Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adatrögzítés, távmunka. Ez is...

Adatrögzítés, távmunka. Ez is újabb átverés lenne?

Figyelt kérdés

Emailben érdklődtem a munka után,melyre ez a válasz jött:

Tisztelt munkavállaló!

Feltehetőleg azért keresett meg minket, (vagy éppen mi kerestük meg Önt a hirdetése által) mert jobb anyagi helyzetet szeretne teremteni magának a jelenlegi álláspontjához képest, esetleg csak kiegészítő mellékjövedelemre van szüksége, ami ebben a gazdasági válságban meg is érthető. Ha Ön nyugodt légkörben, saját időbeosztásban, saját otthonában és bejelentett munkában szándékozik havonta, rendszeresen fizetést kapni, akkor a lehető legjobb helyen érdeklődött.

Női-és férfi adatrögzítőket egyaránt keresünk web-áruházunk raktárkészletének frissítésére, gépírással történő adatok felvitelére, számítógépre. A munka otthon végezhető, csak internetes hozzáférés szükséges hozzá.

Elvárásaink:

- 18 éves kortól 60 éves korig lehet jelentkezni

- 8 általános iskolai bizonyítvány szükséges, érettségi előnyt jelent

- precíz, pontos munkavégzést várunk el

- hétfőtől péntekig előre egyeztetett 6 órás munkavégzés

- minimum 3 hónap munkatapasztalat adatrögzítésben, vagy vakon gépírás


Amit kínálunk:

- folyamatos munkaanyag továbbítás, munkavégzés

- rendszeres, havi fix jövedelem, plusz jutalék

- könnyen kezelhető rendszer felület, saját belépési kóddal a munkatársainknak

- 2 hónap munkavégzés után bejelentjük Önt határozatlan idejű munkaszerződéssel

- kellemes, nyugodt légkör, saját otthonában dolgozhat, saját időbeosztással

- fizetés 2 hetente van, a bérét számlaszámra teljesítjük átutalással

- havonta 95.000,- forint a fizetés, plusz a jutalék, túlóra, mellyel együttesen akár 150.000,- forintot is megkereshet becsületes, szorgalmas munkával

- Gyes-en, Gyed-en lévő anyukák, vagy munkanélküliek jelentkezését is elfogadjuk


Amennyiben a fentiekben részletezett állásajánlatunkat megfelelőnek tartja, kérjük, küldje vissza nekünk mielőbb pontosan kitöltve az adatlapot és mellékletként előnyt jelenthet az önéletrajz elküldése is. Az adatlap kitöltése, visszaküldése minden munkavállalónknak kötelező, e nélkül senkit sem tudunk sajnos alkalmazni.

A munkaanyagot postázással vagyunk kötelesek kiküldeni minden hónap 10.-éig a munkavállalók által megadott, tehát az adatlapon szereplő lakcímre. Budapesti címeknél futárszolgálatunk áll rendelkezésünkre, de vidékre csak postai úton tudjuk eljuttatni a munkaanyagot, melynek átvételekor nem kell Önnek kifizetni a díjat sem a postásnak, sem a futárunknak. A fizetése minden munkavállalónknak 100.000,- forint, de ebből havonta le kell vonnunk az 5.000,- forintos postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díjat, tehát így jön ki havonta a fizetés mindenkinél 95.000,- forintra.

Természetesen arra is fel kell hívnom ismételten az Ön figyelmét, hogy 2 hónap után azokat a munkavállalókat, akik kérik: bejelentjük hivatalosan 6 órás munkára, szerződéssel. Ahogy ezt fentebb is olvashatta: a postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díj 5.000,- forint, melynek első részletét a kitöltött adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül köteles a munkavállaló átutalással befizetni, a második részlettől már automatikusan levonjuk rendszerünkben. Így számolható ki értelemszerűen a havi nettó fizetés 95.000,- forintra.


Kérem, szíveskedjen pontos adatokkal kitöltve visszaküldeni nekünk az adatlapot, de csak abban az esetben, ha Ön vállalja az első részlet, azaz 5.000,- forintos díj befizetését átutalással az adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül.

