Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egyedül laknék egy albérlet...

Ha egyedül laknék egy albérletben, kb. mennyi pénzből tudnék rendesen megélni? Milyen kiadások vannak?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel lakom és iskolába járok, de mindenhonnan azt hallottam, hogy nem lehet megélni a mai átlagos fizetésekből. Nekem soha senki nem tanította meg, mi mindenre kell költeni egy külön élő felnőttnek, kérdeztem a szüleimet, azt mondták, még ne gondolkodjak ilyesmin, mert gyerek vagyok. Tudom, hogy még fiatal vagyok és valószínű elég sokára fogok elköltözni, de mégis érdekel. Ne nevessetek ki, légyszi!

13/l


2011. ápr. 22. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha albérletben laksz, akkor ki kell fizetni a bérleti díjat.

Valamint a rezsit, ami a gáz, villany, víz, fűtés.....

társasházakban a közösköltséget, ez a szemétszállítás, a ház takarítása....

gondolom lesz telefonod és internetet is használnál, tehát ezeket is fizened kell, valamint a kábeltévét.

Ezzel megvan a lakásod.

Gondolom dolgozni/tanulni jársz, tehát szükséged van egy bérletre is, ha van kocsid, akkor benzin és biztosítás.

ennivaló kell még, tisztító és tisztálkodószerek, új ruhák cipők.

2011. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt ha 100e fölött keresel mert alatta csak vegetáció van :(

Saját példámból kiindulva 3 évig tanultam más városban , még szerencse , hogy tanulás mellett kaptam egy végig megtartott teljes éjszakás áruházi biztonsági melót, ami olyan 85-95e forintot fizetett. Teljes albérletre egyedül nem futotta volna, így fősulisokkal béreltem egy lakás közösen 40 ezerért per fő ,a többi nagyon el ment élelemre, telefon, kínai ruha "még szerencse a munkahelyen megpakoltak különböző DIVATOS katonai ruhákkal" csökkentett módban szórakozás,de hála már vége... Tehát amíg teheted jobb-olcsón az otthoni védőszárny alatt élni :D

2011. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy átlagos albérletet:

bérleti díj: 40e/hó

rezsi: 40e/hó (gáz, víz, villany, telefon, kábel tv, közös költség)

kaja: 40-50e/hó (és akkor nem éltél nagy lábon)


ez az, ami az alap, ezek mellé jön még a bérlet, 10e/hó, az internet mondjuk és az összes egyéb (ruházkodás, lebetegedés esetén gyógyszerek kiváltása, ajándékozás mittudomén).

Beköltözésnél átlagban 2 havi kauciót szoktak kérni ,ez egy biztosíték, ami a tulajnál marad, amíg a lakásban laksz, hogy ha kárt csinálsz, akkor ebből tudja rendbe hozatni a lakást. A kaució összege meg szokott egyezni a bérleti díj összegével, tehát általában (ha a 40e-s bérleti díjat vesszük alapul) 120e-t kell a bérleti szerződés aláírásakor a tulaj kezébe nyomnod.


Viszont elég nagy szórás van, nem mindegy, hogy budapesten vagy vidéken bérelsz-e lakást, lakást vagy házat bérelsz-e, mekkorát, milyen fűtéssel rendelkezik a lakás, tartasz-e valamilyen háziállatot, mennyire élsz nagy lábon (kaja, öltözködés, utazás).

2011. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha egy másik emberrel közösen laksz (akár ismeretlennel, akár baráttal, akár társsal), akkor sok költséget felezni tudsz, pl. a korábban említett példa:

Bérleti díj: 50.000 -> 25.000

Rezsi: 30-35.000 -> 15-17.500

Kaja: 40.000 -> 20.000

Ha megnézed, az alap költségek kb. 60-70000 Ft-ból kijönnek.

Tehát én azt mondom, hogy ha keresel 120.000-et, és van melletted egy másik ember, akkor már nem a vegetálás szintjén leszel.

2011. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!