Munkahelyi jogok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy munkahelyem ahol viszonylag friss munkatars vagyok, 1 eve dolgozok itt. En vagyok az aki legutoljara jott es a legfiatalabb is, ha ez szamit.

Probalok jo kollega lenni, es frissen erkezettkent mondhatni alarendelni magam a kollegaim akaratanak, egy bizonyos mertekig.

Mostanra viszont kezdem kicsit visszasnak erezni a kollegaim hozzaallasat felem, es kicsit “kikozositve” erzem magam azzal kapcsolatban, hogy nekik mindent lehet nekem meg semmit. 3an vagyunk osszesen, abbol mindket kollegam nyugdijas, es nyugdij mellett dolgozik. A munkahelyi kozvetlen felettesem is, az egyik ur aki nyugdijas.

Korabban, nagyon kedvesen, rugalmasan kezeltek, hogy nyugodtan napjozbe ha van barmi fontos elintezni valom menjek, mert 8-16ig itt vagyok hivatalosan, de mas hivatal is ebben az idoszakban tart nyitva stb.

Amit tudok mindent megprobalok munkaido utan megoldani hosszabbitott napokon, vagy online.

A kollegaim viszont rendszeresen eljartak maganjellegu dolgokat intezni, munkaido kozben de engem ez sem zavart, hisz megoldjuk, meg nekem is fel volt ajanlva de nem eltem idaig a lehetoseggel.


Viszont, par hete fordult a kocka, es egyidejuleg kerult korhazba egy kozeli hozzatartozom, a kollegam testverevel. A kollegam testvere szinten idoskoru, naluk a csalad nagy es mozdithato, nalunk sajnos ketten vagyunk parommal a szuleink kozul csak az o edesanyja van, aki rosszul lett es korhazban muteni kellett. Ezt csak mi tudjuk “intezni” senki mas a csaladbol mert nincs mas. Igy munkaidoben, amikor volt leheotsegem, az orvosokkal egyeztettem, es a felettesem ram szolt, h ket mondatban ezeket a dolgokat rendezzem le. Kicsit kellemetlenul ert, mert a kollegaim zome telefonon eli a maganeletet, meg azt is, hogy a kutyat megetette e. De nem foglalkoztam vele, tullendultwm rajta nekem tobbet er az, hogy normalis korulmenyek kozott dolgozhassak viszonylag normalis kollegak kozt.

Viszont most egy nagyobb problemam lett, ami jogi kepviseletet kivan, es engedelyt kerek ahhoz, hogy ezt az ugyet elintezhessem, mert igy van lehetosegem idopontra.

A szabadsagot a korabbiakra hivatkozva nem kertem meg, hisz, felajanlottak hogy ez megoldhato igy akkor most szuksegem volna ra.

Viszont ismetelten, elorebb helyezik azt, hogy ok pl, hamarabb elmehessenek visszaerek e.

Ez engem mar kicsit bant, mert tudjak, hogy iszonyu fontos, es sulyos dolog az amiert jogi emberhez kell forduljak, mint az hogy visszaerek e, (2 ora hosszarol beszelunk a munkaidonbol.)mert o hamarabb hazamenne. Ha az megoldas( hivatalosan) akkor szabadagokat veszek ki, csak szeretnem, ha ez forditva is igy tortenne akkor, mert vannak nekem-nekunk meg kozvetett vezetoink, es szivatasnak ereznem, ha csak en buknam, ilyen felallasban hiaba az slkalmazkodasom.


Egyebkent feloraval hamarabb, es feloraval kesobb vegzek rendszeresen a munkahelyemen, a munkaidon tul ami be van nyelve, nyilvan a vezetoseg tudta nelkul, de ez nem is okoz nekem problemat.


Ebben szeretnek segitseget, vagy tanacsot kerni, hogy mint friss es lojalis munkatarskent, es a felettesem utasitasai meddig “er” el ilyen esetben?

Mert alkalmazkodok a vegletekig mert kell, de kicsit kezdem azt erezni, hogy csak engem, megfeszitenek, mert “meglehet.”


Koszonom a valaszokat.


31/n


márc. 22. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
24%
tl;dr
márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a kérdésed?

A munkaköri leírásodban le van írva mikor kezdődik a munka, és mikor fejeződik be. Ettől eltérni max a felettesed engedélyével lehet, egyébként meg kérhetsz szabadságot, pont azért létezik.

márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!