Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adatrögzítés, távmunka. Ez is...

Adatrögzítés, távmunka. Ez is újabb átverés lenne?

Figyelt kérdés

Emailben érdklődtem a munka után,melyre ez a válasz jött:

Tisztelt munkavállaló!

Feltehetőleg azért keresett meg minket, (vagy éppen mi kerestük meg Önt a hirdetése által) mert jobb anyagi helyzetet szeretne teremteni magának a jelenlegi álláspontjához képest, esetleg csak kiegészítő mellékjövedelemre van szüksége, ami ebben a gazdasági válságban meg is érthető. Ha Ön nyugodt légkörben, saját időbeosztásban, saját otthonában és bejelentett munkában szándékozik havonta, rendszeresen fizetést kapni, akkor a lehető legjobb helyen érdeklődött.

Női-és férfi adatrögzítőket egyaránt keresünk web-áruházunk raktárkészletének frissítésére, gépírással történő adatok felvitelére, számítógépre. A munka otthon végezhető, csak internetes hozzáférés szükséges hozzá.

Elvárásaink:

- 18 éves kortól 60 éves korig lehet jelentkezni

- 8 általános iskolai bizonyítvány szükséges, érettségi előnyt jelent

- precíz, pontos munkavégzést várunk el

- hétfőtől péntekig előre egyeztetett 6 órás munkavégzés

- minimum 3 hónap munkatapasztalat adatrögzítésben, vagy vakon gépírás


Amit kínálunk:

- folyamatos munkaanyag továbbítás, munkavégzés

- rendszeres, havi fix jövedelem, plusz jutalék

- könnyen kezelhető rendszer felület, saját belépési kóddal a munkatársainknak

- 2 hónap munkavégzés után bejelentjük Önt határozatlan idejű munkaszerződéssel

- kellemes, nyugodt légkör, saját otthonában dolgozhat, saját időbeosztással

- fizetés 2 hetente van, a bérét számlaszámra teljesítjük átutalással

- havonta 95.000,- forint a fizetés, plusz a jutalék, túlóra, mellyel együttesen akár 150.000,- forintot is megkereshet becsületes, szorgalmas munkával

- Gyes-en, Gyed-en lévő anyukák, vagy munkanélküliek jelentkezését is elfogadjuk


Amennyiben a fentiekben részletezett állásajánlatunkat megfelelőnek tartja, kérjük, küldje vissza nekünk mielőbb pontosan kitöltve az adatlapot és mellékletként előnyt jelenthet az önéletrajz elküldése is. Az adatlap kitöltése, visszaküldése minden munkavállalónknak kötelező, e nélkül senkit sem tudunk sajnos alkalmazni.

A munkaanyagot postázással vagyunk kötelesek kiküldeni minden hónap 10.-éig a munkavállalók által megadott, tehát az adatlapon szereplő lakcímre. Budapesti címeknél futárszolgálatunk áll rendelkezésünkre, de vidékre csak postai úton tudjuk eljuttatni a munkaanyagot, melynek átvételekor nem kell Önnek kifizetni a díjat sem a postásnak, sem a futárunknak. A fizetése minden munkavállalónknak 100.000,- forint, de ebből havonta le kell vonnunk az 5.000,- forintos postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díjat, tehát így jön ki havonta a fizetés mindenkinél 95.000,- forintra.

Természetesen arra is fel kell hívnom ismételten az Ön figyelmét, hogy 2 hónap után azokat a munkavállalókat, akik kérik: bejelentjük hivatalosan 6 órás munkára, szerződéssel. Ahogy ezt fentebb is olvashatta: a postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díj 5.000,- forint, melynek első részletét a kitöltött adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül köteles a munkavállaló átutalással befizetni, a második részlettől már automatikusan levonjuk rendszerünkben. Így számolható ki értelemszerűen a havi nettó fizetés 95.000,- forintra.


Kérem, szíveskedjen pontos adatokkal kitöltve visszaküldeni nekünk az adatlapot, de csak abban az esetben, ha Ön vállalja az első részlet, azaz 5.000,- forintos díj befizetését átutalással az adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül.

ADATLAP:


Teljes neve:

Lánykori neve (asszonyoknál):

Születési hely, idő:

Tartózkodási lakcíme:

Telefonszáma:

Személyi okmányazonosító száma:

Bankszámlaszáma:

Email címe:

Jelenleg van bejelentett munkahelye? :

Igényli, hogy 2 hónap után bejelentsük? :

Milyen iskolai végzettsége, szakmája van? :

Van tapasztalata az adatrögzítői munkakörben? :


Ön, mint munkavállaló teljes felelősséget vállal az adatlapon közölt adatai valódiságáért, leinformálhatóságáért, valamint hajlandó is befizetni az első részletet, azaz 5.000,- forintot átutalással az adatlap visszaküldésétől számított 2 munkanapon belül.

