Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy anyagilag "kisemmiz", el lehetetlenít a párom?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, 43 éves a párom, van egy közös gyerekünk. A párom anyjánál lakunk már 9 éve. Sose akart közös házat a párom, élettársak voltunk hivatalosan, de fel lett bontva, mert úgy volt hogy szétmegyünk de mégis itt ragadtam a gyerekkel a páromnál.

Külön számlánk van, a párom 7-8* annyit keres mint én, mégis elszórja a pénzt.


Sikerült egy kisebb összeget( 3 havi fizetésemet) nagy nehezen összetenni.


A párommal külön kasszán vagyunk, de egyformán adunk a rezsibe-kajába az anyjának, ill. havonta ugyanannyit tennénk félre megtakarítani. Ami a párom részéről sose jön össze. (Ez kb. 3 hónapja van így, hogy tennénk félre X összeget).


Tudja hogy mennyi pénz van a számlámon, és azon felül hogy megbeszéltük hogy egy bizonyos összeget leteszünk a közös megtakarítasba, már masodjára kér 100 ezret. Mert sosincs neki hogy pl. a vállalozása miatti munkákhoz anyagot vegyen.

Jogos ha azt mondom neki, hogy szivesen adok pluszban, de akkor a közös megtakarításba 2 hónapig nem teszek? Nem akarom engedni neki hogy lenullázza a számlámat. Aztán mrg ha szétmegyünk mégiscsak, semmim nem marad. Nekem saját házam nincs, és szüleimhez nem tudok visszamenni komoly okok miatt.


Az a baj, hogy papíron semmi közünk egymáshoz, csak együtt élünk, ha meg pár hónap múlva mégis azt mondja hogy takarodjak innen, 1 Ft-ot se látok abból a pénzböl amiket pluszban odaadtam neki, ill. amit az anyja házára költünk.

Ha meg nekem kellene nagyobb összeg tőle, akkor meg nem tudna adni, vagy nem is akarna...

Mit gondoltok?


Azért írtam ki ezt a kérdést, mert nem tudom hogy is kellene vélekednem erről az egészről.


2019. nov. 17. 14:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%

Egyáltalán miért vagy még vele? A kényelem miatt?

Rég le kellett volna lépned, mondom ezt férfiként.

7-8x annyit keres, az azt jelenti, hogy ha neked van 200.000 nettód, akkor neki a vállalkozásában tisztán van 1,5 millió profitja havonta (profit, nem árbevétel), amit elver?

2019. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem, utolsó, ez nem derült ki, hogy ez tiszta profit lenne.

Vicces lenne havi 1-1,5 millió mellett kölcsönkéregetni, hacsak nem alkoholista vagy drogos vagy szerencsejáték-függő az illető.

Én a nettó 250-emből megveszek mindent, ami megtetszik, most maradjunk a kaja témánál.

Ha akarnék sem tudnék elverni havi 1 milliót kajára.

Szóval itt más van a háttérben.

Szerintem ez nem tiszta eredmény, csak a kérdező esetleg nem tudja, hogy ebből adózni kell, vagy alkalmazottat fizetni, meg anyagot rendelni, könyvelőt fizetni, stb.

2019. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25%

#12: Igen, pont ezért kérdeztem vissza, mert ilyen számoknál több, mint gyanús, hogy a kérdező nincs tisztában a valósággal. Egyébként nem olyan nehéz elverni azt a pénzt. A felsoroltak mellett becsúszik egy luxusprosti, esetleg fogadás mondjuk. De nem tudjuk milyen vállalkozás, simán bekerülhetett olyan körökbe, ahol súlyos pénzek vándorolnak zsebből zsebbe, esetleg kétes ügyeltek mennek stb stb.


#11

2019. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, most látom, hogy az kérdés volt.

Azt hittem, állítás.


Akkor egyre gondolunk. Nem áll rendelkezésre minden infó, így meg nem kerek a történet.

2019. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Vegen meg a noci lesz a hunyo.
2019. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem fogok valakit azért védeni, mert ő írta ki a kérdést.


Fura dolog, de ha az ő saját szempontjából írja, és ugye úgy fogalmazta meg, hogy a pasival van a baj - és ebből nekem mégis az jön le, hogy nem így van, akkor valami tényleg nem OK.

Számomra tényleg sokkal inkább ő a hunyó, és ezt kifejtettem szerintem normálisan és érthetően: 10 milliót megtakarított, mert ingyen lakott, és 100-200 ezret nem ad oda a TÁRSÁNAK, akinek a vállalkozásához kell a pénz, és mindez csak KÖLCSÖN, na ez az, ami nem normális.

Nem vagyok gazdag, de többször adtam már barátoknak, mikor megszorultak. Az viszont eszembe sem jutna, hogy az életem párjának ne adjak. Vagy hogy kölcsönnek nevezzem. Amikor az ő anyja házában lakunk. Szerintem ez nonszensz.

2019. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!