Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért panaszkodnak sokan...

Miért panaszkodnak sokan miközben egyáltalán nem szegények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Állandóan azt hallani, hogy ilyen szegénység van Magyarországon, olyan szegénység van Magyarországon. A statisztikák is ezt közlik le, meg rengeteg embertől is azt hallani mennyire élhetetlen az ország.


Bevallom, engem az a kérdező ihletett meg, hogy feltegyem ezt a kérdést, aki kiírta 2 napja itt a gyakorin, hogy havi nettó 600 000-et keres, mégis csak egy öreg Suzuki Swiftre futja neki.


Olyan szegénység van Magyarországon, hogy az én ismerőseim olyan autókkal járnak, amire csak úgy nem telne, ha akkora szegénység lenne. És nem, ezek nem céges autók nekik. És oké, még ha van aki hitelre is veszi, de azt a hitelt törleszteni is tudni kell. És tudják törleszteni, szóval.... De nem is mindegyikük hitelre vette, van aki összegyűjtötte (és félreértés ne essék, nem úgy gyűjtötték össze, hogy közben nem éltek egyáltalán). Persze aki összegyűjtötte, ő nem BMW-t, Audit vett, kisebb kategóriás, de alig pár éves autót viszont.


Sőt, akkora szegénység van ebben az országban, hogy nyaralni is olyan helyekre mennek ismerőseim... Az egyik Cipruson nyaralt tavaly. A másik 2x is volt nyaralni, először Olaszországban, utána Máltán. A 3. ismerősöm az USA-ban volt, Kaliforniában. És még sorolhatnám...


Ne értsetek félre, ez most nem olyan kérdés, hogy nekem nem telik rá és irigy lennék, ugyanis nekem nincs okom panaszkodni. Én is simán elmegyek nyaralni. Csak én közben nem panaszkodok mégse, hogy mennyire élhetetlen itt minden. És én csak ezt nem értem, akiknek sok milliós autóra, külföldi nyaralásokra telik, akkor közben miért van az, hogy állítólag élhetetlen ez az ország. És mielőtt valaki azzal jönne, hogy kormányközeli emberek biztos, nem, nem azok. Egyszerű állampolgárok. Van amelyikük diplomával rendelkezik, van amelyiknek csak szakmája van.


És szeretném leszögezni, ezt az egészet politikai oldaltól függetlenül írom. Egyáltalán nem vagyok Fideszes, sem MSZP-s. És lehetőség szerint a válaszok se legyenek uszítások bármelyik politikai párt ellen se.


Szimplán arra vagyok kíváncsi miért van ez az örök elégedetlenség.


2020. jan. 27. 11:32
1 2 3
 21/21 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Én nem panaszkodom... Rendesen bejelentett fizetésem van... De nem voltam külföldön nyaralni... Nincs drága autóm...

Ja és hitelem sincs... Csak kis házikó... Kicsi ház, kis tisztesség...

2020. jan. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!