Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi az embereknek a problémája...

Mi az embereknek a problémája a pénzügyi tanácsadókkal?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni a piacvezető cégnél, és rengeteg visszautasítást kapok.

Nagyon indulatosak, ellenszenvessek az emberek. Nem értem ennek mi az oka. Gyakorlatilag egy ingyenes szolgáltatásról lenne szó. De nem hajlandóak leülni sem.



2019. jún. 11. 09:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
95%

Na éppen ezzel van a bajom. Leírtam, hogy mi ténylegesen igénybe vesszük (igazi) pénzügyi tanácsadó szolgáltatásait időnként, de a tolakodást nem szeretem.

Hadd döntsem el ÉN, hogy szükségem van-e biztosításra és lehetőleg azt is, hogy milyenre. A nyugdíj takarékosságról ugyanez a véleményem. A szüleimnek anno több, mint 2-2 millió forintját nyúlták be, valahogy nem vonz, hogy hasonló cipőbe kerüljek, érthető, hogy az ember tartózkodó ezzel kapcsolatban.

Szóval lehetőségeket felsorakoztatni lehet, de azt majd én tudom, hogy nekem kell-e ez vagy az, avagy sem.

2019. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%

Tessék, ezt most találtam - nagyjából ugyanazt írják, mint amilyen válaszokat itt kaptál - csak eza bejegyzés még korábbi.


Amúgy, ha már itt tartunk: elkezdtél egy munkát úgy, hogy nem is néztél utána a cégnek? Hát azért én csak rákerestem volna.

2019. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
92%

Az a vaj,hogy 95%-ban hozzá nem értő ilyen érettségizett ,,öltönyös" nyomik akiknek fingjuk sincsen az életről meg semmiről.

Aztán az az ingyenes tanácsadás az nagyon nem ingyenes hanem rengeteg pénzébe fog kerülni az ügyfélnek a unit linked biztosításotok(aufaubé tudom a cég neve).


Olvasd el ezt,és meglátod mennyit ér az a 3 betűs cég meg a többi is,kb. két fillért sem.


[link]


Totálisan igaza van,tudod ő SZAKEMBER és ÉRT is hozzá,nem úgy mint amikor nálatok elvégzel egy hetes agymosá... öööö tréninget és pékből azonnal bróker is leszel.


De az a baj,egy kérdéssel beforganálak,köpni nyelni nem tudnál szerintem,ez a baj.

2019. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%

"De nem hajlandóak leülni sem."

Bébi, én 15000 forintos mérnöki óradíjjal dolgozom. Ha gondolod, és kifizeted, egész nap elhallgatlak. Én 30 éve vagyok a pályán. Te meg elkezdtél dolgozni a piacvezető cégnél. Gondolod tudsz nekem 30 év tapasztalattal a hátam mögött okos tanácsot adni???

Hát nem tudsz.

Eleve a problémáimat sem érted meg, csak a promotált termékeket szeretnéd kihelyezni. De nekem erre nincsen szabad 2 órám, hogy ez kiderüljön.

Csak kölcsönösen rabolnánk egymás idejét.

De nagyon udvariasan szoktalak elküldeni benneteket. Míg el nem kezdtek erőszakoskodni a telefonban...

Akkor mindig visszakérdezek, hogy a "köszönöm"-öt, a "szépen"-t, vagy a "nem kérem"-et nem értette?

[Szóval ez a szolgáltatás úgy ingyenes, hogy míg hallgatlak nem keresek, és ez nekem 15000 forint bukó óránként]

