Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is átverés a lottó?

Szerintetek is átverés a lottó?

Figyelt kérdés

Régebben még lottóztam, de jó ideje egyáltalán nem teszem. Ugyanis a rendszer kiváló alkalmat ad a vele való csalásra, és rengeteg pénz van benne.

Ugyanis a hűzás előtt lezárják a fogadásokat és a játék szervezője birtokában van a megjátszott és meg nem játszott számkombinációknak.

Amióta az elektronikus fogadást, és nyilvántartást bevezették én lottónyertessel interjút nem láttam. Sőt, általában minden horribilis jutalmat ugyanazon a módon veszi fel az összes nyertes. Vár szinte az utolsó napig, amíg lehetősége van fölvenni, akkor elküld egy ügyvédet egy számlaszámmal és a szelvénnyel, ekkor a pénzt átutalják a számlaszámra és semmit nem is hallunk utána róla.

Úgy látom pont ez történik most is.

Számomra hihetetlennek tűnik, hogy ha bárki is nyerne, és ezek után birtokában lenne egy milliárdokat érő papírfecni, akkor nem az lenne az első dolga, hogy azt pénzzé tegye, és a pénzt biztonságba helyezze. Álatlában az emberek ekkora lelki "terhet" nem is tudnak hónapokig senkinek el sem mondani. Elmondja valakinek, az megint valakinek, és a hír terjedésével egyre nagyobb veszélybe kerül.

Még tizenvalahány éve láttam a Híradóban egy lebukott csalót, aki gyártott egy olyan gépet, amely tökéletes mása volt a húzógépnek, és úgy próbált meg csalni, hogy valakit megken, hogy cseréljék ki a gépére az eredetit, és a húzás előtt beállítanák a megfelelő számot. Akkor a csalót elkapták, a gépét lefoglalták.


Tehát a példám: valahogy bekerülök a játék szervezésébe. Ezek után mondjuk egy fél évig minden alkalommal a húzás előtt lekérdezem a meg nem játszott ötös számkombinációkat és beállítom a gépen az egyiket(a négyes mindegy, az nem halmozódik) így elég nagy összeget tudok fölhalmozni, és nem is lesz gyanús, hogy minden héten nyer valaki, pláne, hogy nagyobb nyereménynél mégjobban veszik az emberek a lottócédulákat.

Amikor már egy-két milliárd közelébe emelkedik az összeg, akkor megjátszok mondjuk 15 számkombinációt. A húzás előtt fél órával megnézem a 15 számkombinációm közül melyik az, amelyet más nem játszott meg, és beállítom a gépen. Szépen kihúzzák a számaimat.

Már csak feltűnés nélkül a pénzemhez kell jutni. Legjobb, ha megvárom, amíg elül a nyeremény körüli felhajtás, mondjuk várok egy-két hónapot, majd megbízok egy ügyvédet, bízzon meg egy másikat, hogy bízzon meg egy harmadikat, hogy vigye el a számlaszámom, és a cetli igazoló adatait.

Ezek után szépen megérkezik a számlámra a pénz, és folytatom a mókát előről. Hogy olajozottabban menjen a gépezet a beépített embereket megkenem mondjuk még fejenként százmillióval.


Szerintetek elképzelhető ez? Én e miatt a koncepcióm miatt nem lottózom, mert elvi lehetőséget látok rá, és ha én kitaláltam, másnak is eszébe juthatott.


2011. nov. 29. 21:05
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül arra gondolok, hogy súlyozzák vagy bármi ilyesmi a golyókat. Konkrétan arra gondolok, hogy a levegővel fújt ping-pong labdás húzásokat manipulálják, hogy még véletlenül se nyerje meg senki a főnyereményt. Nézd meg a szerencsejáték oldalán a számhúzásokat és 5-ös találatokat pl. tisztán látszik hogy kis differenciával, de rendszer található az 5-ös találatokban ami a dátumokat illeti.

A foci meccsnél pont szarik rá mindenki, hogy vágva van.


Tessék csak megnézni az alábbi linket : [link]


Egy ékes bizonyíték arra, hogy a számhúzó gépezet kedve szerint dönti el, hogy melyik golyót veszi ki a rendszerből!!

Természetesen pont ez a videó MÁR NINCS FENT az mtv videó tárban!!! Mindegyik húzás fent van, pont ez törlődött a rendszerből!

A kulisszák mögötti műsorban miből gondolod, hogy mindent megmutattak?! A 'hogy készül' című dokumentum filmben se mutatnak meg mindent, ezek mind ipari titkok!

Nézzetek utána, hogy milyen arányban volt 20 évvel ezelőtt az 5-ös találatok száma a mai adatokkal, meglepő eredmények jönnek ki!

