Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az alberlet...

Szerintetek az alberlet kerdes nem a vilag igazsagtalansaga?

Figyelt kérdés

Gondolok ez alatt arra, hogy olyan szinten magas alberlet arak vannak sajnos, hogy van akinek a komolett fizetese nem eleg alberletre. Nyilvan sok alberletrt ki lehet fizetni, de akkor is egy atlagos fizuval szamolva majdnem hogy kegyetlenseg ennyi penzt elkerni lakhatasert.


Persze tudom a piac ezt diktalja. De akkor ez jol van igy? Ha egy alberlet mar 900 ezer forint lesz havonta mig egy atlagos fizu 4 kilo, akkor is rendben lesz ez mert a piac ezt diktalja?..



2023. jún. 10. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

A piac egy dolgot diktál: ha ki akarom adni az albérletet, annyit kell kérnem, amennyit kifizetnek érte. Ha nagyon muszáj, hogy legyen belőle bevételem, akkor engedni fogok az árból.


Amit te leírsz, az csak nehezen alakulhat ki.

2023. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát pedig a piac diktál. Ha nem vennék ki ennyiért, lentebb mennének az árak. De kiveszik.

Bár számomra is rejtély, hogy egy átlag jövedelmű hogy tudná kicsengetni a bérleti díjat, plusz rezsit, meg még ugye enni is kéne...

2023. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Maguk az albérletet keresők verik fel az árakat a csillagos égig. Mert mindenki a nagyvárosban akar lakni, mert ott van munka, egyetem, stb.. A falvakból menekülnek az emberek, a házak egy része üresen áll.
2023. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha olyan városban dolgozol 400k-ért, ahol az albérletek 900k-ba kerülnek, akkor az annak a jele, hogy a szaktudásodra, rád abban a városban nincs igény.


Akkor tudnak 900k-t érni az albérletek, ha az ott élő emberek zöme ezt bőven megkeresi.

2023. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos az igazság ott van, ahol a 4-es írja.

Ha nem tudsz annyit keresni, akkor nem kell odamenni.

Én is laktam Pesten, nem volt pénzem a belvárosban lakni, Újpesten vettem ki.

Egyébként nem nehéz logikusan végiggondolni, hogy a lakások száma véges, tehát nincs mindenkinek lakás az V. kerületben, hanem van 10 ezer és akkor erre meg van 100 ezer lakos és akkor a 10 ezer kap lakást drágán, a többi meg mehet amerre lát.

2023. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Az egész kérdésed egy ellentmondás kb saját magaddal
2023. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Fizetésednek megfelelő albérletet érdemes választani. Amennyiben nagyon alacsony, be kell társulni valakihez, messzebb kell költözni. Az élet nem igazságos, viszont a befektetett tanulásnak, munkának, energiának rendszerint meg van az eredménye.
2023. jún. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem, szerintem amúgyis a legértékesebb dolog, hogy van hol laknod, van fűtés, van víz. Ha pár napig alig eszel, még mindig jobb, mint ha több napot kint töltesz télen a híd alatt.

Egyébként sok lehetőség van.

Egyetemistáknak koli

Lehet otthon lakni

Vannak munkásszállók

Lehet szobát bérelni, vagy lakótársakkal lakást

Vidéken olcsóak az ingatlanok

Ha egyik sem opció, akkor meg növelheted a fizudat, pl tanulsz egy új szakmát vagy munkahelyet váltasz.


Igen, drága az albérlet. De nem ezt mondanám a világ problémájának.

2023. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A vilàg semelyik rèszèben nem èlnek jól alacsony keresettel.
2023. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem az.
2023. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!