2019. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%
Vicces olvasni a lelkes valaszokat a kerdezotol. En kollega vagyok, igaz nem itt hanem mint fuggo ugynok egy nagy biztositonal. Akinek van esze pontosan tudja itt is hogy nem tanacsadok vagyunk hanem ugynokok. Persze kell a belso agymosas foleg nalatok, de oriasi a lemorzsolodas mert kiderul hogy egyreszt rossz a ceg hirneve, nagyon eroszakosak es tenyerbemaszoak vagytok. (Ha megengeded a tobbes szamot). Mi fuggo ugynokok is csak mosolygunk az erettsegi oltonyos 20 eves “tanacsadokon”. Raadasul mi ugyanazt csinaljuk csak jobb hatekonysaggal es tobb penzert. Nevetsegesen rossz a juti a harombetusnel es tudtommal meg fenntartasi-folytatolagos jutalek sincs.
2019. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Dehogy vagy te pénzügyi tanácsadó, kiscsikó. Pénzügyi tanácsadó a Csernok Miklós, aki sok évig dolgozott bankban, és pénzügyi diplomát szerzett a BGE-n.Ő 30-50 ezer forintért átnézi a pénzügyeidet és megmondja, hogyan jársz jól.


Te csak egy unalmas, cserében nehezen levakarható, tukmálós ófaubés ügynök vagy, a ceppteres, meg rókáscéges haverjaidhoz hasonlóan.

2019. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
89%

Talán az, hogy pont a 10 emberes referencia miatt tudjátok részben tartani a valagatokat.

Több megyében a legjobb embereitekkel fényezitek magatokat, hogy ez ennyit keres, annak ilyenje van és persze naívan de Ti is “bedőltök” neki.

Amikor leültem velük, mert egy ismerősöm hívott el random akkor kicsit furcsálva nézték, hogy nem csak azt a szöveget hallgatom amit hallanom kell, hanem amit elém nyomnak feketén-fehéren azt is elolvasom ÉS mellette az utasításokat követem amit pl. nem tartottak be. Én ezt felhoztam, hogy dehát itt van, bemutatkoztál, de nem mutattál semmi igazolványt magadról.(a több száz ember közül elvileg az első voltam aki elkérte megnézni ezt)... illetve a vicces példa, hogy nem tudtam volna 10 embert belerángatni, még ha a “telefonkönyvemet” is lapozgatva kellett mutogatnom.

Az a jó, hogy itt úgy sem csinálja senki sem 3-4 évnél tovább, mert csak a pénzt eszi. Később úgy is pofára fogtok esni ettől nem kell félni.🙂

Tanuljatok egy jó szakmát vagy ha benő a fejetek lágya akkor tanuljatok tovább valami értelmeset, de ne ezt, még ha a 3 betűs balesetbiztosítás 1 plusz dologgal is többet ad, mint a sima balesetbiztosítás.

2019. jún. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 xswerdy ***** válasza:
63%

"Az embereknek szüksége van biztosításra. Mi van ha velük történik valami? "


Gondolom, itt életbiztosításra gondolsz. Nos arra nem mindenkinek van szüksége, csak annak, akinek a családjának a kieső jövedelem gondot okozna. De akinek nincs eltartott családtagja, vagy éppen van olyan jövedelme, ami az ő halála/betegsége esetén is meglenne (pl. kiadott ingatlanok), annak éppen nincs szüksége életbiztosításra. És merthogy a biztosító nem ingyen dolgozik, akinek nincs rá szüksége, de köt, annak ez végső soron ráfizetés.


És amit a független tanácsadók kínálnak, az szinte mindig befektetéssel kombinált életbiztosítás. Itt mindig a befektetést hangsúlyozzátok, de még nem beszéltem olyannal, aki pluszban jött volna ki egy ilyenből. És ők végig fizették, merthogy aki idő előtt kiszáll, az nagyon durván ráfizet (a befektetéseiből levonjátok a hátra lévő időre is a költségeket).


Vegyük az általad említett nyugdíjbiztosítást. Ugyan azt az adó visszatérítést megkapod, ha a bankba besétálsz, és NYESZ számlát nyitsz, töredék költséggel. És ha jövőre nem tudsz annyit befizetni, akkor nem történt semmi. Nem gyarapszik persze a pénzed (illetve csak a hozamokkal), de nincs semmi büntetés. Sőt, ha felmondod a számlát akkor sincs (kivéve az adókedvezmény miatti állami szankciót).


