Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is átverés a lottó?

Szerintetek is átverés a lottó?

Figyelt kérdés

Régebben még lottóztam, de jó ideje egyáltalán nem teszem. Ugyanis a rendszer kiváló alkalmat ad a vele való csalásra, és rengeteg pénz van benne.

Ugyanis a hűzás előtt lezárják a fogadásokat és a játék szervezője birtokában van a megjátszott és meg nem játszott számkombinációknak.

Amióta az elektronikus fogadást, és nyilvántartást bevezették én lottónyertessel interjút nem láttam. Sőt, általában minden horribilis jutalmat ugyanazon a módon veszi fel az összes nyertes. Vár szinte az utolsó napig, amíg lehetősége van fölvenni, akkor elküld egy ügyvédet egy számlaszámmal és a szelvénnyel, ekkor a pénzt átutalják a számlaszámra és semmit nem is hallunk utána róla.

Úgy látom pont ez történik most is.

Számomra hihetetlennek tűnik, hogy ha bárki is nyerne, és ezek után birtokában lenne egy milliárdokat érő papírfecni, akkor nem az lenne az első dolga, hogy azt pénzzé tegye, és a pénzt biztonságba helyezze. Álatlában az emberek ekkora lelki "terhet" nem is tudnak hónapokig senkinek el sem mondani. Elmondja valakinek, az megint valakinek, és a hír terjedésével egyre nagyobb veszélybe kerül.

Még tizenvalahány éve láttam a Híradóban egy lebukott csalót, aki gyártott egy olyan gépet, amely tökéletes mása volt a húzógépnek, és úgy próbált meg csalni, hogy valakit megken, hogy cseréljék ki a gépére az eredetit, és a húzás előtt beállítanák a megfelelő számot. Akkor a csalót elkapták, a gépét lefoglalták.


Tehát a példám: valahogy bekerülök a játék szervezésébe. Ezek után mondjuk egy fél évig minden alkalommal a húzás előtt lekérdezem a meg nem játszott ötös számkombinációkat és beállítom a gépen az egyiket(a négyes mindegy, az nem halmozódik) így elég nagy összeget tudok fölhalmozni, és nem is lesz gyanús, hogy minden héten nyer valaki, pláne, hogy nagyobb nyereménynél mégjobban veszik az emberek a lottócédulákat.

Amikor már egy-két milliárd közelébe emelkedik az összeg, akkor megjátszok mondjuk 15 számkombinációt. A húzás előtt fél órával megnézem a 15 számkombinációm közül melyik az, amelyet más nem játszott meg, és beállítom a gépen. Szépen kihúzzák a számaimat.

Már csak feltűnés nélkül a pénzemhez kell jutni. Legjobb, ha megvárom, amíg elül a nyeremény körüli felhajtás, mondjuk várok egy-két hónapot, majd megbízok egy ügyvédet, bízzon meg egy másikat, hogy bízzon meg egy harmadikat, hogy vigye el a számlaszámom, és a cetli igazoló adatait.

Ezek után szépen megérkezik a számlámra a pénz, és folytatom a mókát előről. Hogy olajozottabban menjen a gépezet a beépített embereket megkenem mondjuk még fejenként százmillióval.


Szerintetek elképzelhető ez? Én e miatt a koncepcióm miatt nem lottózom, mert elvi lehetőséget látok rá, és ha én kitaláltam, másnak is eszébe juthatott.


2011. nov. 29. 21:05
1 2 3 4 5 6
 31/52 Flector 67 ***** válasza:
Azt, hogy inkább kezdj el melózni. Ne mások zsebében turkálj. Én is titkolnám. Még a pár száz milliót is, nemhogy milliárdokat.
2012. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
Dolgoztam a szerencsejáték iparban ha nem is a szerencsejáték zrt-nel. Hidd el, hogy a nyeremeny osszege toredeke a bevetelnek. A szerencsejatekkal foglalkozo cegeknek nem eri meg a nyeremenyt lenyulni ami kb 1/10 e a profitnak. Ezert az sem eri meg hogy egy nagybeosztasu dolgozojuk csaljon a huzogepen.
2012. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 Flector 67 ***** válasza:
Hát tavaly előtt 3, tavaly 5 milliárd volt a Szerencsejáté Zrt. adózott eredménye. Szóval azért egy 2-3 milliárdos nyereménynél húzós. De ettől függetlenül szerintem nem kockáztatnak.
2012. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a következő véleményem van erről:


Az, hogy az 5-ös, 6-os lottó fő nyereménye átverés lenne szinte 100%. Ha már csak arra gondolunk, hogy a szerencsejáték zrt.-be állam papa elég csúnyán benne van! A legfőbb oka ennek, hogy ezt a nyereményt senki sem keresi! Ahogyan az előző kommentekből is kiderült, nem hallani semmit sem a nyertesekről, SŐT! még olyanról se aki nyert rengeteget és ugyan már eltapsolta a pénzt de tudja bizonyítani, hogy egykoron 100milliókat nyert.

Nem nagy feladat a mai világba autómata rendszeren szűrni azokat a számsorokat amiket nem adott fel senki sem.

Pl. jelenleg az 5-ös lottó esélyei 1 : 43 949 268-hoz!! Gyakorlatilag hozzávetőleg 9 900 000 000Ft-ot kéne költeni lottó szelvényre, mind-mind más szám kombinációval, hogy tutira meg lehessen nyerni. Nem létezik, hogy Magyarországon ~44millió féle szelvényt adnánk fel emberek!!!

Tehát azt gondolom, hogy szinte 100% biztos vagyok benne, hogy nem lehet az 5-ös és 6-os lottón főnyereményt zsákmányolni. Azt szépen egymás között elosztják.


