerkezetre, az ingatlanra, m2 alapon, ami jelenleg 18 millió + a saját biztosítás kb 18,5 millió, azaz akkor pl egy 40 millás lakásnál, teljese megsemmisülés esetén a kettő együtt adja ki a lakás kb értékét.


erről mit gondoltok?


és igen, a társasházi közös, csakis az ingatlanra fizet, de egy teljes megsemmisülés pl lakástűz esetén ez is a cél.


+ az ingóságra, üvegre, betörésre, rongálásra, felelősségre, balesetre pedig van az egyéni, és ennek is része tehát maga az ingatlan (de csak ahogy írtam, kb 50% értékig).


tudtok valamit arról, hogy ez törvényileg tényleg így van? azaz társasház esetén tényleg mindkettő fizet magára az ingatlanra, és ha ingósággal vagy felelősséggel van bármi gond, akkor marad a saját egyéni?


mert ha nem így van, akkor min. a kétszeresére kell emelnem a saját egyénit, csak az meg irreális, mert némileg arányban lehet csak az ingatlan értékével az ingóságokat és egyebeket, azaz akkor azokat is meg kell dupláznom kb. az meg nagyon drága lesz úgy.


úgyhogy ez a fő kérdés, tudjátok esetleg, hogy valamilyen biztosítási törvény ténylegesen ezt írja elő társasházi + saját biztosítás megléte esetén?


#6

ilyet vagy nem találok, vagy ahol igen, ott határozottan drágább, mintha ingatlannal együtt kötném.

márc. 28. 08:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt ki mondta neked hogy a sima ingóságbiztosítás drágább,de nem sokat ért a szakmához.Az Allianznál alap ingóságbiztosítás éves 8-12 ezer forint.Valóban nem érdemes két helyre fizetni,köss egy ingóságbiztosítást,ha akivel beszéltél képtelen ezt megoldani neked,akkor keress fel egy Allianz ügyfélszolgálatot és ott segítenek neked ebben.
márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Atosz7 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Biztosítási tanácsadó vagyok az egyik társaságnál. Azt javaslom, hogy köss egy ingóságbiztosítást úgy, hogy abban nem kell már belevenni a lakást, csak az egyéb kiegészítőket.

Ez így kb 10-30e ft körül jöhet ki, attól függően, hogy miket raktok bele a biztosításba. Ebben az esetben sokkal olcsóbbraq jön ki, mintha benne lenne a lakás is.

Üdv,

A

márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9


köszönöm, csak akkor meg az idegesít, hogy a társasházi biztosítás csak a lakás kb felét fizeti ki.

egyszerűen nem találok jó megoldást vagy legalábbis információhiány van és így nehéz dönteni.

márc. 28. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!