Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérbe adható olyan lakás amin...

Bérbe adható olyan lakás amin hitel van?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 19:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, a saját ingatlanod tul. lapját lekérheted!"


Bármelyik ingatlanét, nem csak a sajátodat. Az ingatlan-nyilvántartásban szereplő adatok nyilvánosak, bárki által megtekinthetőek.

2020. ápr. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, a saját ingatlanod tul. lapját lekérheted!"


Évi 2x ingyen bármelyiket neten is. Pénzért meg bármennyit.


Az elég fura is lenne ha tilos. Van egy terület amivel bármi ügyem van és azt se lehetne kideriteni, hogy kié?


A hitel szerződések amúgy valóban tiltják a bérbeadást.

2020. ápr. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
körülbelül 10 albérletben laktam már, most meg a sajátomat is kiadom, soha senki nem kért a másiktól tulajdonsi lapot, mert egyrészt mégis minek? Mi köze hozzá, hogy kié a lakás? A bérlőnek semmi köze hozzá. Röhejes
2020. ápr. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

# 13


Mi az, hogy mi köze hozzá? Valamivel igazolnod kell, hogy olyan dolgot adsz bérbe, ami fölött rendelkezési jogod van. Általában tulajdonosként adsz ki egy lakást, de lehetsz haszonélvező is, vagy akár bérlő, és albérletbe adod.


Ha nem tudod igazolni a jogosultságot, akkor milyen jogcímen kötsz bérleti szerződést? Ennyi erővel sétálgathatnék az utcán, és egy nekem tetsző ingatlant csak úgy kiadok valakinek, mert mégis mi köze hozzá, hogy kié...


Megjegyzem, ez nem csak valami elméleti eszmefuttatás, van egy erre épülő, bejáratott csalási forma. Ezzel 2-3 havi kauciót simán ki lehet csalni gyanútlan emberekből, az Aranyéletben is feldolgozták és nem csak fikció...


Alapvetően ha kiadok valamit, akkor a normális üzleti magatartás az lenne, hogy tájékoztatom a leendő bérlőt a tulajdoni viszonyokról, és megmutatom a tulajdoni lapot. (A bérlő is általában igazolja magát szerződéskötés előtt és kauciót fizet, a másik oldaltól ugyanez a magatartás várható el.) Ha a bérbeadó nem mutogatja magától a tulajdoni lapot, szerencsére lekérdezhető.


Persze vannak olyan dolgok, amik a tulajdoni lapon sem szerepelnek, pl. van már egy másik bérleti szerződés az ingatlanra, vagy időközben történt egy adásvétel, ami még nincs bejegyezve, stb. De azért valamennyi garanciát mégis csak ad.

2020. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

# 10


Az ingatlannyilvántartás mindig is nyilvános volt. Már évtizedekkel ezelőtt is le lehetett kérni tulajdoni lapokat, csak akkor még be kellett menni személyesen, esetleg a HRSZ is nehezebben volt kideríthető. Most már szenvedni sem kell, mert internetes szolgáltatáson keresztül is kereshető egy ingatlan, nem is csak HRSZ, hanem akár cím alapján is. Persze nincs ingyen, de 1000 forint elég jelképes összeg a leendő üzleti partnered ellenőrzésére.

2020. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Valamivel igazolnod kell, hogy olyan dolgot adsz bérbe, ami fölött rendelkezési jogod van. Ennyi erővel sétálgathatnék az utcán, és egy nekem tetsző ingatlant csak úgy kiadok valakinek, mert mégis mi köze hozzá, hogy kié..."


Persze, mert nekem minden lakáshoz van kulcsom és csak úgy bemehetek.

Nem, nem kell igazolni. Ha akarod megteheted, de nem ez az alap és nem ez az elvárt. A paranoiások lehet így tesznek, de mint mondtam, elég sok tapasztalom van, soha senki nem kérte, nem is érdekelt soha, hogy amit kiveszek lakás az azé -e aki kiadja nekem, vagy csak bérleti jogot vett vagy akármit. Kit érdekel. A szerződés a lényeg, azt gondolom pedig elbagatellizálod

2020. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell minden lakáshoz kulcs, elég pl kivenni egy airBNBs lakást és kamuból bérbeadni. Ha olyan áron teszed fel a hirdetést, egy nap alatt simán ki lehet adni háromszor, kauciót elrakja a kamu tulaj, aztán utána a vízözön. Bérlőként kell észnél lenni, és utánanézni a tulajnak.
2020. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, mert nekem minden lakáshoz van kulcsom és csak úgy bemehetek."


Lehet olyan lakáshoz kulcsom, amit nem áll jogomban kiadni. Ez nem is olyan kirívó dolog.


"A szerződés a lényeg, azt gondolom pedig elbagatellizálod"


A szerződés nagyon fontos, csak nem véd meg pl. az ellen, hogy ha a kamu bérbeadó kamu adatokat is ad meg. Merthogy elég hülye lenne valós adatokat megadni, hiszen kamu szerződést kötni bűncselekmény, így rögtön a rendőrség kopogtatna nála. Ha mégis valósak az adatok, akkor sem biztos, hogy ténylegesen visszakapnád a pénzed.


De ha csak a szerződés a lényeg, akkor gondolom te még sosem fizettél vagy kértél kauciót, hiszen majd a szerződés úgyis megvéd.

2020. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: elég óvodás szokás kiforgatni más mondandóját, és nem is érsz vele el semmit.


A kérdésező kérdésére a válasz az, hogy igen, bérbeadható. Ezt az h.lyeséget meg, hogy tulilapot kell adni, felejtsétek el, mert nevetséges. A példák, amiket írsz, sarkítottak és elég h.lye kéne hogy legyen egy bérlő, hogy ilyenbe belefusson. A szerződés és a kaució meg nálad hogy jött össze?

2020. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt látom, hogy nem érek el vele semmit, mert csak fújod a magadét.


Amúgy szerintem is térjünk vissza az eredeti témához, mert ennek így semmi értelme.


A kérdésre az a válasz, hogy tanulmányozni kell a bankkal kötött szerződést.

2020. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!