Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szoktatok saját márkás terméke...

Szoktatok saját márkás termékeket venni?

Figyelt kérdés

Ha igen, miből vesztek saját márkásat és miből drágábbat?


Régebben pár osztálytársamnál előjött ez a téma és hallottam, ahogy mondják, hogy szerintük ciki pl. tesco-s meg spar-os dolgokat venni, mert azok gagyik és ők mindenből inkább rendes márkájúakat vesznek, stb., meg az egyikük mondta, hogy látta, hogy egy osztálytársunk spar-os budgetes túrórudit evett és ezen is elkezdtek röhögni, hogy milyen nyomorék már.


Nálunk egy spar van és oda járunk áláltalában vásárolni és szerintem a spar-os saját márkás élelmiszerek simán vannak olyan jók, mint a márkásabb verzióik. Pl. spar-os sajtot szoktunk venni, tejet, vajkrémeket, felvágottakat is néha, stb. Igazából csak néhány dolog van, amiből drágábbakat veszünk, pl. ketchupból, majonézből és mustárból mindig Globus-t veszünk, mert a többi fajta, amit kóstoltunk, nem ízlik a családnak, meg én tisztítószerekből is inkább veszek márkásabbakat, mert azok váltak be jobban.


Ti miből vesztek olcsóbbat és miből márkásabb verziót? Illetve szerintetek ciki, ha valaki pl. bevásárol és szinte az egész kosara olcsóbb, saját márkás termékekkel van tele?



2021. jún. 1. 16:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem ciki saját márkás dolgokat venni
Nem gáz saját márkás termékeket vásárolni
17 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Aldi sajátmárkás termékeket veszünk kb. mindenből amiből van. Ugyanaz a cég gyártja, amelyik a "márkásat" is, csak olcsóbb.

A Tesconak és a Sparnak mondjuk tényleg nem szeretem a sajátmárkás dolgait, rossz tapasztalatom van.

2021. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
65%
Amelyik egy kiröhögte a sparos túró rudit, annak akkora sajtos tejfölös lángost adtam volna hátulról, hogy mind a két orrlikába felcsúszott volna egy egy túró rudi.
2021. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

A Tesco saját márkás margarinját kifejezetten szeretem, nem rosszabb, mint a drágábbak, de jelentősen olcsóbb. A Spar saját márkás 3 rétegű WC papírja van olyan jó, mint a Zewa. Papírzsepiből szintén saját márkásakat veszek. A Tesco saját márkás borsmenta teájának jobb az aromája, mint a drágább borsmenta teák. Tudnám még sorolni, nem feltétlenül rosszak a saját márkás termékek.

Fogkrémből van 2 márka, amik megfelelők az érzékeny fogaimra, abból nem használok saját márkást, mert olyat nem gyártanak. Tisztasági betétből kísérleteztem, de 2 márka maradt meg, aminek elégedett vagyok a minőségével.

2021. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
A Sparnak több olyan sajátmárkás cucca is van, ami tök jó minőségű, pl. pzs, vattakorong. DM tusfürdőit is meg szoktam venni, illetve a Mülleres cuccok között is vannak kifejezetten jók. Nincs ebben semmi ciki.
2021. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az a ciki, ha valaki ilyen idióta. Mármint az ismerőseid. Persze, vannak olyan termékek, amelyek szarok, olyat nyilván nem érdemes venni. De mondok egy példát: nagyon szeretem a sós perecet, amit venni szoktam, most már 500 forint fölött van. A Sparos sósperec ugyanolyan, de csak 300 Ft. Akkor hülye lennék a drágábbat venni, amikor így is elmegy havi 230 ezer kajára kettőnknek, legalább valahol spóroljak már. Régen a Tesco-s csíkos rudi sokkal finomabb volt, mint ez a műanyag ízű pöttyös. És még sorolhatnám.
2021. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
97%
Gyakorlatilag mindenhol, ahol vásárolok (drogéria, szuper/hipermarket stb.), mindig veszek különféle sajátmárkás termékeket is.
2021. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Veszek sajat márkásat, főleg mert az élelmiszeriparban dolgozom, tudom, hogy ami olcsó, attól lehet jó. Pl. a magyarországi piacra mi gyártjuk az Univernél a legtöbb majonézt, ketchupos, mustárt, a Kania spec. 99%-ban ugyanolyan jó, mint az Univeres, csak fele annyiba kerül. A Spar, Coop stb. azok sz.rok, bár ezekbe a boltokba nem is járok, nem tudnám megvenni
2021. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell velük foglalkozni, szegények még hülyék mindenhez is, nem fogták fel a még növekvőben lévő agyacskájukkal, hogy a drágább terméknél a termék nevét fizeted meg alapvetően.
2021. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meg a szavazatokat is!
2021. jún. 1. 18:38
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem számít hogy más mit mond.

Ok nem tudják hogy mi az a márkajelzés, így hisznek benne. Hisznek a fóliára nyomtatott szinekben, hisznek azon ha egy matricán fekete hatteren a betű piros akkor az jobb minőségű, sőt a kékes uv-s színnel megvilágított hús is többet er.


Pár cég van aki gyárt élelmiszeripari termékeket de egy egy cég akar 10-100-200 márkanevet is birtokol, így van az hogy választhatsz melyik neven lévő mosoporrral akarsz mosni, vagy hogyan hangozzék a téved neve, vagy éppen 10 fajta majonezt tesznek eléd, 10 eltérő ízzel de a hátulján ugyanaz a cég van csak kitalálják hogy ez a drágább íz mert külföldinek tűnik ez meg az ős magyar megszokott iz a régi fajta.


És mindenki választhat, pedig minőségi eltérés az nincs, max ízben mert eltérő ízű termékeket csinálnak az eltérő izlesekhez.

2021. jún. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!