Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért több egyeseknek a...

Miért több egyeseknek a nyugdíja, mint a a dolgozók átlagfizetése?

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Mert olyan munkájuk volt, ami után ennyi nyugdíj jár.Én is megdöbbentem, mikor postán dolgoztam, hogy mindig a nyugdíjasok sírnak, és többség nyugdíj több volt a fizetésemnél...

nem mondom, volt sok minimálnyugdíj is, na azt én sem tudom, abból hogy élnek meg...

Az átlagfizetésnél azrét nem sokank több a nyugdíja, inkább a minimálbérnél több csak.

2009. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Aki külföldön, például németországban is szerzett szolgálati időt, és ez pl. 10 év, az biztosan magas nyugellátásban részesül, mivel a német szolgálati idő után járó arányos nyugdjjrész összegeként a német fél áltla megállapított nyugellátás jóval magasabb, mint a szintén 10 év magyar részre megállapított ellátás.

De ha valaki csak Magyarországon szerzett szolgálati időt, de pl bankban dolgozott, annak biztos magas nyugdíja lesz.

2009. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Nekem pl.azért átlagfeletti a nyugdíjam,mert aktív koromban 3(három)!!!helyen is dolgoztam egyszerre és 3 helyről vontak le mindenféle járulékot.Nappal teherautót vezettem,délután és hétvégeken állami cégnél taxiztam,ezenkívűl a főállású munkahelyemen takarítást is vállaltam mint "szakcsoportos"-mellékfoglalkozás.De a lényeg az,hogy mind a 3 helyen hivatalosan be is voltam jelentve és IGAZI bérrek,nem pedig minimállal.Ezekután úgy érzem,hogy megillet az az összeg amit jelenleg "magas nyugdíjnak" hívnak.(137.000)...

Bár a "magas" ebben a formában itt eléggé relatív fogalom,mert ennek többszörösét is kapják sokan.Pl.vajon mennyi lesz azoknak az embereknek a majdani nyugdíja,akik több 10.milliós végkielégítéseket és prémiumokat vesznek fel napjainkban.Ugyanis minden leadózott jövedelem beleszámít a nyugdíjalap kiszámításakor.

Üdvözlettel:H.Gábor

2009. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Bocsánat, de az elöbb elírtam:

Nem igazi BÉREKK, hanem igaziBÉRREL voltam bejelentve.

Bocsánat a hibáért, bár azt hiszem úgy is érthető volt.

Üdv: H.Gábor

2009. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!