ADATLAP:


Teljes neve:

Lánykori neve (asszonyoknál):

Születési hely, idő:

Tartózkodási lakcíme:

Telefonszáma:

Személyi okmányazonosító száma:

Bankszámlaszáma:

Email címe:

Jelenleg van bejelentett munkahelye? :

Igényli, hogy 2 hónap után bejelentsük? :

Milyen iskolai végzettsége, szakmája van? :

Van tapasztalata az adatrögzítői munkakörben? :


Ön, mint munkavállaló teljes felelősséget vállal az adatlapon közölt adatai valódiságáért, leinformálhatóságáért, valamint hajlandó is befizetni az első részletet, azaz 5.000,- forintot átutalással az adatlap visszaküldésétől számított 2 munkanapon belül.

A munkavállaláshoz szükséges személyes adatait természetesen senkinek, semmilyen célból nem áll jogunkban kiadni és kötelességünk bizalmasan kezelni.

A befizetésre pontosan 2 munkanap határidőt szabtunk meg, azon munkavállalók, akik 2 munkanapon belül nem küldik vissza kitöltve az adatlapot és nem fizetik be a díjat, azokat automatikusan töröljük és letiltjuk rendszerünkből.


Tisztelettel: Horváth Ákos, Budapest

műszaki web-áruházvezető, kereskedelmi igazgató



Gondolom ez is kamu,mert előre kellene fizetni...

Valakinek van valami tapasztalata ezt illetően?


2011. nov. 9. 09:22
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
100%

Sajnos későn találtam meg a hozzászólásokat.Pedig tudom,hogy pénzt előre nem küldünk. Belefutottam, nincs mit tenni.

Én ma beszéltem a BRFK ügyeletesével+ a bankkal.

Megnyugtattak,hogy nem tud az adatokkal mit kezdeni,mert a dokumentumok nincsenek nála. De a rendőrségen azt is mondták tegyek feljelentést. Első körben a kerületi rendőrségre kell 4-5 mondatban leírni a történteket. Én megtartottam a leveleket és azt is csatolni fogom. Ha valaki esetleg csatlakozni szeretne a feljelentéshez kérem jelezze.De szerintem az is járható, hogy a kerületi rendőrségre írja meg mindenki a maga levelét.Én nem feljelentést,hanem bejelentést fogok tenni.

2012. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 4kerék válasza:
100%

Én is kaptam emailt ettől a valakitől!

Be másolóm hogy én mit kaptam tőle.


Tisztelt munkavállaló!



Feltehetőleg azért keresett meg minket, (vagy éppen mi kerestük meg Önt a hirdetése által) mert jobb anyagi helyzetet szeretne teremteni magának a jelenlegi álláspontjához képest, esetleg csak kiegészítő mellékjövedelemre van szüksége, ami ebben a gazdasági válságban meg is érthető. Ha Ön nyugodt légkörben, saját időbeosztásban, saját otthonában és bejelentett munkában szándékozik havonta, rendszeresen fizetést kapni, akkor a lehető legjobb helyen érdeklődött.



Női-és férfi adatrögzítőket egyaránt keresünk web-áruházunk raktárkészletének frissítésére, gépírással történő adatok felvitelére, számítógépre. A munka otthon végezhető, csak internetes hozzáférés szükséges hozzá.



Elvárásaink:



- 18 éves kortól 60 éves korig lehet jelentkezni


- 8 általános iskolai bizonyítvány szükséges, érettségi előnyt jelent


- precíz, pontos munkavégzést várunk el


- hétfőtől péntekig előre egyeztetett 6 órás munkavégzés


- minimum 3 hónap munkatapasztalat adatrögzítésben, vagy vakon gépírás



Amit kínálunk:



- folyamatos munkaanyag továbbítás, munkavégzés


- rendszeres, havi fix jövedelem, plusz jutalék


- könnyen kezelhető rendszer felület, saját belépési kóddal a munkatársainknak


- 1 hónap próbaidő után bejelentjük Önt határozatlan idejű munkaszerződéssel


- kellemes, nyugodt légkör, saját otthonában dolgozhat, saját időbeosztással


- fizetés 2 hetente van, a bérét számlaszámra teljesítjük átutalással


- vállalkozókat megbízási szerződéssel is tudunk alkalmazni számla ellenében


- havonta nettó 95.000,- forint a fizetés, plusz a jutalék, túlóra, mellyel együttesen akár 158.000,- forintot is megkereshet becsületes, szorgalmas munkával


