Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közös vagy külön kassza?

Közös vagy külön kassza?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel hamarosan összeköltözünk, van egy saját házam, kocsim, viszonylag sok félretett pénzem is a vállalkozásomnak köszönhetően.

Mindezeket nem "felezném" vele, mint azt pl házasságkor szokás, a havi jövedelmeket sem tenném egy tárcába a tetemes differenciák miatt. A barátnőm nagyjából a hónapról hónapra élés híve, míg én inkább spórolok, félreteszek..

Inkább külön kasszán lennék, de úgy, hogy minden számlát rezsit kaját szóval mindent én fizetek, a saját fizetését arra költi amire akarja. Az "otthonba" nem kell vennie hoznia semmit, minden adott. Az hogy pl néha vesz kaját vagy bármi, nem nagy összeg..

Előadtam ezt neki, elfogadta, sőt úgy tűnt ő is így tervezte, de kicsit tartok tőle, hogy biztos fer-e ez így, jó lesz e majd. Jár valaki hasonló cipőben? Hogy szokott ez működni?


2019. dec. 30. 02:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

"A barátnőm nagyjából a hónapról hónapra élés híve, míg én inkább spórolok, félreteszek."


Én eleve nem terveznék közös jövőt olyannal, akivel nagyon eltérőek a pénzköltési szokásaink.

Külön kasszát akarsz, de meddig? Legkésőbb a közös gyerek születésétől lehetetlen lesz fenntartani.

2019. dec. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

Számlákat, bevásárlásokat (élelmiszer, tisztítószer stb) plusz ha kell valami bútor vagy háztartási gép azt felesben fizetjük, a többit külön, mindketten arra költjük, amire akarjuk, annyit rakunk félre, amennyit akarunk. Ha szórakozni megyünk egyszer a párom fizet, egyszer én.

Nálatok gyakorlatilag te akarsz fizetni mindent, hülye lett volna a párod nem belemenni. Én a helyedben elgondolkodnék a kapcsolaton.

2019. dec. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
76%
A lakbér/rezsi nálunk felesben megy(egyik hónapban az egyiket fizetem, másikban másikat), a kaját pedig mikor ki. Ez évek óta működik. Ha valami kell a lakásba pedig aki eljut odáig hogy megvegye. Sosem volt vita belőle.
2019. dec. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
72%
Nálunk nem volt kérdés hogy közös vagy külön kassza. Az első pillanattól természetes volt hogy közös. Meg sem beszéltük igazából,szinte jött magától. Nekünk ez a normális, ha ezt lehet így kifejezni.
2019. dec. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
35%
Én a te szemszögedből ezt jónak látom,mivel neked jóval több pénzed van,a vagyonod meg megmarad így is úgy is,mert a te neveden van minden.A rezsi nem lesz jóval több ha ő is ott lesz,max. a kajaköltséged kerül majd többe,de tuti ő is fog venni,hogy kompenzáljon.A csajnak a helyében nekem tetszene így ahogy leírtad.Így legalább meglátod majd hogy a fizetését elszórja-e,mindig vesz-e ezt azt,vagy megpróbál ő is spórolni.Mert ha ezek után azt látnám hogy szórja a pénzét ruhákra,haszontalan dolgokra,ez miatt viszont nem maradnék vele.
2019. dec. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%

A kozos koltsegeket kozosen fizetjuk kb. egyenlo aranyban (rezsi,kaja, stb. de pl, ha extra igenyek vannak -csak egybizonyos extra draga dolgot eszik meg egyikunk, azt kulon fizetjuk)


A fizetesunk 15%-at betesszuk a tartalekba (SOS esetekre, pl csotores stb legyen tartalek, ha nagyobb osszeg osszegyulik, ebbol veszunk ki nyaralashoz) Nyilvan a jobban kereso fel picit tobbet ad bele, de aranyositva egyenlore jon ki.


A "maradek" penzbol szabadon gazdalkodunk. (ruha, tisztalkodoszer,videojatekok,toronyora lanccal)

2019. dec. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
42%
Külön kassza nálunk is az volt,van ,pedig van 3 gyerekünk és eszünkbe se jutott közös kasszát csinálni,férjem vagyonosabb volt a házasságunk elején,én meg nem .
2019. dec. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%
Folyt.köv gyerekek dolgait én fizetem mindig ő meg a lakás,kocsi fenntartásait.
2019. dec. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk külön számlánk van, a férjem fizetéséből fizetjük a rezsit, többnyire ő intézi a bevásárlásokat is, de néha én. A családi pótlék, és az adókedvezmény a gyerekek után az ő számlájára megy, ruhákat vagy bármit ami szükséges nekik közösen veszünk, hol én hol ő. A lakás törlesztője is az övéből vonódik. Az én fizetésem nagyrészét el tudjuk tenni, valamennyit az övéből is. Ha nagyobb kiadás van, akkor néha veszünk le az enyémből, pl. Az autót én vettem, de a költségeit ő az szokta fizetni, néha ha szükséges kér pénzt rá.
2019. dec. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk úgy van,hogy én fizetem a kaját,férjem a rezsit.
2019. dec. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!