Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is átverés a lottó?

Szerintetek is átverés a lottó?

Figyelt kérdés

Régebben még lottóztam, de jó ideje egyáltalán nem teszem. Ugyanis a rendszer kiváló alkalmat ad a vele való csalásra, és rengeteg pénz van benne.

Ugyanis a hűzás előtt lezárják a fogadásokat és a játék szervezője birtokában van a megjátszott és meg nem játszott számkombinációknak.

Amióta az elektronikus fogadást, és nyilvántartást bevezették én lottónyertessel interjút nem láttam. Sőt, általában minden horribilis jutalmat ugyanazon a módon veszi fel az összes nyertes. Vár szinte az utolsó napig, amíg lehetősége van fölvenni, akkor elküld egy ügyvédet egy számlaszámmal és a szelvénnyel, ekkor a pénzt átutalják a számlaszámra és semmit nem is hallunk utána róla.

Úgy látom pont ez történik most is.

Számomra hihetetlennek tűnik, hogy ha bárki is nyerne, és ezek után birtokában lenne egy milliárdokat érő papírfecni, akkor nem az lenne az első dolga, hogy azt pénzzé tegye, és a pénzt biztonságba helyezze. Álatlában az emberek ekkora lelki "terhet" nem is tudnak hónapokig senkinek el sem mondani. Elmondja valakinek, az megint valakinek, és a hír terjedésével egyre nagyobb veszélybe kerül.

Még tizenvalahány éve láttam a Híradóban egy lebukott csalót, aki gyártott egy olyan gépet, amely tökéletes mása volt a húzógépnek, és úgy próbált meg csalni, hogy valakit megken, hogy cseréljék ki a gépére az eredetit, és a húzás előtt beállítanák a megfelelő számot. Akkor a csalót elkapták, a gépét lefoglalták.


Tehát a példám: valahogy bekerülök a játék szervezésébe. Ezek után mondjuk egy fél évig minden alkalommal a húzás előtt lekérdezem a meg nem játszott ötös számkombinációkat és beállítom a gépen az egyiket(a négyes mindegy, az nem halmozódik) így elég nagy összeget tudok fölhalmozni, és nem is lesz gyanús, hogy minden héten nyer valaki, pláne, hogy nagyobb nyereménynél mégjobban veszik az emberek a lottócédulákat.

Amikor már egy-két milliárd közelébe emelkedik az összeg, akkor megjátszok mondjuk 15 számkombinációt. A húzás előtt fél órával megnézem a 15 számkombinációm közül melyik az, amelyet más nem játszott meg, és beállítom a gépen. Szépen kihúzzák a számaimat.

Már csak feltűnés nélkül a pénzemhez kell jutni. Legjobb, ha megvárom, amíg elül a nyeremény körüli felhajtás, mondjuk várok egy-két hónapot, majd megbízok egy ügyvédet, bízzon meg egy másikat, hogy bízzon meg egy harmadikat, hogy vigye el a számlaszámom, és a cetli igazoló adatait.

Ezek után szépen megérkezik a számlámra a pénz, és folytatom a mókát előről. Hogy olajozottabban menjen a gépezet a beépített embereket megkenem mondjuk még fejenként százmillióval.


Szerintetek elképzelhető ez? Én e miatt a koncepcióm miatt nem lottózom, mert elvi lehetőséget látok rá, és ha én kitaláltam, másnak is eszébe juthatott.


2011. nov. 29. 21:05
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell csalni, így is órási biznisz a Szerencsjáték Zrt-nek.
2012. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a Szerencsejáték Zrt, a bevétel 47%-át(!) fordítja vissza a nyeremények kifizetésére. Megéri csalni? Az más kérdés, hogy a lottómilliárdosokról sosem hallunk. De ha belegondolsz tényleg 0-hoz közeli az esélye, hogy eltalálj 5 számot a 90-ből. De én már találkoztam olyannal, akinek 4-ese volt, szóval ilyen szempontból mégis eltudom képzelni az 5-ös nyertest.
2012. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

A 4-esek 1 milliót kapnak, szinte kiszúrják a szemüket aprópénzzel!

Én nem hiszem, hogy abban az országban élnénk, ahol ha valamiből ki lehet lopni milliárdokat, akkor ne tennék meg. Pusztán azért, mert már a nélkül is megéri.

2012. febr. 10. 21:54
 24/52 anonim ***** válasza:
Igen ezzel teljesen egyetértek. A 4es találat mondjuk fizet 1 milliót, az 5ös meg 2 milliárdot. Kicsit aránytalan... De hát vajon miért...
2012. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
Ha elolvastátok volna a fogadási szabályzatot és a szerencsejáték törvényt, nem tennétek fel ilyen idióta kérdéseket, és írnátok ekkora marhaságokat.
2012. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

Lottómilliárdos = Columbo felesége


Mindenki hallott már róla, de senki se látta még :D

2012. febr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Valaki novemberben nyert kettő milliárdot? Tudtok róla valamit? Mintha nem is lett volna.
2012. márc. 2. 18:39
 28/52 anonim ***** válasza:

"Tudtok róla valamit? Mintha nem is lett volna."

Te kiállnál a nyilvánosság elé, hogy nyertél? Sokan nem. Nincs semmi csalás, ne kombinálj feleslegesen.

2012. márc. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim válasza:
ezt Kovács Cecíliának kene irni ő biztos tudja
2012. márc. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

Szerintetek ebben az országban nem tűnne fel senkinek, ha valaki nyerne 2 milliárdot? Hogyhogy semmi hír a legutóbbi milliárdosról, aki novemberben nyert, mégcsak azt sem hallottuk, hogy átvette-e a nyereményét.

Eleve, mintha senki nem nyert volna még itt. Kizárt dolog, hogy ne kezdenének fórumozni az ilyen nyertesekről, hogy milyen autót vett, mire költötte a pénzét. Külföldön számtalan ilyen cikk jelenik meg a nyertesekről. Csak nálunk nem feltűnő az, ha valakinek hirtelen lesz 2 milliárd forintja? Mit gondoltok?

2012. márc. 25. 12:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!