Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki a spórolós a családban ?...

Ki a spórolós a családban ? Min spóroltok?

Figyelt kérdés
Valami tippek?
2021. febr. 23. 17:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%
Párommal ketten vagyunk egyelőre, mindketten spórolósak vagyunk. Figyeljük az akciókat. Ami kell, azt megvesszük, sosem a legolcsóbbat, normális minőségű dolgokat, de nem a legdrágábbat, és ha lehet, akkor mikor akciós. Nem dohányzunk, nem piálunk. Feleslegesen nem fűtünk 25 fokra, lekapcsoljuk a lámpát, ha nem kell, nem fürdök tele kád vízben. Többnyire én főzök itthon, kaját kidobni nem szoktunk. Felesleges dolgokat, legyen az ruha, kütyü, akármi, nem veszünk, csak ami tényleg kell. Most a programok offosak, de igyekeztünk ingyenes programokat is keresni, nem csak fizetőseket.
2021. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
40%

Én spórolósnak vallom magam, de nem minden téren, amit meg kívánom alkalom adtán azt bizony megveszem.


Vannak akiknek muszáj spórolniuk, hogy beleférjenek a havi keresetükbe.


Ilyen módon szerencsésnek mondhatom magam mert emiatt nem kell takarékoskodnom perpill.


Viszont nem szeretek feleslegesen költeni.


Értem ez alatt pl:, hogy nem veszek évente új és drága telefont csakmert a divat meg a csúcskategória.

Akkor veszek másat, ha az előző felmondja a szolgálatot.

Ez nagyjából minden műszaki dolgommal így van.

Ha valami elromlik olyan módon, hogy meg tudom javítani akár esztétikailag rontja az összképet akkor nem dobom ki.

Pont ezért is szeretem ha van megtakarításom, ha pl bedöglik a mosógép akkor tudjak venni egy másikat anélkül, hogy megrendítene.


Csak annyi kaját veszek ami elfogy lejárati ideje előtt.

Igyekszem az akciós dolgokat venni, pl tudom, hogy a milka csoki a tescoban ennyibe kerül, de akciósan annyi, akkor csak akkor veszek amikor éppen akciós, de akkor betárazok belőle többet, és ha el is fogy, tartom magam ahhoz, hogy majd veszek ha olcsó lesz. A nem létfontosságú termékek esetében mindig így járok el.


szinte az egész házban lecseréltem az égőket led-re, és nem tud érdekelni, hogy ha egy órára bekapcsolva marad úgy, hogy nincs senki a szobában.

2021. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!