Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is átverés a lottó?

Szerintetek is átverés a lottó?

Figyelt kérdés

Régebben még lottóztam, de jó ideje egyáltalán nem teszem. Ugyanis a rendszer kiváló alkalmat ad a vele való csalásra, és rengeteg pénz van benne.

Ugyanis a hűzás előtt lezárják a fogadásokat és a játék szervezője birtokában van a megjátszott és meg nem játszott számkombinációknak.

Amióta az elektronikus fogadást, és nyilvántartást bevezették én lottónyertessel interjút nem láttam. Sőt, általában minden horribilis jutalmat ugyanazon a módon veszi fel az összes nyertes. Vár szinte az utolsó napig, amíg lehetősége van fölvenni, akkor elküld egy ügyvédet egy számlaszámmal és a szelvénnyel, ekkor a pénzt átutalják a számlaszámra és semmit nem is hallunk utána róla.

Úgy látom pont ez történik most is.

Számomra hihetetlennek tűnik, hogy ha bárki is nyerne, és ezek után birtokában lenne egy milliárdokat érő papírfecni, akkor nem az lenne az első dolga, hogy azt pénzzé tegye, és a pénzt biztonságba helyezze. Álatlában az emberek ekkora lelki "terhet" nem is tudnak hónapokig senkinek el sem mondani. Elmondja valakinek, az megint valakinek, és a hír terjedésével egyre nagyobb veszélybe kerül.

Még tizenvalahány éve láttam a Híradóban egy lebukott csalót, aki gyártott egy olyan gépet, amely tökéletes mása volt a húzógépnek, és úgy próbált meg csalni, hogy valakit megken, hogy cseréljék ki a gépére az eredetit, és a húzás előtt beállítanák a megfelelő számot. Akkor a csalót elkapták, a gépét lefoglalták.


Tehát a példám: valahogy bekerülök a játék szervezésébe. Ezek után mondjuk egy fél évig minden alkalommal a húzás előtt lekérdezem a meg nem játszott ötös számkombinációkat és beállítom a gépen az egyiket(a négyes mindegy, az nem halmozódik) így elég nagy összeget tudok fölhalmozni, és nem is lesz gyanús, hogy minden héten nyer valaki, pláne, hogy nagyobb nyereménynél mégjobban veszik az emberek a lottócédulákat.

Amikor már egy-két milliárd közelébe emelkedik az összeg, akkor megjátszok mondjuk 15 számkombinációt. A húzás előtt fél órával megnézem a 15 számkombinációm közül melyik az, amelyet más nem játszott meg, és beállítom a gépen. Szépen kihúzzák a számaimat.

Már csak feltűnés nélkül a pénzemhez kell jutni. Legjobb, ha megvárom, amíg elül a nyeremény körüli felhajtás, mondjuk várok egy-két hónapot, majd megbízok egy ügyvédet, bízzon meg egy másikat, hogy bízzon meg egy harmadikat, hogy vigye el a számlaszámom, és a cetli igazoló adatait.

Ezek után szépen megérkezik a számlámra a pénz, és folytatom a mókát előről. Hogy olajozottabban menjen a gépezet a beépített embereket megkenem mondjuk még fejenként százmillióval.


Szerintetek elképzelhető ez? Én e miatt a koncepcióm miatt nem lottózom, mert elvi lehetőséget látok rá, és ha én kitaláltam, másnak is eszébe juthatott.


2011. nov. 29. 21:05
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Nincs benne csalás, én ezt azért mondom mert ismerek is nyertest, vagyis ismertem, mert a nyeremény után vettek egy házat vagy farmot vagy mit lovakkal meg minden Texasban (mindig úgy akartak élni mint a filmekben) és azóta sem jöttek haza látogatóba sem. Szóval nem csoda ha nem hallunk róluk, őket ismertem személyesen, de már róluk sem hallok mert elég messze élnek innen, hírt sem adnak magukról. Ez sem csoda mert mindenki pénzt akart kicsikarni tőlük aki csak ismeri őket és tud róla hogy mennyit nyertek.

Ha én nyernék még a saját családomnak sem mondanám el. Legfeljebb hazudnék hogy találtam egy jó melót és így adnék nekik mindig a pénzből. De még eddig csak kisebb összegeket nyertem... bár az is valami. A szerencsejáték zrt meg nyer annyit az egészen hogy ne legyen szüksége csalásra. Nem éri meg nekik a kockázatot. Úgyis kiderülne hamar az ilyesmi.


A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.

