Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valahogy vissza lehet szerezni...

Valahogy vissza lehet szerezni a pénzem?

Figyelt kérdés
Én hülye belementem egy dologba,láttam az interneten egy jó laptop hirdetést és felvettem a kapcsolatot az eladóval jó ideg kérdezgettem erről arról.Néztem,hogy hirdetett még más dolgokat is meg még került fel más is eladóként a fiókjába,én hülye megbeszéltem vele,hogy megvásárolnám a laptopot na nem egy űber drága de átutaltam a pénzt aztán ugye ma reggel feljöttem megnézni,hogy írt e és eltűnt az összes eladónak hirdetett terméke csak egy üres profilja maradt annyi van,hogy egy név és egy bankszámlaszám.Az utaláskor lementettem az átutalási értesítőt meg anno a közleménybe bele írtam a nevem meg a laptop típusát.Mehetek valamerre ezzel a z üggyel vagy bebuktam az egészet?

2020. nov. 28. 13:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudod a nevét, akkor megpróbáltad fb-n megkeresni?
2020. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%

"tegnap este felé történt az átutalás ...

...Aztán meg megbeszéltük írásban mihelyt feladja a laptopot kérem a feladási bizonylatot lefotózva de nem kaptam ma semmit sem.


Szóval TEGNAP ESTE UTALTÁL, és MA, AZAZ SZOMBATON, NEM KAPTÁL BIZONYLATOT ARRÓL, HOGY FELADTA.


Hát menjél nyugodtan feljelenteni a rendőrségre hétfőn, korán reggel - jól ki fognak röhögni.

Tényleg, milyen "szemét" eladó, hogy szombaton, amikor nincs is posta a legtöbb helyen, akkor nem adta fel a csomagot.

Esetleg még holnap is egész nap fel lehetsz háborodva, mert holnap sem fogja feladni.


Éreztem én, hogy valami ilyesmi van a dolog hátterében - nem véletlenül írtam, hogy várj 2 hetet.


Ne is haragudj, de az nem "bűncselekmény", ha valakinek péntek este utaltak és HÉTVÉGÉN, amikor nincs is posta, nem adja fel a megvásárolt árut.


Elmondom, mi történt: eltűntek a hirdetések, Te meg beijedtél, hogy becsaptak. Lehet, hogy tényleg becsaptak, de ehhez MINIMUM 2 hétnek el kell telnie, hogy ezt komolyan vegyék a rendőrségen.


Nem szülni van az eladó, HANEM HÉTVÉGE VAN!!!

Még a webáruházak ügyfélszolgálatai sem működnek hétvégén - csak úgy szólok - pedig ők üzletszerűen ebből élnek.

Óóó, mentsen meg az Isten az ilyen vevőktől...

Csalás, átverték, mert péntek este utalt és szombat reggel/délelőtt nem kapta meg a feladásról a terméket... Pffff...

2020. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
12%
Én a bankkal venném fel a kapcsolatot, hogy mit lehet tenni. Cég esetén biztosra tudom, hogy ha nem teljesült a szolgáltatás, akkor lehet kérni a visszautalást, amit a bankok intéznek egymás között. Ilyen esetben nem tudom mi van, szóval egy telefont megér.
2020. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

12/


Te még mindig nem fogtad fel amit írtam postán miért ne lehetne feladni délelőtt a csomagot?Meg is ígérte,hogy 12-ig feladja a csomagot és küldi a bizonylatot,de bizonylat sehol.és azt honnan vetted,hogy szombaton nincs posta?Nálunk pl délelőtt 11-ig van a posta nyitva nagyvárosban meg akár 12-ig is.De oké várok a nagy semmire pár napot aztán megyek a rendőrségre fura,hogy némelyik ember nem azt védi akit átvertek hanem azt aki átverte a másikat.Élvezetes lesz a nagy büdös semmire várni pár napig.Ja és akkor 2 hétig kell várni a nagy büdös semmire míg nem kapok semmit aztán rendőrség?Tök jó ez az ország itt azt szívatják aki normális az ilyen f....kalapokat meg védik azzal is tisztában vagyok,hogy a pénzemet sem kapnám vissza mert utána olvastam pár ilyen ügynek és mindig az jött ki elkapták az illetőket vagy az illetőt de szegénykém nem tudott fizetni mert nem volt pénze se a bankba se amúgy aztán ennyi elkapták csá de kártalanítás nuku.Hát ezt nem így kéne csinálni ha már egyszer valakit átvertek bármilyen ingóság lefoglalás vagy más kötelezés által be kéne hajtani a hatóságnak a pénzt.Egyébként meg jöhetsz itt a gőgös hülyeségeddel eladó meg vevő is jó vagyok eddig nem volt panasz és ami a lényeg én legalább becsületes ember vagyok.

