Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató nem fizette a MP...

A munkáltató nem fizette a MP tagdijam. Hol tudok utánanézni, hogy a kötelező járulékokat (tb, szja) elutalta-e rendszeresen?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom, akkor léptem be magánnyugdijpénztárba és most kaptam az első értesitőt amin hihetetlenül kicsi összeg van, mindössze 1 havi befizetésem. Miközben tőlem a fél év alatt havonta min. egy 10-est levontak.

Annak szeretnék utánajárni, hogy a többi járulékot befizették.-e rendesen mert ezek után már abban sem vagyok biztos, hogy be vagyok-e jelentve az apeh felé.


2011. jan. 4. 08:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Most kaptuk meg az értesítőt az AXA-tól.

Az első havi befizetésből csak 90%-ot, a többiből 95,5%-ot tesznek a te számládra (a többi az ő működési és likviditási tartalékuk)

Ha fél éve dolgozol, akkor kb júliustól dolgozhatsz.

A bruttó béred 8%-át utalták (az APEHon keresztül) a magánnyugdíjpénztárnak. (pl.90ezres bruttónál 7200 forintot), de csak a szeptemberi béredig. Az októberi és a további hónapokban a bérből levont összes nyugdíj járulékot az állami nyugdíjba kellett utalni. Neked csak 3 havit utaltak a magánnyugdíj pénztáradba.

Az utalásokból a működési és fedezeti tartalékkal csökkentett összeg és ennek a hozama (ami esetleg pár száz forint) összege adja az egyéni számlaegyenleged. Feltéve, ha más címen nem vont le valami díjat, vagy jutalékot a magánnyugdíjpénztárad.

Ha megírod a pénztárad nevét, a havi bruttód és a munkaviszonyod kezdetét, nagyjából ki tudom számolni, mennyinek kellene lennie az egyenlegednek.

2011. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!