# 9/10 tegnap 16:32


A történet elég gyanús. Általában a lottónyeremény fedőtörténet szokott lenni egyes jogtalanul szerzett meggazdagodásokhoz, bűntényekhez, hogy a környezet kérdéseire valamilyenképp elfogadható magyarázatot adjanak. Az ország elhagyása is ezt sejteti. Gondolom a texasi farmról nem láttál képeket. A lényeg, hogy nagy vagyonnal külföldre távoztak. Valószínűleg egy olyan országban vannak, amelynek nincs Magyarországgal kiadatási egyezménye.

Szinte minden játékszervezőnek a legjobb reklámot az jelenti, hogy a nyerteseket nagy nyilvánosság előtt bemutatja. Figyelemmel kísérik egy darabig, mit tettek a szerencséjükkel. Sok nyugati lottónál ez meg is figyelhető. Nálunk nem. Mintha nem is léteznének lottónyertesek.

Érdekes módon, akik nagy pénzeket tudnak csinálni vállalkozásokkal azok az utolsó forintot is ki akarják szedni abból, amivel foglalkoznak. Most itt az elvi lehetőség ebben a rendszerben arra, hogy két milliárdot még zsebredugjak. Lehet, hogy van olyan, akinek már elég pénze van, de én úgy látom nem abban az országban élünk, ahol erkölcsi megfontolásokból kétmilliárd forintot csak otthagynának becsületi okokból a pórnépnek.

Igazán ha már becsületességet feltételezünk a játék szervezőjétől ebbe az irányba az mutatna, ha időszakonként, mondjuk fél év halmozódás után a fölhalmozódott nyereményt kiosztanák a 2, 3 é s 4 találatosok közt. De nem ezt teszik. Pedig annál a húzásnál biztos hatalmas bevétel lenne a fogadásokból.

Szóval, én azt mondom, amíg az, aki a fogadást bonyolítja, a húzás előtt fél órával meg tudja nézni a megjátszott és meg nem játszott kombinációkat, addig a rendszerben ott van a csalás lehetősége. És innentől csak az a kérdés, hogy ki az, aki ezzel a lehetőséggel élni akar.

2011. dec. 1. 17:30
 12/52 anonim ***** válasza:
67%

Lehet,hogy úgy van,ahogyan mondod,tény hogy igen nagy miszticizmus övezi a lottó főnyereményt.Néha azért hallani olyasmiről,hogy nem egy ember,hanem pl. egy baráti társaság,vagy kollégák nyerik meg a milliókat,és így 6-10,akár 20 fele is oszlik a nyeremény.Az is érthető,hogy ebben az országban senki nem akarja közhírré tétetni,hogy meggazdagodott,nincs így ez egy másik országban,ahol alapvetően szinte mindenki elégedetten,jól él,amiről hát tudjuk,a mi országunknak nem épp ez az erőssége..

Én még életemben soha sem vettem egy szelvényt sem,anyósom viszont bőszen lottózik minden héten.Szerintem abszolút pénzkidobás,ennél nagyobb nem is igen létezik.Ha jól emlékszem 40 millió számkombinázió léteik,és ebből egy a nyerő,tehát ennyi db szelvényt kell ahhoz megvenni,hogy tuti főnyereményünk legyen.Elenyészően kevés az esély rá.A kaparós sorsjegyben nagyobb lehetőségeket látok,azzal legalább némileg nyer is valamit az ember,és nem csak tapasztalatot.

Egyébként a megfigyelések azt bizonyítják,hogy a pénz oda vándorol,ahol már van.Ennélfogva nem biztos h annyira feltűnő lenne egy ilyen lottófődíj.

2011. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes módon, akik nagy pénzeket tudnak csinálni vállalkozásokkal azok az utolsó forintot is ki akarják szedni abból, amivel foglalkoznak. Most itt az elvi lehetőség ebben a rendszerben arra, hogy két milliárdot még zsebredugjak. Lehet, hogy van olyan, akinek már elég pénze van, de én úgy látom nem abban az országban élünk, ahol erkölcsi megfontolásokból kétmilliárd forintot csak otthagynának becsületi okokból a pórnépnek."


Szerintem nincs igazad. Nem becsületi okból hagyják benne, hanem azért, mert nem éri meg kivenni. Mert oké, most zsebrevágott 2 milliárdot. De ha kiderül a csalás, akkor le kell húzniuk a rolót, és sokkal többet buknak.

Ez a két milliárd messze nem a bevétel plafonja.