A munkavállaláshoz szükséges személyes adatait természetesen senkinek, semmilyen célból nem áll jogunkban kiadni és kötelességünk bizalmasan kezelni.

A befizetésre pontosan 2 munkanap határidőt szabtunk meg, azon munkavállalók, akik 2 munkanapon belül nem küldik vissza kitöltve az adatlapot és nem fizetik be a díjat, azokat automatikusan töröljük és letiltjuk rendszerünkből.


Tisztelettel: Horváth Ákos, Budapest

műszaki web-áruházvezető, kereskedelmi igazgató



Gondolom ez is kamu,mert előre kellene fizetni...

Valakinek van valami tapasztalata ezt illetően?


2011. nov. 9. 09:22
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
100%

Megkaptam a választ!


"Üdvözlöm!



Ha megengedi, akkor inkább helyesbíteném az Ön által írottakat: itt nem egyoldalú adatközlésről van szó, kötelezettség nélküli befizetésről, nem tudom mit olvasott, de talán célszerűbb lett volna értelmesen végig elolvasni a tájékoztatót. Világosan le van írva benne, hogy 1 hónap próbaidő áll az Ön rendelkezésére és az első munkacsomaggal együtt küldjük a munkaszerződést, melyben minden hivatalos adatot megtalál rólunk, ezt Önnek el kell olvasni, értelmezni és aláírni, amennyiben elfogadja a feltételeinket és egyetért a megállapodással, ezt követően visszaküldi a borítékon található címre a kitöltött, aláírt munkaszerződését. Nem tudom milyen jogon közli velünk, hogy illegális a tevékenységünk, amikor szerződéskötést követően bejelentjük az alkalmazottakat 6 órás munkaviszonyba és fizetjük utánuk az adót, TB-t, nyugdíjjárulékot, stb. Mivel megvádolt minket szélhámossággal, komolytalannak tekinti állásajánlatunkat, ezért az érdeklődését a továbbiakban tárgytalannak vesszük! Az éremnek két oldala van, nyilván nekünk is lehetnek feltételeink és nem véletlenül szabtunk határokat sem, egyébként ugyanazokat az adatokat kérjük el a munkavállalóktól, amit minden munkáltató kér, akkor miről beszélünk??!!


Ne haragudjon, de én nem azt nevezném átverésnek, hogy hivatalos munkaszerződést küldünk minden munkavállalónak, fizetjük utánuk a járulékokat bejelentett munkaviszonyban, hanem inkább azt nevezném átverésnek, amikor sokan elvárják tőlünk, hogy több száz oldalt kinyomtatva eljuttassuk Magyarország különböző területeire a saját költségünkön, miközben a többség neki sem áll úgymond a feneke alá rakott munkaanyagnak sem. Ehhez még sorolhatnám, ha már átverésről beszélünk: a kezdetekkor nyilvánosan kiadott hivatalos céges adatainkat, amit nagyon sok szélhámos előszeretettel felhasznált illegális tevékenységekre! Tájékoztatom, hogy felelőtlenül, bizonyíték nélkül megvádolni, meggyanúsítani valakit bizony büntetendő cselekménynek számít, ami alapján lehetőségünk van jogi intézkedéseket kérni ügyvédi, hatósági és bírósági háttérrel rendelkezve.


Megjegyzem ismételten: bankszámlaszámot és személyi okmányazonosítót minden munkaadó köteles kérni a bejelentett munkához. Bizony nálunk is többször előfordult már a kezdetekkor, hogy saját költségünkre nyomtattuk és szállítottuk ki a " magukat becsületes munkavállalóknak nevező személyeknek" az anyagot és bizony mi is csak vártunk.......vártunk.......a nagy semmire! Legyen kedves akkor olyan otthoni munkát keresni, ahol "Mammutmail"-en küldik a munkaanyagot.


Sajnálom, ha Ön az állásajánlatunkat átverésnek veszi és nem fogadja el a feltételeinket, szabályzatunkat, akkor itt kérem fejezzük be a kommunikációt!



Köszönöm megértését tisztelettel!"


Szerintem ez simán fenyegetés, és még ő ír hatósági eljárásról....

2012. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Újhold12 válasza:
100%

Örülök, hogy megataláltam ezt az oldalt, mert én is jelentkezni szerettem volna erre a távmunkának hirdetett valamire, de a következőkkel szembesültem: Ugyanezt a levelet én is megkaptam, amelyben közli velem a Horváth Ákosnak nevezett illető, hogy mi a fáma és a végén oda van biggyesztve, hogy fizessem be először az 5000 Ft-ot és töltsem ki az adataimat, majd ők elküldik részemre a munkacsomagot.


