Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerinted mennyi lesz egy...

Szerinted mennyi lesz egy bitcoin értéke 2025. december 31-én?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 20:13
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
50%
XD oszinten vicces h mennyire nyomorult vagy
2021. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
33%
Okleveles közgazdász vagyok, nagyon sokat foglalkozom tőzsdével, a kriptovalutákkal is képben vagyok. Így az én tippem 300.000$ körüli érték. Persze ezt így pontosan lehetetlen behatárolni, hogy pont 2025 dec 31-én lesz, inkább úgy mondom 2025 Q4 és 2026 Q1 között átlagban 300k körülire várom.
2021. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
66%

Én is közgazdász vagyok, pont ezért nem értem, hogy miért ekkora az értéke (meg hogy miért van egyáltalán). Ellentétben a "normál" papírokkal, részvényekkel, kötvényekkel, amik mögött valós teljesítmény van, emögött én nem látok semmit, ami az értékét adná, csak azt, hogy az emberek egymást buzdítják, hogy vegyen, bányásszon mindenki. A felhasználhatóságra se jött válasz, csak az, hogy lehet vele kereskedni, azzal meg nem sokra megyünk. Most nyilván lehet vele pénzt csinálni, ha "ügyesen kereskedik" valaki (bár ezek gondolom robotok), de nekem még mindig kérdés, hogy meddig tart ki a lendület, hol lesz az a pont, amikor már nem száll be senki, és hogy akkor mi fog történni.

Szóval én nem látom a garanciát, hogy ez annyira jó lenne, mert nem látom a valós teljesítményt mögötte.

2021. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
46%

Én a pénz jövőjét látom benne:

A bitcoin nem függ központi kibocsátóktól és hatóságoktól, sem egyéb megbízható harmadik féltől, mivel a peer-to-peer hálózat csomópontjai által tárolt elosztott adatbázisra támaszkodik. Az adatbázis tartalmazza a fizetések adatait, garantálva az elektronikus fizetőeszközökkel szembeni alapvető követelményeket. A biztonságot digitális aláírások és proof-of-work rendszer adja.[2]


A bitcoinok biztonságosan tárolhatók egy pénztárcafájlban, személyi számítógépen, mobiltelefonon, külső adathordózókon vagy felhő alapú szolgáltatóknál, küldésükhöz és fogadásukhoz pedig csak a küldő illetve a fogadó bitcoincíme szükséges. A peer-to-peer felépítés és a központi irányítás hiánya megakadályozza bármilyen hatóság számára, hogy a forgalomban levő pénzmennyiséget és tranzakciókat kontrollálja vagy befolyásolja, ami lehetetlenné teszi a manipulációt és infláció gerjesztését.



No, viszont nem a BTC lesz a mindennapi fizetőeszköz. Lassú, drága és kevés van belőle.

Pl a Solana kB mindenben jobb.


A BTC/ETH inkább értékmegőrző lesz, ha már jobban elterjedt és nem az emberek 5% tudja csak mi is ez. Most többek között ennek köszönhetően nagyon volatibilis.


Valós munka van a BTC mögött, hiszen PoW. Nyilván nem olyan, mint fizikailag kiásni az aranyat majd finomítani, hanem digitális munka. Sokáig ferde szemmel néztem emiatt a kriptovalutákra, de már látom, hogy igenis van benne ráció, nem hiába félnek a politikusok annyira tőle :)


Mindazonáltal rengeteg a shitcoin, ami szvsz el fog tűnni, az értelmes, valóban használható projektek maradnak meg, amik akár fedezetként, akár fizetőeszközként, akár a különböző blokkláncok között hídként funkcionálnak majd, mint pl BTC, ETH, SOL, ADA, Harmony.

Ezenkívül ott vannak a META coinok (Pl Mana), amelynek a készülő digitális világban lesz jelentősége.

