Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 20-23 éves...

Hogyan lehet 20-23 éves egyedülálló lányoknak saját lakásuk?

Figyelt kérdés

A távoli ismerősi körömben egyre többen posztolják a “Készül a lakás/ház” nagy átalakítós/ építkezős képeket ahol egyedül élnek.

Milyen módon lehet ilyen fiatalon saját lakásban élni?

Megkérdezni nyilván nem fogom őket, inkább a Ti véleményeitek vagy tapasztalataitok érdekelnének főleg ha a Nektek is vannak ilyenek az ismerősi köreitekben.



2020. máj. 9. 10:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem segítséggel.

Én egyedül vettem, de azért ilyen gyorsan nem sikerült. Pár év alatt nem jött össze annyi pénz.

Több barátnőmnek a szülők segítettek. Nem feltétlenül egy egész lakással, de egy nagyobb összeggel. Van aki örökölt nagyitól, déditől.

2020. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

# 8: pont azt írtam, hogy a szülők támogatásával jut lakáshoz egy huszonéves.


De aztán nem ül a babérjain, hanem elkezd spórolni a majdani gyerekei számára, hogy azoknak is lakást tudjon adni kellő időben.


Tehát van, aki a saját lakására gyűjt, mások meg a következő generáció számára.


Azaz: nincs különbség, mindenkinek spórolni kell lakás céljára.

2020. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%

Az ismerősi körben, akiknek ennyi idősen lakása, új építésű családi háza volt, azt mind a szülők biztosították.

Berendezték és teljesen hitelmentesen boldogan élhettek benne a gyerekeik.

Vagy a szülők voltak gazdagok, vagy a szülők örököltek és átadták a gyereküknek.

2020. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

- Örökölte/kapta a lakást.

- Kapott/örökölt pénzt, ami elég volt az önrészre és hitelt vett fel.

- Egyetemen mindig felvette a diákhitelt, nem költötte el, elég volt az önrészre.

- Kiment külföldre dolgozni.

- Prosti.

- Összegyűjtötte valahogy az önrészt és hitelt vett fel.

- 18 éves kora óta dolgozik/vállalkozó és összejött.

- Nyert a lottón.

- Gazdag palival van.

- Hazudik.

- Diákmunkából.

2020. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%

"De aztán nem ül a babérjain, hanem elkezd spórolni a majdani gyerekei számára, hogy azoknak is lakást tudjon adni kellő időben.



Tehát van, aki a saját lakására gyűjt, mások meg a következő generáció számára.



Azaz: nincs különbség, mindenkinek spórolni kell lakás céljára."


Szerinted.

Egy gyerekmentes nem tölti azzal az életét, hogy egy hülyegyerek lakására kuporgasson.

2020. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%

Nézzünk mögé.. mert te csak a lakást látod, azt nem, hogy anyuka meg az apuka az adóstárs magas nyugdíjjal/fizetéssel, a lány meg el van adósodva 20+ évre.


"Megkérdezni nyilván nem fogom őket,"


Ne is, véletlenül se attól kérj információt aki meg tudja azt mondani neked.


Mi vadidegenek, biztosan jobban tudjuk.

2020. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%
Attól még nem kell lenézni valakit, mert normális szülei vannak és segítenek neki önállósodni. Ettől még a fiatal lány is lehet normális, szorgalmas és törekvő. Miért csak két véglet létezik az emberi fejekben? A mindent önerőből elérő hős, aki csak 40 éves lehet, mire lakása lesz, és a 20 éves eltartott hülyegyerek, aki semmit se tesz meg azért, hogy legyen valamije? Az élet nem fekete-fehér! A legtöbben középen vannak, és dolgoznak, tanulnak, és persze elfogadják a segítséget is, ha érkezik.
2020. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Gyakoris ***** válasza:
43%

A lakás 50%át ajándékba kaptam,a másik 50%ra hitelt vettem fel.

Pont 23 éves voltam!

Azóta ez a lakás üzleti célt szolgál és a párommal közösen vettünk egy házat!

A gyerekeinknek mi is szeretnénk majd segíteni,de maximum 50% jönne össze!

Egy falusi ház 50%a vagy egy kisebb lakás 50%a!

2020. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

15-ös

A gyerekes sem feltétlenül,apámnak 4 lakása van bulinegyedben,2 belvárosban.

2 más megyeszékhelyen.

3-an vagyunk testvérek,semmit nem kaptunk szüleinktöl "majd ha meghalunk"

2020. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
57%

A szüleim együtt keresnek olyan 700-800 ezret, ebből szerintem lehet a felét is félre rakják. (És nem tegnap kezdték el.)


Így nekem és a tesómnak is be tudtak szállni egy-egy lakás árába 30% önerőig, a maradékra pedig hitelt vettünk fel, amit a saját fizetésünkből törlesztünk. Szerencsére most nagyon alacsonyak a hitelkamatok, így olcsóbbra jön ki a törlesztőt fizetni a lakásra, mintha albérleti díjat fizetnék. Tesómmal 25 és 23 évesek vagyunk. A hitelek 15 évesek, de szeretném majd előtörlesztésekkel hamarabb letudni.

2020. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!