Szóval lehet, hogy a nyugdíjbiztosítások közül esetleg tényleg a legjobbat ajánlod, de hogy van a célnak megfelelő sokkal jobb termék, azt nem említed, mert aminek tényleg alacsony a költsége, abból nemigen telik nektek jutalékra.


A legtöbb "pénzügyi tanácsadó" eleve csak azokat a termékeket ismeri, ami náluk a palettán van, és talán maga is elhiszi, hogy azoknál nincs jobb. És aztán a termékeknek csak az előnyeit sorolják. Elvétve van olyan, aki a költségekről említést tenne, amíg nem kérdezik. De ha rákérdezel, akkor megemlít egy-két fajta költséget. Aztán ha tovább kérdezel, hogy ez-e minden, akkor kiderül, hogy ja van még pl. egy havi számlavezetési díj is. De hát az mindenhol van, egy sima folyószámlánál is, hát azt persze nem mondta.


És ezekről a dolgokról azért az internet korában egyre többet olvasni. Ne lepődj meg, ha végig sem akarnak hallgatni. Szerintem keress egy normális szakmát.

2019. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

" de még nem beszéltem olyannal, aki pluszban jött volna ki egy ilyenből. És ők végig fizették, merthogy aki idő előtt kiszáll, az nagyon durván ráfizet (a befektetéseiből levonjátok a hátra lévő időre is a költségeket)."


biztosítózom. Olvastam a kiszamolo-t is, meg mindig ezzel jön sok ember itt. Ez az állítás elég pongyola mert nagyon nem mindegy milyen termék... anno a Bnet árult olyanokat amik 10 évig vonta a költségeket, kiszamolon is hasonló van példának felhozva miért rossz az UL, de olyan már nincs is! Az MNB az évek során folyamatosan szigorított. Egy példa: Allianznál pár éve a Bonusz Életprogram költségét 18 hónap alatt vonta el, az első éves befizetés asszem 68%-át ha jól emlékszem. Tavaly óta már csak az első évben von kezdeti költséget, igaz százalékban többet, 79%-et. (de fentinél és itt is visszacsepegteti, azért éri meg 10-12 éven túlra ezt nem a simát). És képzeld, rendszeresen találkozom ügyfelekkel akiknek a sima UL pár év alatt pluszban van, hoppá, persze nem 2% hozamos alappal. Lehet a TBSZ jobb, de egyrészt jobban kell menedzselni, jobban kell érteni hozzá, ugyanakkor senki se ad el direktben, mert pont emiatt nincs rá szinte semmi jutalék.


Olyan UL amiben van x ezernyi kockázati ktg persze h nem fog visszajönni, ha egyszer mondjuk 15 ezerből 7 ezer a kockázat... de összegyűlik valamennyi pénz benne, annak már van hozama, és segít kitermelni a költségek egy részét. Ez matek, nem PR duma.

2019. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 xswerdy ***** válasza:

akiket én ismerek, azok olyat kötöttek, amiben a legminimálisabb a kockázati rész, befektetésnek adták el nekik, csak hogy biztosításnak lehessen hívni, van egy minimális kockázati rész. Én kapásból betiltanám az ilyet. A biztosítás legyen biztosítás, a befektetés meg befektetés. És akkor mindenki tudja, hogy mit köt.


Igen, az utóbbi időben maximálták a díjakat, de azzal együtt is elmondhatjuk, hogy egy jó befektetés nem tud eltartani egy ügynökhálózatot.


Amit itt az utolsó ír, hogy csak az első évben vonnak költséget, igaz, akkor 79%-ot. Ez komoly? Hogy az első éves befizetésem majd 80%-át levonják? És azt mondod, hogy van, akinek ezzel együtt pár év alatt pluszban van a befektetése? Hát lehet, de nem valószínű. Legyen a pár év mondjuk 3. Akkor a befektetésnek durván évi 20% hozamot kell hoznia (kamatos kamattal, évenkénti befizetéssel az év elején), hogy a 3. év végén nullán legyél. Ezt azért elég kockázatos alapok tudják hozni, óriási szerencsével. Szóval bőven benne van a pakliban, hogy az a +20%, az legközelebb -40 lesz.

2019. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!