Ki az aki az én helymben nem kezdene rögtön kételkedni, ha előre kell kifizetni 5 kerek ezrest??? Szerintem nincs olyan ember, akiben ne merülne fel a gyanú, hogy ez a munka esetleg átverés. Visszaírtam egy teljesen udvarias, és érdeklődő e-mailt a Horváth Ákosnak, hogy megtudjam tőle, hogy mi az ami miatt előre kell kifizetni az 5000 Ft-ot, és megmerészeltem kérdezni azt is tőle, hogy ha teljesen korrekt cégről van szó, akkor miért nem az első havi fizetésből vonják le ezt a bizonyos összeget, mert az lenne igazán helyénvaló? Végül, szintén teljesen udvariasan mertem tőle kérni egy cégjegyzékszámot, hogy meggyőződhessem a cég megbízhatóságáról. Úgy érzem, ehhez munkavállalóként teljesen jogom van, emiatt senki nem vethet meg engem.


A válasz egy nagyon lekezelő stílusban íródott fenyegető levél volt, melyben a tiszteletreméltónak cseppet sem nevezhető Horváth Ákos uraság közölte velem, hogy a gyanúsítgatás bűncselekménynek számít Magyarországon és én egy lusta, unatkozó háziasszony vagyok, aki még arra sem képes, hogy elmenjen a munkaügyi központba állás után nézni és rejtett agressziót lát az ismétlem egyébként teljesen udvariasan megírt levelemben, és feljelentéssel fenyegetőzött. Ezt követően megírta, hogy először meg kellene dolgoznom azért a pénzért, hogy ő bármit is levonhasson, de én csak egy rejtett agressziókkal rendelkező nő vagyok őszerinte. Majd levele végére odafirkantotta, hogy a továbbiakban ne is számítsak arra, hogy ő valaha is alkalmazna engem és ne válaszoljak neki, mert nem kiváncsi rám.


Válaszemailemben közöltem az urasággal, hogy a fenyegetőzés is bűntetendő cselekmény, így ő is számíthat a rendőrség megkeresésére.


Megjegyzem továbbra sem kaptam semmilyen cégjegyzékszámot, adószámot, telephely címet, telefonszámot, vagy csak egy beszkennelt nyomtatványt, bármit, amivel az emberünk igazolni tudná, hogy nem csak a munkanélküliek lehúzásáról van szó, ha valódi munkáról.


Helyette újfent megfenyegetett nagyon bunkó és lekezelő stílusban, hogy az IP címemet a hatóságok elé tárja és majd jól megkapom a magamét, mert ő bizony fel fog jelenteni.


Szerintetek nem kellene végre összefognunk és közösen feljelentenünk a "mélyen tisztelt" (??????) uraságot? Nagyon ráférne egy alapos kalapálás a bíróság által.


Fenyegetőzni tud, de igazolni a saját állítását egy cseppet sem.

2012. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

No látom már megírta a sablonszöveget a "kétkedőknek" és azt küldi el automatikusan.Én azóta nem foglalkoztam a dologgal,de kiváncsi vagyok mikor kapcsolják le az ürgét csalásért.És ahogy olvastam a hozzászólásaitokat,inkább ő az,aki sérteget mindenkit,aki nem issza a szavait és fizet vakon; és még ő fenyeget feljelentéssel :D :D :D

Tehát akkor kiderült,hogy ez is egy újabb kamu.Köszönöm az eddigi kommenteket,akinek van még tapasztalat,kérdés,annak várom a további hozzászaólásait.Szép estét mindenkinek!

2012. márc. 13. 20:37
 14/25 Sly70 válasza:
100%

Sajnos nekem is van tapasztalatom az "úrral" kapcsolatban, én is ugyanúgy kételkedtem benne és az általa kínált munkában, ahogy ti is, persze rögtön letámadtam és lehordtam őt mindennek. Az adatlapot sajnos visszaküldtem még azelőtt, hogy elmondtam volna mindenfélének. Szintén jött a figyelmeztető szöveg a támadásom után, ahogy nálatok is. Bánatomra kaptam a hatóságtól levelet, mert valóban feljelentettek, nem csak blöff volt, hiszen tényleg bizonyíték nélkül vádoltam meg őt és hiába hivatkoztam a fórumokra, egyéb névtelen bejegyzésekre, internetes hosszá szólásokra, ez bizony kevés volt. Nagyon csúnyán ráfizettem, mert semmi hivatalos bizonyítékkal nem tudtam ellenük szolgálni. Egy életre tanultam belőle. :(