- Gyes-en, Gyed-en lévő anyukák, vagy munkanélküliek jelentkezését is elfogadjuk



Amennyiben a fentiekben részletezett állásajánlatunkat megfelelőnek tartja, kérjük, küldje vissza nekünk mielőbb pontosan kitöltve az adatlapot és mellékletként előnyt jelenthet az önéletrajz elküldése is. Az adatlap kitöltése, visszaküldése minden munkavállalónknak kötelező, e nélkül senkit sem tudunk sajnos alkalmazni.



A munkaanyagot postázással vagyunk kötelesek kiküldeni minden hónap 10.-éig a munkavállalók által megadott, tehát az adatlapon szereplő lakcímre. Budapesti címeknél futárszolgálatunk áll rendelkezésünkre, de vidékre csak postai úton tudjuk eljuttatni a munkaanyagot, melynek átvételekor nem kell Önnek kifizetni a díjat sem a postásnak, sem a futárunknak. A fizetése minden munkavállalónknak 149.530,- forint, de ebből havonta le kell vonnunk az 5.000,- forintos postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díjat, ezen kívül természetesen az adó, TB, és nyugdíj járulék is levonásra kerül! Tehát így jön ki havonta a fizetés mindenkinél 95.000,- forintra.



Természetesen arra is fel kell hívnom ismételten az Ön figyelmét, hogy 1 hónap próbaidő után azokat a munkavállalókat, akik kérik: bejelentjük hivatalosan 6 órás munkára, szerződéssel. Ahogy ezt fentebb is olvashatta: a postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díj 5.000,- forint, melynek első részletét a kitöltött adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül köteles a munkavállaló átutalással befizetni, a második részlettől már automatikusan levonjuk mindezt a rendszerünkben. Így számolható ki értelemszerűen a havi nettó fizetés 95.000,- forintra.


Az első munkaanyag megérkezését követően elküldjük Önnek a munkaszerződést is, melyben minden hivatalos, céges adatot (engedély, cégjegyzékszám, adószám, telefonszám, székhely, webáruház oldala, belépési kódok, rendszerezési kód, webfelület szerkesztés, alkalmazotti ellenőrző szám, stb.) megtalál rólunk. Ezt a dokumentumot, szerződést kitöltve vissza kell küldeni nekünk a borítékon található feladó címére, de csak abban az esetben, ha Ön igényli az 1 hónap próbaidő ledolgozása után a bejelentett, 6 órás állást. Ezen céges adatok csak is kizárólag a szerződéses alkalmazottaink számára nyilvánosak, ugyanis sajnálattal már több, mint 11 visszaélés történt az elmúlt időszakban, olyan személyek miatt, akik illegálisan felhasználták a mi adatainkat internetes álláshirdetésekhez.


Kérem, szíveskedjen pontos adatokkal kitöltve visszaküldeni nekünk az adatlapot, de csak abban az esetben, ha Ön vállalja az első részlet, azaz 5.000,- forintos díj befizetését átutalással az adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül.


Felhívjuk az érdeklődők figyelmét a félreértések elkerülése érdekében: csak is kizárólag azon jelentkezők fizethetik be a postázási, ügyintézési díjat, akik pozitív visszaigazolást kapnak, tehát ha elfogadjuk a jelentkezésüket (a kitöltött adatlap és az önéletrajz leszűrése után) és alkalmazásba vesszük!


Tájékoztatjuk Önöket, hogy upcmail, chello, vipmail, indamail, illetve citromail-es postafiókokból küldött érdeklődéseket nem tudja rendszerünk fogadni!



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



ADATLAP:



Teljes neve:


Lánykori neve (asszonyoknál):


Születési hely, idő:


Tartózkodási lakcíme:


Telefonszáma:


Személyi okmányazonosító száma:


Bankszámlaszáma:


Email címe:



Jelenleg van bejelentett munkahelye? :


Igényli, hogy 1 hónap után bejelentsük? :


Milyen iskolai végzettsége, szakmája van? :


Van tapasztalata az adatrögzítői munkakörben? :



Ön, mint munkavállaló teljes felelősséget vállal az adatlapon közölt adatai valódiságáért, leinformálhatóságáért, valamint hajlandó is befizetni az első részletet, azaz 5.000,- forintot átutalással az adatlap visszaküldésétől, pontosabban a visszaigazolás megérkezésétől számított 2 munkanapon belül.



