Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha középiskol...

Mit csinálnátok, ha középiskola végére az öletekbe hullana kb. 150 millió forint?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy mikor elvégzitek a középiskolát és megvan az érettségitek 18-19 évesen, kb. azzal egy időben valamilyen módon a tiétek lesz 150 millió forint. Most ez mindegy hogyan, akár örökségből, szerencsejátékból, befektetésből stb., nem ez a lényeg.

Ebből vennétek egy házat és egy autót, és kb. az összeg fele megmaradna. Ti ez után mit csinálnátok? Úgy értem.. Továbbtanulnátok? Dolgoznátok? Esetleg vállalkozást indítanátok a maradék pénzből?


2021. jún. 27. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Középiskola után elmennék egyetemre majd dolgozni.

35 évesen már látom, hogy nem dolgoznék többet, ha hirtelen ölembe hullana 100 millió.

Részvény hozamokból megélnék.


70 milliót elszórni házra meg kocsira ostobaság, azokat fenn is kell tartani. Egy 30 milliós lakás bőven elég ebben a korban.

2021. jún. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Egy lakás, amiben lakok, 1-2 másik amit kiadok, ez eltart. A többit félretenném, pluszban tanulnék tovább, aztén sok egyetemi ismerőssel meg egy fokkal érettebb világnézettel döntenék, merre tovább. Megszakadni már úgy sem fog kelleni :)
2021. jún. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Már 34 vagyok, és elnézve a mostani életem lenne konkrét elképzelésem.

Egyetem, ugyanez a pálya mint most.

De egyből ingatlanba fektettem volna, majd bitcoin-ba. Amikor kikerültem a munkaerőpiacra, akkor pedig saját, minden igényt kielégítő házra és pár autóra elköltöttem volna egy jó részét. Az életemet meg élném nagyon hasonlóan ahhoz, mint most

2021. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Elkezdenék tanulni belőle, hogy legyen piacképes tudásom, amit eladhatok később.
2021. jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Vettem volna tehermentesen két lakást. Autót valószínű nem, Budapesten teljesen felesleges. Maximum valami picikét a vidéki útjaimra.

Az egyik kényelmesebb, nagyobb lakásba beköltöztem volna, a másikat kiadtam volna. Ha minden igaz, akkor maradt volna jelenleg olyan 70 millióm. Ezt befektetném. Dolgoznék, a hozamokból és a megtakarításaimból utaznék, esetleg megint vennék egy lakást befektetési céllal. A lényeg, hogy a befektetett tőkém ne csökkenjen.

Soknak tűnik ez a pénz, de őszintén szólva nem az. Főleg budapesti viszonylatban nem. Gyorsan el lehet verni. Egy-két lakás, jobb autó, néhány komolyabb nyaralás és már vége is.

2021. jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennyi pénz évi 6mFt kamatot hoz, ami megfelel havi 500eFt-nak, a hazai fizetések ennek lényegesen alatta vannak, tehát ebből már jó életed lehet életed végéig.
2021. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!