Utólag visszagondolva: már bánom ezt a virtuális kakaskodást, ennek is én ittam meg a levét. Gondolom nem véletlenül vannak megírva a sablonszövegek, figyelmeztetések, hiszen ennyi embernek nem lehet ugyanazt válaszolni, aki betámadja őket bizonyíték nélkül. Higgyétek el: jobb inkább figyelmen kívül hagyni ezt az egészet, mert a kezük mindenhova elér, mindenkit utolérnek és minden fórumot, bejegyzést megtalálnak, ami ellenük szól. :( :(

2012. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%

Sly70! Az azért érdekes, hogy gondolom neked megvolt az a levél, amit ő írt, és az, hogy ő elmondja mindennek az embert, az nem büntetendő? Volt olyan, akit konkrétan minden sz.r, szemétnek, beteg embernek elmondott...

Menjen a jó büdös francba a hatóság is, ha az ilyenek mellett áll...

2012. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Sly70 válasza:
100%
Igen, megvolt a postafiókomban az a levél és kinyomtatva meg is őrzöm tanulságból, amíg csak élek. Valóban negatív minősítést használ az olyan érdeklődőknél, akik már eleve támadásba lendülve kezdik a bemutatkozást, viszont a szavait gondosan megválogatja, egyáltalán nem használ alpári, alvilági kommunikációt, inkább szinonimákkal és lenézően vág vissza a leveleiben. Mindezt káromkodás nélkül persze, de bizony okosan bele tud taposni az ember lelkébe. Nem tudom ezt hol tanítják. Amiről te beszélsz, hogy büntetendő az ő minősítése: nos, manapság minden 2. tinédzser és felnőtt szájából hangzanak el a káromkodások, főleg interneten, ismeretlenül. Ő se nem káromkodik, se nem fenyeget életellenesen, amiért büntethetnék is. :(
2012. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
100%

Nekem is azokat írta amit nektek.

Ma meg ezt kaptam:

Üdvözlöm!



Most már sajnálatára: egyik oldalon sem fog tudni belépni az azonosító számmal, mert el szórakozta a határidőt, gratulálok! A rendszerbelépési azonosító kódot csak akkor tudjuk érvényesíteni, ha a díj megérkezik a rendszerünkbe, amit mai napig sem jelzett rendszerünk. A befizetés nem teljesült, a határidő pedig bőven lejárt hölgyem, sajnálom. Amennyiben rendelkezik az átutalási bizonylat másolatával, akkor kérem mielőbb küldje el nekünk és visszaállítjuk a rendszerbe a kódját, ellenkező esetben a holnapi napon véglegesen töröltetem és letiltatom a rendszerünkből. Fölösleges munkát mi sem szeretünk végezni fizetés nélkül!



Tisztelettel: Horváth Ákos, Budapest

2012. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%

Alapvető emberi intelligencia, hogy megszólítom a másik embert, ha már hozzá intézi a sorokat, nem gondolja bunkócska?


Tudtommal ÖN vert át minket és jól szórakozik, de már nem sokáig, mert elindítottuk a feljelentést szabályzatszegés és bizonyíték nélküli vádaskodás miatt. Én nem erőlködöm, ne aggódjon. Igen, lehet, hogy most "megspórolt" 5 ezret, de a bíróságon ennél jóval többet lesz köteles fizetni kártérítésként, remélem annak is nagyon fog örülni. A stílus maga az ember, látszik milyen szavakat használ a levelében, idézem: "kib...tt", tehát akkor Ön is egy kib...tt szerencsétlen ember!


Remélem a kis gülü szemével és a parányi agyával sikerült azért elolvasni az Ön által belinkelt oldalon azt a bejegyzést is, amit egy Önhöz hasonlóan jól szórakozó ember írt oda, csak sajnos ő már balszerencséjére megfizette a kemény pénzbüntetést az ugyanilyen szórakozásai miatt! ;) Önre is ez vár!


A további hasonló tartalmú leveleit automatikusan továbbítjuk a hatóságnak az IP címével együtt és jogunk van megtenni a további lépéseket.



Vicces!

2012. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%
Jelentsük fel!
2012. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%

Szerintem ilyen nincs. Nagyon vicces. Aztán mivel menne a hatósághoz, hogy munkát kerestem?



"Ez egy automatikusan generált válaszlevél! Kérjük NE válaszoljon rá, mert az IP cím tiltása miatt nem kapjuk meg!


A feladóhoz NEM érkeznek meg az Ön üzenetei és már megtette a jogi lépéseket, hatósági intézkedést fog kérni!"

2012. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!