A munkavállaláshoz szükséges személyes adatait természetesen senkinek, semmilyen célból nem áll jogunkban kiadni és kötelességünk bizalmasan kezelni.



A befizetésre pontosan 2 munkanap határidőt szabtunk meg. Azon munkavállalók, akik nem küldik vissza kitöltve az adatlapot, illetve a pozitív visszaigazolástól számított 2 munkanapon belül nem fizetik be a díjat, azokat automatikusan töröljük és letiltjuk sajnálattal a rendszerünkből.



Tisztelettel: Horváth Ákos, Budapest


műszaki web-áruházvezető, kereskedelmi igazgató


Email: muszaki.cikkek.info@gmail.hu



Ezt írtam rááááá:

Nagyon szeretnék dolgozni maguknál, de sajnos nincs annyi pénzem hogy 5000,-Ft-ót átutaljak. Az lenne a kérdésem hogy, a munkabéremből le tudnák vonni az 5000,-Ft-ot?


Üdvözlettel


Most várom a válaszát, ha reagál rá akkor meg íróm nektek.

2012. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Elég régi már a kiírás, de a jövőben ha még lesz ilyen (és sajnos biztos lesz), oda kell figyelni, hogy nem küldünk ennyire személyes adatokat egy gamil-es email címre, és nem fizetünk előre azért, hogy dolgozhassunk. Én is kapcsolatban voltam anno az urral, a sablonleveleket nekem is elküldte. Csak velem kicsit tovább tartott a diszkurzus, mivel nem tojtam be a fenyegetőzésétől (bár én könnyebben voltam - bár nem hitte el, de azért megirtam neki is - több rokonom dolgozik az igazságszolgáltatásban). Nem akartam foglalkozni az egésszel, mert nem ér annyit a dolog. De engem is felhúzott egyébként. Arra figyelni kell, hogy ne vádold semmivel az ilyet, ameddig nincs bizonyítékod. Azoknak kell ilyenkor a feljelentést megtenni - amit ha jól tudom meg is tettek páran - akiket megkárosított. Mivel ha alaptalan a fenyegetőzés és vádaskodás ő megteheti, hogy feljelent. De Te nem tudod mivel, ha nem károsított meg. A csúnya beszéd, sértegetés stb. nem számít bűncselekménynek. Érdemes ilyenkor igénybe venni első körben olyan személyek segítségét, akik értenek a joghoz. Amikor megirtam neki, hogy olvastam itt-ott, hogy átvert embereket, és volt a sértettek közül aki fel is jelentette, szinte azonnal eltüntek a hirdetései. Ilyenkor már nem lehet rábizonyítani semmit. A tanulság ebből, ne küldjünk el személyes adatokat, se pénzt. Ha mégis elküldtük, és sajnos rájövünk, hogy bizony átvwrtek, akkor pedig menni kell, és feljelentést tenni. Minnél többen megteszik, annál jobb. Nem kell mindentől megijedni!
2013. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
*gmail
2013. nov. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, szerencsére nem bukkant fel azóta és nem károsított meg senkit, legalábbis ezen a néven.

Véletlenül tévedtem ide, de rögtön feltűnt, és nagyon érdekesnek találtam, hogy milyen sok embert befenyített a feljelentéssel a munkaadó de csak Sly70-et jelentette fel (gondolom vádaskodásért?). Bár őt nem nagyon értem, hogy miért az adatai megadása után "támadta le"...Érdekes..

Vannak még itt valakik, akiknek kommandósok rugták be az ajtaját hajnali ötkör, mert csúnyán vádakodtak (persze, lehet, hogy nem, de a sablon levél ebbe nem tesz különbséget!:D)egy gamil-es email címmel, és több tucat sablon levéllel?


:DDD


Viccet félretéve: remélem kaptak valami kártérítést azok (még ha nem is pénzbelit) akiket megkárosított.

2015. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!