Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki adna nekem pénzügyi...

Valaki adna nekem pénzügyi tanácsot?

Figyelt kérdés

Nem soká lesz meg az első munkahelyem. 4 műszak, azaz 12 óra munka 2 napig, majd 2 nap szabad. 180 nettó a kereset, 3 hónap múlva, mikor nincs próbaidő, akkor 200. Az én pénzügyi célom olyan 350, és 400 közötti nettó. Tudom, hogy nem érek ennyit a munkaerőpiacon, de ez az, amivel mér lehet valamit kezdeni.


Jövőbeli célok: Jogosítvány, autó, egyetem stb.


Kisebb pénzügyi tervek: 2 ötletem van, hogy többet keressek. Az egyik, hogy elmegyek egy adótanácsadóhoz, hogy többet keressek. A másik, hogy keresek még egy ilyen 12 órás munkahelyet, és így 2 főkeresetem lenne. Amikor X cég adná a 2 szabadnapot, akkor Y cégnél dolgozom és fordítva.


Van valami tanácsotok, tippetek a célösszeg elérésére ezen kívül? Mindenkinek köszi!



2021. okt. 18. 19:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem hogy megoldható lenne egyszerre 2 munkahelyen, főállásban dolgozni minden nap 12 órát
2021. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem mindkét ötleted kuka.

1) adótanácsadó nem erre való. Mi nem foglalkozunk munkaerőpiaci tanácsadással, neked pénzügyi tanácsadóra vagy nem is tudom mire lenne inkább szükséged.

2) ez kizárt, hogy működne. Nem fogod bírni, plusz nem fogod tudni úgy összeegyeztetni a napokat, ahogy te azt gondolod. Plusz túlórák, stb. Meg mikor pihennél? Nem hiszem, hogy hosszú -de még rövid- távon sem lehet ezt bírni szerintem.

2021. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de te jól vagy?:D


Miért lenne több pénzed attól, hogy elmész egy adótanácsadóhoz? Max kevesebb lesz, mert hát ugye nem ingyen van.

2021. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól pontosan hogyan szeretnél többet keresni, hogy elmész egy adótanácsadóhoz?

Az pedig nettó butaság, hogy 2 borzasztó szar 12 órás állást váltogatnál. Egyrészt valószínűleg nem lesz olyan a beosztásod, hogy soha ne ütközzön. De ha mégis, akkor nem pihennél egy napot sem, soha? Kipurcansz egy hónapon belül.

Szerezz inkább egy szakmát, tanulj nyelvet, és keress jobb állást a gyári robotnál.

2021. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy az adótanácsadó segíthetne a nettó és a bruttó bér közötti brutális szakadékot szűkíteni. Jó, akkor pénzügyi tanácsadó, nekem az is jó. :) A 12 óránál akkor van túlóra, ha én választom, ott ezt mondták. Nincs kötelező túlóra. Nyilván éjjel aludnék, azt nem mondtam, hogy közel van a melóhely.


Köszi, hogy leszóljátok az ötleteimet, nem is baj, de ezek mellett valami épkézláb tanács? :D Nyilván egy szakma jó lenne, meg nyelviskola, csak hogy ahhoz tőke kell, nettó 200 meg élni is kevés, nem hogy valami értelmesre is költeni. Azért gondoltam így, hogy később az oktatásomat finanszírozzam. Nincs tőkém, ez van.

2021. okt. 18. 19:29
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondoltam, hogy az adótanácsadó segíthetne a nettó és a bruttó bér közötti brutális szakadékot szűkíteni. Jó, akkor pénzügyi tanácsadó, nekem az is jó"


Hát figyelj ha nő akkor csinálhatsz vele pár gyereket, de ez nem így működik, hogy Jónapot Mariska, szeretném ha több lenne a nettóm". Elmehetsz pénzügyi tanácsadóhoz, de nincsen univerzális nettó növelő tutorial amit csak a pénzügyi tanácsadók tudnak.

2021. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Most milyen választ vársz?


Ha nem értesz semmihez, ennyit fogsz keresni és kész. Így működik a piac. A két szép szemedért nem fogsz többet kapni.

2021. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja, adócsalasra gondolsz? Ez cuki.

Én írtam amúgy, hogy tanulj nyelvet. Azt otthonról, ingyen is lehet, amíg van neted.

Egyébként pedig mind segíteni akartunk, nem leszólni. Csak felhívtuk a figyelmed az elképzelésed buktatóira, hogy ne később csalódj nagyot.

2021. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

6# Nem vagyok nő. :/


7# Valami segítőkészre gondoltam, de akkor mindegy.


8# ne magadból indulj már ki, légyszi. Senki nem beszélt adócsalásról. Adótanácsadót írtam. Ha van 90%-os kedvezményem a buszra az is csalás akkor, meg a családi adókedvezmény is az, ja és, ha a nyugdíjas több nettót kap a bruttójából, akkor az is az. Hát hogyne.


Szerintem bírni fogom a napi 12 órát. Mindegy, kirpóbálom, aztán majd kiderül, hogy kinek van igaza. A nyelvtanulás jó ötlet amúgy, csak túl extrovertált vagyok és iskolába szeretnék járni. Mármint nyelviskolára gondolok. Itthon csak rám jön a depi, egyedül. Inkább a pénz és a meló. Nem számít hogy, de valahogy elérem a célom, és meglesz a több kereset ennél a kutya vacsorájánál.

2021. okt. 18. 20:15
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha a 200 nettó számodra kutya vacsorája akkor ott valami user error lehet. Leírnád egy havi kiadásodat? Rengeteg család él nettó 400ból hitel mellett....


Persze nem azt mondom hogy a nettó 200ad jó, nem jó fizetés de szerintem neked ki is folyik a kezedből.


Kezd el tanulni otthon a németet, angolt. Millió oldal, csoport, program van erre. Nyilván egy bizonyos szint fölé nem fogsz jutni tanár nélkül, de nem is német felsőfokú a cél rögtön.

Rakd le legalább a b-s jogsit. 3-4 hónap megszerezni (legalább). Ez idő alatt 800 ezret fogsz keresni. Ha minden csont nélkül elsőre van meg 30 óra vezetéssel, akkor olyan 220ból megvagy. Feltételezzük, hogy kell néhány + óra, 1 pótvizsga, meg mondjuk egy második nekifutás keszből, akkor olyan 260-270 környékén áll meg a mutatvány.

Rakd le a hatósági targis jogsit. 100-ból megvan, elméleti részénél gyakorlatilag ha témától függetlenül mondasz a balesetvédelemről 2 egész mondatot átmenél, gyakorlaton meg átengednek bárkit. Én a saját szememmel láttam, hogy a vizsgán használt raklapokat szó szerint szétdöntő emberke is átment. Targoncásként 4 műszakban alap a nettó 300 kapásból. Picit szerencsésebb helyen 3 műszakban is megkapod 1 szombattal.


Ezeken felül marad az iskolapad.

2021. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!