2020. nov. 28. 21:12
 15/30 A kérdező kommentje:

13/


Meg fogom próbálni de ugye hétvége van ilyenkor a fű se nő max a plázában.

2020. nov. 28. 21:12
 16/30 anonim ***** válasza:

"Te még mindig nem fogtad fel amit írtam postán miért ne lehetne feladni délelőtt a csomagot?"


Te nem fogod fel, amit én írok: rendelj egy webáruházból péntek este, max kapsz egy automata emailt, hogy megkapták a megrendelésed és szerencsés esetben hétfő-kedd lesz, mire sorra kerül a megrendelésed, szerdán meg fel is adják. Mondjuk nem most, mert most Black Friday van, most napokig nem kerül sor a megrendelésedre.


MAGÁNSZEMÉLYnek nem kötelessége azonnal a postára szaladnia a pakkoddal.


Csak csendben halkan kérdezem: vajon miért nem a Vaterán vásároltál? Vagy olyan oldalon, ahol MEGBÍZHATÓ eladók vannak?

Megmondjam miért? Mert a Jófogáson olcsóbb. Épp ezért, mivel ott nem ellenőrzöttek az eladók, BÁRKI hirdethet.


Ha pl. a Vaterán vásároltál volna, akkor most nem kellene "remegned", ugyanis ott van egy "Biztonságos Vásárlás Program", aminek keretében, ha becsap az eladó, akkor bizonyos lépések megtétele után visszakaphatod a pénzedet - ha jogos a reklamációd.


És nem, nem védem az eladót, de nem érzed, hogy mennyire morbid, hogy fél nap után csalót kiáltasz?

2020. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

16/


Látom még mindig nem értjük egymást ő maga írta ha este még utalok akkor szombaton megy és feladja mert 12-ig lehetséges nem én kértem ő ígérte,viszont alap ha nem is tudom elintézni rá írok a várlóra,hogy ez meg ez volt és nem tudta feladni vagy majd hétfőn.Ehelyett törölt mindent és már hiába írok még az sem megy át amit írok telefon szám meg nem kapcsolható.Mindenhol átvághatnak nem egy ügy volt a hardveraprón se meg a vaterán is volt nem egy csalási ügy szóval sehol sem vagy biztonságban.Hardveraprón meg vaterán olyan emberek verték át a másikat akiknek pozitív értékelése volt.Fura utána olvastam a vaterás átveréseknek de sokszor nem kapták vissza az áldozatok a pénzüket.Mi abban a morbid,hogy gyanús események láncolata játszódik le egymás után vegyük elsőnek a még tegnap frissen felrakott egyik hirdetést ha azt nézzük az eladó szándéka,hogy még több dolgot tudjon eladni,de reggelre oda van az összes hirdetés,törölve lett,a profil lenullázva,válasz nuku sőt írni sem tudsz de semmi megkeresés,hogy bocsi ez meg ez van.Neked nem lenne ez gyanús?Vagy eddig napok óta hirdetett cuccokat hirtelen véletlenül mind eladta másnap reggelre?Én is hirdetek egy két dolgot itt is ott is de mégsem sikerült gyorsan eladni mert már 2 hete hirdetem,ő meg eladja pár óra alatt ja persze ha el is adnám a dolgokat profilomat nem nullázom.Ha neked a leírtak nem gnúsak akkor nem tudom mi lehet az.

2020. nov. 28. 22:03
 18/30 anonim ***** válasza:

"Fura utána olvastam a vaterás átveréseknek de sokszor nem kapták vissza az áldozatok a pénzüket."


Nyilván régebbi esetekről beszélsz - kb. 4 éve van ez a Biztonságos vásárlás program. Igen, régen a vaterán is sok csaló volt - most már azért igyekeznek megszűrni.

2020. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%
Fel lehet jelenteni nálunk is régen történt ilyen a családban sajnos de a pénzt azt nem kapod vissza. Mert csak polgári peres úton lehet vagy a lófsz tudja hogy. Na mindegy a mi emberünk meg lett de a 8 év alatt még mindig nem kapott büntetést. Mi viszont mindenféle hülye aláírás leveleket azt rendszeresen.
2020. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
51%
De amúgy én egyszer találkoztam rendőrrel az életemben úgy hogy beszélni kellett vele, de az annyira hülye volt haljátok. Ide jött házhoz tesómat ki hallgatni mert ki fosztották. Mondom neki itthon van mindjárt szólok neki. Erre össze vissza beszélt de hát nem én vagyok az? Mondom nem de szólok neki, és nem értette meg még ezek után se hiába mondtam nem én vagyok az áldozat de szólok tesómnak. Aztán meg tesómnak azt mondta hogy két xy is lakik nálatok meg ilyenek. Xd Teljesen hülye volt. Ha ezek ilyenek akkor nem csoda hogy sose jutnak semmire ilyen ügyekben.
2020. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!