Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közös vagy külön kassza?

Közös vagy külön kassza?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel hamarosan összeköltözünk, van egy saját házam, kocsim, viszonylag sok félretett pénzem is a vállalkozásomnak köszönhetően.

Mindezeket nem "felezném" vele, mint azt pl házasságkor szokás, a havi jövedelmeket sem tenném egy tárcába a tetemes differenciák miatt. A barátnőm nagyjából a hónapról hónapra élés híve, míg én inkább spórolok, félreteszek..

Inkább külön kasszán lennék, de úgy, hogy minden számlát rezsit kaját szóval mindent én fizetek, a saját fizetését arra költi amire akarja. Az "otthonba" nem kell vennie hoznia semmit, minden adott. Az hogy pl néha vesz kaját vagy bármi, nem nagy összeg..

Előadtam ezt neki, elfogadta, sőt úgy tűnt ő is így tervezte, de kicsit tartok tőle, hogy biztos fer-e ez így, jó lesz e majd. Jár valaki hasonló cipőben? Hogy szokott ez működni?


2019. dec. 30. 02:09
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
55%
Külön kassza.A pénzedre meg vigyáz,maradjon minden a neveden.
2019. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%

1. Ami eddig a tied volt, az még akár 500 év házasság után sem lesz közös! Szóval házasságkötéskor sem felezödnek a korábbi vagyontárgyak meg egyebek!

2. Az, hogy a barátnök a hónapról hónapra élés "híve", valószínüleg abból adódik, hogy nincs miböl félretennie!

3. Amíg "csak" együttétlek, addig elmegy ez a fajta osztozkodás, de hosszabb távon nekem nem lenne megfelelö.


Ha pl valami nagyobb dolgot akartok a háztartásba venni, akkor azt te fizeted? Ha el akartok menni nyaralni, azt is? Ha lesz gyerek, akikre igencsak van költség, azt is? Vagy ezek is a párod kiadásai, hogy te meg tudj közben "spóroloni"?

Ha meg mindent te fizetsz, akkor ö lesz függö helyzetben, mintha fizetett cseléd és ágymelegítö lenne.

2019. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
32%
Én biztos nem lennék kitartott, mert ez az én fogalmaim szerint a ku.r.va-feleség skálán az előbbihez van közelebb. De a barátnődet ezek szerint ez nem zavarja. A nők között is vannak takonygerincűek.
2019. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy tetszik neki, nem kell semmire koltenie, van lakas, kaja, rezsi fizetve, ő meg elvan....
2019. dec. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, ez így jó ahohy a kérdező látja. Házasságkötés után van értelme a közös kasszának, hiszen akkor a bevételek is közösek.
2019. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőd hosszú távon nagyon kiszolgáltatott helyzetbd fog kerülni. Neked lesz lakásod, anyagi tartalékod, magas fizetésed. Neki viszont nem jut eszébe, hogy külön, saját magának félretegyen, eleve nem ilyen a gondolkodása, és szerintem furának is érezné, hogy magának kuporgasson.

Viszont ha a kapcsolat felbomlik, egy albérletre való kauciót sem fog tudni letenni, kb. mehet a híd alá lakni. De akkor se lesz jobb a helyzete, ha te hirtelen elhalálozol. Jogilag semmi köze hozzád, a te örököseid a rokonaid, ő meg mehet a lakásból egy darab bőrönddel, ahová akar.

Szóval szerintem a minimum az, hogy az összeköltözés napjától nyit magának egy számlát, ahová rendszeres havi összeget befizet és ebből nem költ semmire. Valószínűleg szüksége lesz hozzá némi biztatásra, de enélkül sehogyse lesz egyenrangú ez a kapcsolat.

2019. dec. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%
Mi naprol napra elunk, a parom nagyon keves fizetest kap, en kb masfelszer annyit. Kozos kassza van, mindent felesbe fizetunk, amig o birja. Ha elfogy a pénze akkor altalaban mar csak en koltok, de erezhetoen visszabb veszunk a kiadasokbol.
2019. dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%

16, de a csaj pénzügyi okítása miért is lenne a fickó feladata?

Ha beleül a készbe, eltartják, legalább legyen annyi esze magától (!) hogy gondol a jövőjére.


Kérdező, amit felvázoltál, az a "pénzes apuci vesz magának egy csajt" sztorija.

Egyenrangú felek eltérő bevétel esetén se szoktak így élni (mert nem a pénztől lesz egyenlő valaki).

2019. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
86%
Számomra mindig nagyon szomorú, ha egy pár közé az anyagiak befurakodnak mint probléma. Elég ritkán van olyan, hogy egyenlően keres mindkét fél, nem feltétlenül azért, mert az egyik értékesebb munkát végez mint a másik, sokszor az igazsgátlan családi háttér. Lehet a barátnődnek most még megfelel, de egy idő után a kiszolgáltatottság, a bizonytalanság érzése eluralkodhat rajta. Én ezt már megtapasztaltam. Az nagyon fontos kérdező, ha szereted ezt a lányt, hogy ne éreztesd vele, hogy ő csak annyit keres, ne kelljen úgymond kunyerálni tőled. Az mondjuk nem egy jó tulajdonnság, hogy mindent elkölt az utolsó fillérig, de az is lehet hogy csak neked tűnik úgy, hiszen neki jóval kevesebb pénzből kell gazdálkodnia mint neked. Jó, ha vigyázol a pénzedre, de ha annyira nem akarsz közös kasszán lenni vele és később ebből vitál lehetnek, akkor szerencsésebb lenne egy hasonló anyagi helyzetben lévő párt találni.
2019. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
74%
Ismerek olyan párt, akik már több mint 20 éve jól megvannak, házasok, és külön kasszán vannak. A férfi többet keres, de a nőnek nincs hozzáférése a tartalékaikhoz, mert elszórná. Természetesen kap “konyhapénzt” meg ilyesmi és a saját fizetését elköltheti amire akarja. Szeretik egymást,boldogok.
2019. dec. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!