2021. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
33%

Blabala en nem vagyok kozgazdasz de azt el tudom mondani nektek kozgazdaszoknak hogy a piacot nem fogjatok megerteni csak mert van egy kozgazdasz diplomatok. Ugyanennyi erovel azt is irhatnatok hogy pekek vagytok... Legalább egy peket nem butit el a kozgasz egyetem es nyugodtan vesz a hypeba teszlat meg bitcoint :)

De amugy aki veri a mellet a kozgaz diplajaval nyugodtan irja be azt is hogy mekkora a portfolioja eves hozama... Nehogy mar egy lecsuszott 10 szazalekos hozammal szoljon be egy "kozgazdasz" a kriptos tobb 100 szazalek hozamnak....

Masik dolog kedves kozgazdaszok, sokfele keppen meglehet becsulni a btc erteket, hashrattol elkezdve stock to flowon at, komplexebb chartokig.

Amugy meg ajanlom hogy nezzetek meg par videot michel sailortol... O elmond mindent amit tudnotok kell...


Kozgazdaszok.... Eszem megall hogy ezzel probal valaki kitunni.


Ez csak az en szereny velemenyem, 100m realizalt nyereseg utan, eves 200 szazalekos atlag hozammal az elmult 5 evbol, crpto, gme, amc, bb, tesla befektetesekkel. Ja es sose tanultam kozgazt...

2021. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
35 te vágod hogy a bitcoin idén háromszorozta magát? 1 év alatt hatszorozta? Te teljesen hülye vagy ember? Te úgy gondolod hogy mivel te egy idióta vagy, még soha senki nem nyert ezzel?
2021. nov. 16. 16:20
 37/55 A kérdező kommentje:
Valaki hívja már rá a mentőket, az ilyen szintű szellemi fogyatékosokat nem kellene egyedül internet elé engedni.
2021. nov. 16. 16:21
 38/55 anonim ***** válasza:

"Ugyanennyi erovel azt is irhatnatok hogy pekek vagytok..."


Nem kenyér sütésről van szó, szal szakterület szerint kell nézni...és hülyeséget írtál.



"De amugy aki veri a mellet a kozgaz diplajaval nyugodtan irja be azt is hogy mekkora a portfolioja eves hozama... Nehogy mar egy lecsuszott 10 szazalekos hozammal szoljon be egy "kozgazdasz" a kriptos tobb 100 szazalek hozamnak...."


Pontosat akarsz? 306% volt tavaly kriptóval. ;)


#32 És #34 közgazdász válaszoló voltam. Egyébként nem tudom miről beszélsz, pont hogy a kripto mellett beszéltem :)

2021. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
36%

#34 akinél a pénz van azoktól függ a Bitcoin és az összes ilyen pénznek nevezett szenny. Semmit sem ér benne a kisemberek tőkéje, rángatva van mint egy báb! Nem kell arccal felelőséget vállalni és büntetlenűl, anoníman szabadon lehet vele meglopni másokat.


A vedd meg és a tartsd adja a növekedést, érdek fűződik hozzá hogy ezt a szemléletet terjessze aki benne van! Függeklenűl attól mint hogy esik be! Amúgy manipulált kamu kérdés, rejtett reklám érdekelt kommentelőkkel. Mindegy melyik van véve az altcoinok a Etherum és a Bitcoin egységesen mozognak tök mindegy milyen projekt. Kis része túl van pumpálva majd bedöntve. A legtöbb altcoin meg összeomlik. Ahol van mögötte látszólag komolyabb projekt mind bedőlnek.

2021. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
#33 egyet kell hogy értsek veled, rólad elhiszem hogy valóban közgazdász vagy. Nem az emberek buzdítják egymást hanem fórumokon, videómegosztókon mesterségesen van a téma pumpálva. Mindenben amiben érdekek vagy üzlet van ez így megy! A Youtubeon teljesen nyíltan hallgatatják el a videóbloggerek azokat akik nem a szályuk ízük szerint beszélnek. Már elküldéskor sok komment automatikusan eltűnik. Itt ráugranak tíz másik kommentel és kicsinálják az egyet nem értőket! Az összes nagy közösségi platform ebből él.
2021. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!