Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 20-23 éves...

Hogyan lehet 20-23 éves egyedülálló lányoknak saját lakásuk?

Figyelt kérdés

A távoli ismerősi körömben egyre többen posztolják a “Készül a lakás/ház” nagy átalakítós/ építkezős képeket ahol egyedül élnek.

Milyen módon lehet ilyen fiatalon saját lakásban élni?

Megkérdezni nyilván nem fogom őket, inkább a Ti véleményeitek vagy tapasztalataitok érdekelnének főleg ha a Nektek is vannak ilyenek az ismerősi köreitekben.



2020. máj. 9. 10:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
62%

Nekem vettek a szüleim az egyetemvárosban, ahol tanultam. Mivel tudtuk, hogy minimum 5 évet élek ott és albérletet kellene addig fizetni, így ezt ők jobb döntésnek gondolták. Megérte, mert már 8 éve itt lakok.

Több más korombeli ismerősöm is van,aki kapott szülőktől hozzá segítséget vagy nagyszülőktől örökölt ingatlant tették félre neki.

2020. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Én pl.most 30 éves vagyok.

14 éves korom óta folyamatosan dolgozom.(meg persze tanultam)

18 éves koromig albérletben laktam,eleinte nagyon rossz körülmények között.(nem volt villany,víz csak a kútból,busz min.3 km).Onnan később el tudtam költözni picivel jobb helyekre.

18 évesen eurós hitellel+önerővel vettem az első házat,de voltam lakcím nélküli is sajnos pár hónapig.


Külterület volt.Villany legalább volt,víz itt is kútból,de már hidroforral.Fűtésem 2 télen itt sem volt,csak egy kis villanyrezsó,többre nem volt pénzem.

Úgy adtam el (a válság miatt),hogy volt normális fűtés,víz,be volt fejezve,a kert is szép volt már.Szerencsére,mivel közben tudtam rá költeni,nem buktam rajta.

A mostani házon még 9 év hitelem van,de ez már legalább belterületi,gázfűtés is van és a hitel sem sok annyira,mint az elsőn volt.


De! Nekem szerencsém volt,talán.

Ha újra kezdhetném,ahogy betöltöm a 18-at és van legalább érettségim,meg kellett volna próbálni külföldön.

Viszont: az ízületeim néha fájnak,30 évesen erősebb fizikai munkára nem biztos,hogy alkalmas lennék.No,nekem így sikerült...

2020. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem miért baj az, ha valakinek nem full szegények a szülei és tudtak félretenni pénzt, ezért tudják támogatni a gyereküket/gyerekeiket.


Nem kell ehhez milliárdos vállalkozónak lenni, de még 50 milliója se kell legyen az embernek, vagy félmilliós fizetése.

2020. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
75%
Én sem értettem soha, hogy miért kell ez az apuci anyuci alárakta duma. Ha a szülők tanultak, jó egzisztenciát teremtettek, miért ne támogatnák a gyereküket, akár egy lakással is. Attól az a fiatal még nem lesz kevesebb. Sőt, töltheti az idejét tanulással, fejlődéssel, tapasztalatszerzéssel, ahelyett, hogy a lakhatásáért gürizne fiatalon. És sok fiatalt ismerek, akik nagyszülőktől örököltek lakást. Lehet, hogy egy vidéki lepukkant panel, vagy egy falusi ház, de ha eladja, kiadja, máris nagy segítség.
2020. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
64%

Én sem értem mi a probléma a segítséggel. A nagyszüleim keményen dolgoztak (kétkezi munkások), hogy segítsenek a szüleimnek elindulni az életben, így támogatták őket önerővel lakáshoz. Az én szüleim szintén keményen dolgoztak (állami szféra, szar fizetés), hogy tudjanak nekem segíteni önerővel. Ennek hatására én is keményen dolgozom, hogy mire odajutok én is tudjak segíteni majd az én gyerekeimnek. Nem tudom miért lenézendő ez és miért "apuci aládtolta"


21-es voltam.

2020. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom miért ilyen irigyek egyesek. Én már gimi mellett vállaltam ügyfeleket, persze csak amennyi belefért a suli meg a bulizás mellett, és szigorúan csak gumival. Érettségi után belehúztam és 2 év alatt meglett a pénz egy kis lakásra a MOM Park mellett, 22 évesen pedig elmentem irodai munkára, mellette már csak törzsügyfeleket szolgálok ki.
2020. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Utolsó :D :D : D
2020. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!