Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hosszú távú befektetésnek...

Hosszú távú befektetésnek megéri még bitcoint venni?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy a megtakarításom egy részét áttolom bitcoinba. Az nem érdekel, hogy úgy hullámzik az árfolyam mint a tenger. Években mérve várható, hogy ennél is nagyobb lesz az értéke? Sokan mondják, hogy fog ez még 1 millió $ is érni. Ami 20-as szorzó lenne. Persze senki se lát a jövőbe, de érdekelne a véleményetek.
2021. febr. 27. 23:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Bitcoint venni nem "befektetés", hanem "biztonsági tartalék képzése" egy olyan pénznemben, amitől azt várod, hogy számodra biztonságot nyújt hozzáférhetőség és értéktartás szempontjából.

Nem az (lenne) a célja, hogy nyerj rajta, hanem hogy a pénzed megtartsa az értékét és mások ne tudjanak hozzáférni (tudom, vannak akik spekulálnak vele, mint mindennel ami pénzzé tehető, de az egy más kérdés).

Ha te is spekulációs céllal vennéd, akkor nem javaslom: nem lehet kiszámítani az árfolyamot.

2021. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

Evek ota benne van miden penzem es ezutan is csak ebbe fogok fektetni. Nekem eddig elegge bejott, de engem nem zavar ha napok alatt esik 10-20 milliot mert tudom hogy utana elobb utobb felmegy annak sokszorosat.

Amugy ha nem tudsz donteni hogy vegyel vagy ne akkor olvasd vissza a bitcoinos kerdeseket, itt gyakorin, meglatod hogy 2013-2016 kozott is ugyanazokat az erveket mondtak hogy miert ne vegyel es ugyanazokat az erveket mondtak arra hogy miert vegyel...

Ha befekteto akarsz lenni akkor sok ember lesz akinek az otlete penzhez fog juttatni es meg tobb ember lesz akik lebeszelnek esetleges nagyon jo befektetesekrol

2021. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

"es ezutan is csak ebbe fogok fektetni"


Csak épp te nem befektető vagy, hanem szerencsejátékos. Abban bízol, hogy ez a dolog tartja az értékét. Értem, hogy sok pénzed van, de ez szerencsejátékos mentalitás - amitől persze még járhatsz jól, a lottó 5-ös nyerteseknek is bejött.


Nem mondom, hogy nem érdemes ebben tartani pénzt, azt viszont mondom, hogy biztos nem érdemes MINDENT ebben tartani. Már egy 10%-os potfólió hányaddal is túlzott kockázatot vállalsz.

2021. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
(Jah, nem én pontoztalak le, mert a tiéd is egy vélemény.)
2021. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

Koszi 14 es de nem erdekel ha lepontoznak, megszoktam mar a befektetoi vilagban hogy irigyek az emberek ha nagyobb hozamot generalsz mint ok.


Amugy meg csak annyit tennek hozza, hogy szerintem nem szerencsejatek amit csinalok. Jol kigondolt strategiaim vannak amit nem reszletezek itt. Amugy meg ha ertesz ahhoz hogy mi az a bitcoin, hozzamatatsz a source codehoz, sajat nodeot futtatsz, es lightning networkot is hasznalod akkor rajossz arra hogy miert akkota dolog ez amekkora. Ajanlom a variance.hu blogot a figyelmebe annak aki erdeklodik a programozas temaban is

2021. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

Kicsi a mennyisége, ezért ugrálhat ekkorákat.



Bill Gates szerint a mostani csúcsot Musk idézte elő, akár ez lehet, nem tudhatjuk.


Hosszú távon a "háziasszony befektetők" elveszítik a pénzüket, én is így jártam. Szóval óvatosan!


Az arany 100 éve 22$ volt, most 1800 felett, a 2400-as előrejelzés teljesen reális. Olvastam már 4000-ről is.


De ha arany, akkor csakis kézbe vehető konkrét arany csík legyen.

2021. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

"Befektető" XD


Az már elmondhatja magáról, hogy esetleg látott ezt-azt, aki átélt egy igazi nagy válságot befektetőként, mint a 2008-2009-es, vagy a 2000-2001-es, amikor MINDEN esik egy 30-50-70%-ot és 3-5-10 évig vissza sem megy az ára oda, ahol volt.


Feltűnt, hogy az utóbbi 5-10 évben a történelem eddig legnagyobb emelkedése zajlott és szinte mindennel lehetett sok pénzt keresni? Én még várnék a befektetői skilljeimmel való vagizással egy jó 10 évet. Ha lehúztál 10-15 évet befektetőként és utólag megnézve pluszban vagy, meg még több pénzed is lett, mintha állampapírba tetted volna, akkor arra már lehet mondani, hogy ő egy jó befektető.

2021. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#17 - Igazad van, lehetne ra mondani, de csak akkor ha a kockazatot is figyelembe vesszuk. Magyaran, jobban teljesitett-e a portfoliod, mint a kockazat alapjan elvart hozam?

Ha hatalmas kockazatot vallalsz es bejon, attol meg nem te vagy a legnagyobb befekteto csaszar.

2021. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Ha hatalmas kockazatot vallalsz es bejon, attol meg nem te vagy a legnagyobb befekteto csaszar."


Miért nem?

A profit a lényeg, nem az, hogy te mekkora kockázatot mersz vállalni.

2021. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
#19, akkor szerinted aki megnyeri az 5-öst a lottón az befektető?
2021. febr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!