Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társasházi + saját lakásbiztos...

Társasházi + saját lakásbiztosítás> érdemes együtt vagy semmi értelme?

Figyelt kérdés

Konkértan:

A társasháznak is van egy lakásonként (nm2-enként) lebontott biztosítása, amit fizetünk a közös költséggel, és az kb akkora összeg, mint amit én is fizetek a sajátomban az ingatlanra. De ez csak az ingatlant tartalmazza, semmi egyebet.


Én pedig kötöttem egy saját lakásbiztosítást, de annak is van egy ingatlan része, a legnagyobb, de most merült fel, hogy esetleg ennek semmi értelme, mert két biztosító úgyse fizet. A sajátomban van ingóság is, felelősség is stb.


A csavar viszont ott van, hogy lakásbiztosítást nem lehet kötni ingatlanrész nélkül. Ha pedig csakis ingóságra kötök, akkor sokkal drágább.


Mit érdemes ilyenkor tenni?

(nem sajnos, a biztosító se tudja, már kettővel beszéltem).



márc. 26. 16:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem érted sajnos.A Társasházi biztosítás,nem csak a felére fizet,ha van ingóságbiztosításod.A társasházi teljes körű biztosítás a lakásod újkori értékére fizet.Annyit érdemes megnézni hogy mekkora jelenleg a biztosítási összege a laskásodnak a társasházbiztosításban,nehogy alulbitosított legyen.
ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!