2011. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

A módszer most is ugyanaz mint eddig. Telik múlik az idő, majd jön karácsony és újév is... Emlékeztek még arra, hogy november közepén valaki 2 milliárdot nyert a lottón? Elvileg van az országban egy ember, akit nem érdekel, hogy 2 milliárdot fölvehetne egy papírfecniért...

Pedig 2 milliárd forintra 90 napra 2% kamat jár. Az 40 millió forint. De inkább vár az illető csak vár, dugdossa a kis papírfecnit...

Számomra megdöbbentő, hogy évek óta ezzel az amúgy rendkívüli és igazán nem magyarázható, veszélyes módszerrel veszik fel a lottónyereményt!

Ez egy akkora átverés!

Újév után is kiemelem a kérdést. De szerintem a 90 nap letelte előtt nem sokkal fognak jelentkezni. De lehet, hogy a két ünnep között, amikor a legkisebb feltűnés kísérheti a pénzfelvételt.

Érdekes téma lehetne a lottónyertesek felkutatása egy oknyomozó újságírónak.(Bár lehet, hogy nem sokáig élne...)

2011. dec. 11. 17:31
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy nem nyeri meg soha senki a főnyereményt. Mivel senki nem verné nagydobra, hogy ennyi pénze van, nem tűnik fel senkinek.

Kisebb összegeket lehet nyerni. Mi pl most nyertünk 280 e Ft-ot, a hatos lottón 5-sel. Eleve ez is milyen szemétség, hogy ilyen kevéssel kiszúrják az ember szemét. De kb. 1 hónapot kell várni vele, hogy átutalják, mert annyit adminisztrálnak vele. Szóval az nem csoda, hogyha a nyeremény után 1 héttel még mindig ott van a pénz.

2011. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
én a saját számaim mellé mindig kérek 1 gépi játékot is, a gépi érdekes módon mindig de mindig az én számaim +/- 1;2 szám, de érdekes módon ezen a hétvégén nem így történt (teljesen más számokat adott) mert akkor lehetett volna 1 hármasom
2011. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

ma 20:04

Igen-igen, de már egy hónap telt el a húzás óta, és nem a pénzt nem utalták a nyertes számlájára, hanem a nyertes nem jelentkezett az igazoló szelvénnyel.

Örülök, hogy olyasvalaki írt, aki már nyert nagyobb összeget, kiváncsi vagyok milyen érzés egy 300 ezer forintot érő papírt birtokolni, ami ha bárki más kezébe kerülne, nem lehetne igazolni, hogy kit is illet valójában a jutalom. És Te, hány napon belül jelentkeztél a majdnem 300 ezer nyereményért? Mit tettél volna, ha 100 millió a nyeremény? (2 milliárdra inkább ne is gondoljunk)

Tényleg kíváncsi vagyok, azt szeretném igazán tudni, hogy lehet e valami oka annak, hogy valaki kockázatja a nyeremény bármilyen módon való elvesztését azzal, hogy hónapokig nem adja le az igazolószelvényt.

2011. dec. 12. 20:21
 18/52 anonim ***** válasza:
80%

20:04-es vagyok. Természetesen másnap jelentkeztem a nyereményért. Mondasz valamit. Igazából 3-an vettük a munkatársaimmal, szóval így már nem is olyan sok pénz. Legalább nem lesz gond a karácsonyi bevásárlás. Már ha megkapjuk addig.

Egyébként a férjem bátyja is nyert egyszer a Luxoron pár százezer ft-ot, szóval lehet ezeken nyerni, csak a főnyereményben nem hiszek én sem.

2011. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

A kommented első részére reagálva:


Szerinted milyen nagyságrenddel növekedne a rokonaid ismerőseid száma ha nyernél pár száz milliót?


"Ezek után szépen megérkezik a számlámra a pénz, és folytatom a mókát előről"

Na ez az amit nem ajánlanak a játék szervezői! Több számla esetleg több bank.


"Ezek után mondjuk egy fél évig minden alkalommal a húzás előtt lekérdezem a meg nem játszott ötös számkombinációkat "

Kb. olyan szintenn őrzik az adatokat minha egy központi bank adatai közé szeretnél bejutni. Rutintalan: egyszer lekérdezni és eltűnni pár húzás után, hogy ne legyen feltünő a hirtelen távozás.

2011. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Emékeztek még rá, hogy november közepén megnyerte valaki a 2 milliárdot? Mit gondoltok mi lehet a nyertessel? Hol van a 2 milliárd?
2012. febr. 10. 20:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!