Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató nem fizette a MP...

A munkáltató nem fizette a MP tagdijam. Hol tudok utánanézni, hogy a kötelező járulékokat (tb, szja) elutalta-e rendszeresen?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom, akkor léptem be magánnyugdijpénztárba és most kaptam az első értesitőt amin hihetetlenül kicsi összeg van, mindössze 1 havi befizetésem. Miközben tőlem a fél év alatt havonta min. egy 10-est levontak.

Annak szeretnék utánajárni, hogy a többi járulékot befizették.-e rendesen mert ezek után már abban sem vagyok biztos, hogy be vagyok-e jelentve az apeh felé.


2011. jan. 4. 08:43
1 2
 1/11 arbeitmachtfrei ***** válasza:

Kéne kapj minden hónapban egy elszámolást amin minden fel van tüntetve!

Ha a munkáltatód autómatikusan nem adja , kérd el a bérpapírodat.

2011. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Papíron levonnak mindent, de hogy ezt az összeget utána el is utalják az abból sajnos nem derül ki. Attól még zsebre is tehetik!
2011. jan. 4. 08:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Regisztrálj az ügyfélkapura, ott meg tudod nézni a TB jogviszonyod.

Az APEH felé történő bejelentésről pedig kapnod kellett volna másolatot, de ha nem kaptál, a munkáltatódnál meg kell lennie. Kérd el.

2011. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez egy fejvadász cég, munkaközvetítő. Rajta keresztül dolgozom. De kis magán vállalkozóként el tudom képzelni, hogy minden pénzszerzési lehetőséget megragad akár még törvénytelenül is.
2011. jan. 4. 09:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha kaptál értesítőt, és van rajta befizetés, akkor be is jelentettek.

A magánnyugdíj pénztári tagdíj a bruttó bér 10%-a (ha tőled erre min. 10ezer forintot vontak, akkor a bruttód 125 ezer fölött van) Az mnypre levont összeget nem közvetlenül a magánnyugdíjpénztárnak utalja a munkáltatód, hanem az APEHnek, onnan utalják csoportosítva tovább. Utoljára 2010 októberben utaltak így (a szeptemberi béredből), mert az októberi bérből már nem vonhattak magánynyugdíj pénztári tagdíjat, az összes nyugdíjjárulékot az államiba kellett utalni.

Az, hogy atöbbi járulékodat befizették-e, téged nem érint, mert tőled levonták. Ha nem fizették be, az a cég tartozása az APEH felé, nem a tiéd.

Az ügyfélkapun meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve, de az ott megtalálható adatok sem pontosak. Amikor én elkezdtem dolgozni, még fél év múlva is azt mutatta, hogy nem vagyok bejelentve, pedig be voltam az első naptól, amikor reklamáltam az ügyfélkapun keresztül, azt válaszolták, hogy felveszik a kapcsolatot a munkáltatómmal. Na a munkáltatóm nem keresték meg (hozzám futnak be a levelek), de a jogviszonyt módosították. Azaz ők nem vezették be a rendszerbe a jogviszonyt, nem a munkáltatóm volt a sáros.

2011. jan. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A magánnyugdíjpénztári ártesítőn minden rajta van, amit tudni szeretnél. Először nézd meg az időszakot, hogy mikorra vonatkoznak a közölt adatok. Aztán kell lenni egy résznek arról, hogy mennyit kellett a munkáltatódnak befizetnie és külö megvan, hogy mennyit utalt el. Böngészd át jobban az értesítést.
2011. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyenlőre számlaértesítőt nem, csak egyenlegértesítőt kaptam. Ezen csak egy összeg volt, a 2010.december 11.-éig nyilvántartott számlaegyenleg. Részletezve semmi nem volt ebből gondolom hogy ez nem lehet számlaértesítő, bár pénztára válogatja milyen levelet küld.

Azon az egy összegen kivül nem volt más rajta csak a szöveg, hogy ezt most azért küldték hogy megkönnyitsék a döntésem mert lehetőségem van magánból tb-be lépni, nyilatkozzak ha tag akarok maradni mert ha nem teszem átsorolnak a társadalombiztosításba.


Szerintem ez csa egyenlegértesítő volt, számlaértesítőt majd vagy kapok vagy nem. De nagyon flegma ez a pénztár, a tagjaira nem figyel oda el tudom képzelni hogy a számla részletezését elsumákolja csak oda bök egy összeget mint most is.

2011. jan. 5. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is jártam így és az apeh behajtotta a munkáltatótól!

Úgyhogy ezt sokáig nem tudja csinálni, mert kiderül, főleg most! ja + büntetés a munkáltatónak

2011. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az egyenleged nem azonos a befizetett összegekkel.

Ha küldenek nekünk is egyenleg értesítőt, meg tudom mondani neked, hogy nagyjából hogy viszonyul az egyenleg a befizetéshez.

Az AXA még nek küldött, de az is lehet, hogy a postás nem hozta még ki (a két ünnep között pl egyáltalán nem hozott levelet se a céghez, se otthonra) Ma viszont megjött egy tértivevény, amit dec.23-án vettek át.

2011. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 15:43!

Köszönöm a választ, ebben az esetben a pénztárba utalja az APEH a behajtott összeget? Egy ideje már igy megy, hogy az APEHon keresztül kerül a pénztárba a levont tagdíjunk de szerintem ez csak arra jó hogy eggyel több helyen tűnhessen el a pénzünk. :(


Kedves 17:08

Hálás lennék ha megírnád hogyan visonyulnak az összegek egymáshoz. Köszönöm!

2011. jan. 6. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!