Külön írnék arról amit feljebb olvastam, hogy több a haszon mint a ki osztott nyeremény.

Valóban elképzelhető, hogy több..de azért lássuk be! Kinek nincs szüksége adott esetben plusz néhány 100 millióra, vagy pár milliárdra? Ilyen nincs, főleg hogy maximálisan el van titkolva ki nyeri ezeket a pénzeket, gond nélkül el osztják egymás között!


Onnantól fogva, hogy nem közvetlen húzás megkezdésekor zárják le a tippeléseket, meg kiderül, hogy a rendszernek időbe telik amíg ki dobja azokat a számsorokat amiket nem rakott meg senki!

Egy ilyen komoly cégnek, elég fejlett informatikai parkja van, azaz nem okoz több órás fejtörést a rendszernek fel dolgozni a feladott szelvényeket. Pláne, hogy a húzás is több percig tart, az az idő is bőven sok a feldolgozásra.

Ha szűrni kell a fel nem adott számsorokat az már komolyabb számítási kapacitást igényel!!


Azt tartom elképzelhetőnek, hogy a "kis" összegeket valóban hagyják megnyerni és ki is osztják, de a sok száz millás főnyereményeket biztos, hogy nem!


A másik pedig, hogy az egész szerencsejáték zrt.-t sűrű kör és meg annyi titok veszi körül. SOHA SEMMILYEN BIZONYÍTÓ INFORMÁCIÓ NEM KERÜLT KI RÓLUK A NYILVÁNOSSÁG FELÉ!!!

Majd ha a szerencsejáték zrt. bebizonyítja, hogy nem csalás a sorsolás meg az egész lottó játék akkor hihetünk neki, addig viszont felesleges pénz kidobás szerintem.


Ez csak az Én véleményem amit leírtam, ahogyan mások is a sajátjukat!

2012. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
64%

"Majd ha a szerencsejáték zrt. bebizonyítja, hogy nem csalás a sorsolás meg az egész lottó játék akkor hihetünk neki, addig viszont felesleges pénz kidobás szerintem."


A Szerencsejáték Zrt. már többször bemutatta a sorsolásait, és hogy nem lehet csalni. Minden elmélet hamisnak bizonyult eddig, a tiéd is az. Az, hogy a nyertesek nem állnak a nyilvánosság elé, szerintem természetes, minden bizonnyal én sem állnék ki.

2012. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
81%

# "A Szerencsejáték Zrt. már többször bemutatta a sorsolásait, és hogy nem lehet csalni. Minden elmélet hamisnak bizonyult eddig, a tiéd is az. Az, hogy a nyertesek nem állnak a nyilvánosság elé, szerintem természetes, minden bizonnyal én sem állnék ki."


Igen a sorsolásait hetente bemutatja, meg lehet számolni, hogy hány vágás van a műsorba!! Az első 2 percben több 10 vágás van, úgy nevezett 'úsztatás' technikával, így kevésbé feltűnő a laikus szemnek!

Ha megnézel egy sorsolás, mindig van egy-egy vágás közvetlen a húzás előtt és utána is.

Továbbra sem hiszek abban, hogy meg lehet nyerni a főnyereményt!

Nyilván nem állnak a nyilvánosság elé, azonban még olyan sem állt aki már elköltötte a pénzét.

Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon kicsit sincs tiszteletbe tartva a titoktartás, gondolok itt arra, hogy tételezzük fel egy adott bankszámlára hirtelen magasabb összeg érkezik ( pláne hogy a küldő valószínű a Szerencsejáték Zrt.), már csak a banki dolgozók is tudni fognak róla, aztán azok barátai, rokonai, ismerősei, azok rokonai stb stb..Nem létezik, hogy nem terjed el!

A Szerencsejáték Zrt. nem bizonyította egyszer sem, hogy a feldolgozás és a sorsolás valóban hiteles lenne és semmi csalás de meg csak lehetősége sincs meg!! Ekkora nyereményeknél még szép, hogy kételkedik a hitelességben a nagyérdemű! De mindenki gondol amit akar, döntse el mindenki, hogy hisz e a főnyeremény megnyerésében vagy sem.

2012. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 Flector 67 ***** válasza:
Én ismerek olyat, aki nyert rajta.
2012. márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

"Én ismerek olyat, aki nyert rajta."


Kb annyira lehet ez is igaz, mint az a könyv aminek a címe : Lottón Nyertem

Nevetséges ennek a könyvnek a sztorija. Több helyen is megcáfolható!


Kérlek írd le röviden a történetét annak akit Te ismersz és nyert rajta! Kíváncsiságból érdekelne.

2012. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Flector 67 ***** válasza:
43%
A szomszédom volt. Miután megnyerte elköltözött egy másik városba. Vett egy elég nagy házat és van pár jó kocsija. Figyelj, ha nem hiszed, a Te bajod. Nem tud érdekelni.
2012. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

Ne a közvetítést vedd alapul példának, bár az is élőben megy, nyilván van vágás (kameraváltás), mert több kamerával dolgoznak (a focimeccseken is van vágás). Volt már több helyen ilyen "kulisszák mögött" stílusú műsor, ahol megmutatták a gépeket, a golyókat, hogyan tárolják, kezelik, ellenőrzik őket. Egyszerűen nem lehet csalni, a gépeket sem tudod befolyásolni, hogy milyen számokat húzzanak ki. Az összeesküvéselméletek eddig mindig zsákutcára vezettek, pedig volt már rengeteg, pl könnyebb, nehezebb, melegebb golyók, stb.

De ha nem hiszel benne, akkor mit gondolsz a luxor-ról? Ott minden héten van telitalálat!


A szabályozás is olyan, hogy mindenképpen nyereségesen jön ki belőle a cég (közvetve az állam), így értelme sincs csalni.

2012. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!