Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen trükkökkel spórolsz?

Milyen trükkökkel spórolsz?

Figyelt kérdés

Mióta megy fel mindennek az ára, sajnos egyre jobban meg kell fognunk a pénzt. Szeretnék minél többet félretenni ehhez gyűjtök ötleteket. Eddig nem kellett odafigyelnünk, átlagon felüli a jövedelmünk, de mivel 4 hónap múlva már gyeden leszek, addig szeretnénk nagyon sokat félretenni, hiszen a gyed maximalizált:(


Eddig a napi/2naponta főzés vált be, havi 2x van nagybevásárlás, mert 1 teljes hónapra előre nem tudtunk eddig előre gondolkodni, sokminden ránkromlott pl joghurtok, grillsajt stb, vagy sokmindent fel se használtunk.


Nincs felesleges cuccok vásárlása, havi 1x van nagyobb program pl játszóház.


A telefoncsomagomat eggyel kisebbre cseréltem


Hónap utolsó hetében már nem veszünk semmit, a fagyasztott cuccokkat esszük(pl addig a maradék kenyerek is mennek este a fagyasztóba)


Ami pénz megmarad hó utolsó napján, azt mind utalom a másik(megtakarítási) számlára ( eddig mindig átvittuk a következő hóra, de így mindig el lett az is költve. Hónap elején utalunk egy összeget, de sosem növeltem meg, ha maradt pl előző hónapról, így az elfolyt)


Ha kapunk ajándék pénzt pl szulinapra, az megy félre



Eddig ezeket találtam ki, mikkel lehetne még megfogni a pénzt?



2023. jan. 30. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Babadolgokat Egészségpénztáron keresztül kell megvenni és 20% adójóváírás jár érte a következő évben
2023. jan. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


1. Bevásárlás, mindent máshol veszek meg, legyenek azok élelmiszerek, tisztálkodási eszközök, mert a egyes boltokban, igen komoly ár különbségek vannak.. Pl.. hentes, csontnélküli karaj egyik helyen 2190, ugyan az a másiknál már 400 forinttal több. Ismerd ki alaposan, hogy lakóhelyed közelében, milyen boltok vannak és mekkora árak eltérések vannak.


2. Nem iszok alkoholt, és nem dohányzom. Csak ezt a kettőt adjátok össze, és havonta 40-70ezer forint megy el a semmire. Én ezt a pénz havonta meg spórlom.


3. Csak is olyan dolgokat veszek meg, amire tényleg szükségem van, feleslegesen nem költöm a pénzt. A mai világban, ez nagyon sok emberre nem igaz.


4. A fizetésemnek egy részéből, 3-6 havonta szoktam befektetési aranyat venni. Legyen bármekkora gazdaságiválság, az mindig érték maradt. Az aranynak rengeteg pozitív tulajdonsága van, épp ezért annyira értékes is.

Hosszú távon megéri aranyba fektetni a pénzünket. Akinek nincs ilyen megtakarítási formája, az gondolkozzon el rajta.


5. A legfontosabb mind közül, tanuljál meg spórolni, legyen némi rálátásod a különböző pénzügyi dolgokra, és folyamatosan képezzed magad. Olvass ilyen könyveket, vagy nézzél videókat pl... youtube rengeteg hasznos videó található, ebben témakörben.

Sok ember azért nem tud spórolni és nincsen semmilyen megtakarítása, mert nem érti ennek a lényegét. Nincsen rálátása a pénzügyekre. Ez egy annyira fontos témakör, amit már általánosban tanítani kellene.

Lassan 16 éve spórolok, sok mindent kipróbáltam a spórolás terén. Sokat olvastam, inkább külföldi weboldalakat, és volt olyan spórolási tippek, amivel komoly összeget lehet megtakarítani 1 év alatt. Persze ez nagyban függ a havi bevételedtől.

2023. febr. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
56%

Reggelire zabot eszek,fahéj poral,zaba keverem szárazon,a zabot előző éjel be nedvesítem egy kis vizel.de ne legyen latyakos csak ippen annyira, hogy nedves legyen, szelek rá fél vagy háromnegyed banánt, kész az olcsó egezseges reggeli.

Délután szalonnát eszek.

Lencsét főzök mostanába egy kb nekem elég 4 vagy 5 napig. Így nagyon olcsón megoldom a kaját.

Miotta zsírosabb táplálkozok egy kevés zöld levelű zöldségek. Nem kívánom a cukros dolgokat. Azt hiszem zsír egészséges, ha jössz mész napközben. Miotta nem eszek cukrot azóta nincsenek úgy gyulladások a szervezetekben. Es reggel könnyeben is felkelek. És sok pénzt is sporolok ezel az étrendel. :)

2023. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Lencsét főzök mostanába egy kg nekem elég 4 vagy 5 napig. Így nagyon olcsón megoldom a kaját.*
2023. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!