Oh hát persze..hogy is felejthettem el! :) A szerencsejáték oldalán az 5-ös lottó eddigi nyerőszámai adatbázia sajnálatos módon nem tartalmazza a '97 előtti adatok!! A csudába! :(

Sajnálom azokat akik hisznek a telitalálatosban! De ez is egyfajta remény ahogyan még sok más szerencsejáték. Remény meg kell a motivációhoz.

Ismételni tudom magamat, hogy mindenki döntse el maga, ez csak az én véleményem..elvégre azért van ez az oldal! Nemde?! :)

2012. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 Flector 67 ***** válasza:
61%
Jó ennyire erővel csalnak a Forma 1-ben is. Sőt mindenhol. Ha Te így gondolod akkor ne lottózz. Ilyen egyszerű. Én sem lottózom. Amikor szomszédom megnyerte, hát kicsit bántam. Egyébként, ha Te ennyire látod a rendszer a számokban, miért nem játszod be most? Vagy 2 milliárdért nem éri meg?
2012. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
41%

Pontosan ezért nem lottózom! Csak a véleményemet írtam le, és nem látom a rendszerben a számokat, mivel nincs is ilyen 'számrendszer'! :)

Azt nem állítottam, hogy 4-est pl nem lehet nyerni! Igen azt simán elképzelhetőnek tartom! Az játék pénz nekik, gond nélkül kiadják.

Nem mellesleg sok rokonom, családtagom lottózott 30-40 évig és soha nem nyert senki sem (telitalálatot)!

Lottózzon az aki hisz benne, aki hallott már megbízható forrásból nyertesekről és akinek az egyetlen reménye már csak ebbe fogható!

Sok sikert neki!


A másik hozzá szólónak pedig:


A luxor nevetségesen keveset ad főnyereménynek, ez a be etetés. Állítom, hogy hasonló bevételi összegeket termel nekik a luxor is akárcsak a többi szelvény játékuk, mégis alacsony nyeremény összeget adnak, több eséllyel.

Márpedig aki rá kap az ízére, az fel fogja tenni az 5-ös vagy 6-os lottóra is a pénzét. Arról nem is beszélve, hogy szerintem irreálisan keveset fizetnek amúgy a 4-es találatra az 5-öshöz képest.

2012. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

A nyerőszámok azok, amik legurulnak végén a gép elé. Hogy aztán közben kiüti egyik golyó a másikat, mert úgy pattant, az előfordul. De hogy előre meg lehetne tervezni a 90 golyó pattogását, az viccnek is rossz.


A Szerencsejáték Zrt oldalán egyébként 1957-ig megvannak a nyerőszámok, direkt megnéztem az oldalon. A nyereményeket valóban csak 1998-tól, de rendszeresen van 5 találatos is, átlagosan minden 10. hétre jut egy, az szerintem nem olyan rossz, pláne, hogy baromi nehéz eltalálni. A hatoson gyakrabban van, majdnem kétszer olyan gyakran, ott nagyobb az esély.


De ha nem lottózol, és csalásnak hiszed, akkor minek érdekel egyáltalán? Én lottózom, a hatos a "kedvencem", kisebb nyereményeim már voltak, bármikor esélyes lehet egy nagyobb is. Egy iskolás osztálytársam családja nyert nagyobb összeget valamikor régen, akkor vettek belőle egy autót. Tehát egyáltalán nem lehetetlen nyerni.


Tipikusan ezt a formát tartom annak, ahol nem lehet csalni, mert például a sportfogadást meg lehet bundázni, de megmondani a golyóknak, hogy hogyan pattogjanak, az nevetséges.

2012. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
77%

Csupán csak azért érdekel, mert emberek ezrei, milliói költ heti szinten több száz, vagy ezer forintokat lottó szelvényre reménykedve abban, hogy Ő nyer. A legtöbben több mezővel játszanak, random vagy fix számokkal. Ha magas a főnyeremény mint pl. most, akkor még többen adnak fel szelvényt, nem létezik, hogy senki se nyer. Amikor meg bejelentik, hogy elvitték az 5-öst, senki és semmi nem foglalkozik a témával.

Mindennel tud kis hazánk sajtója foglalkozni, zsinórba jelentgetik fel egymást az emberek, a legutolsó valóság show szereplőiről is kiderül még az is, hogy milyen színűt sz#rt 4 éves korába!! De érdekes módon lottó nyertesekről soha nem hallani még halvány híreket sem! Inkognitó ide-oda tök mindegy, ha nyugaton is a seggébe vannak a lottó nyerteseknek akkor itt miért van ennyire lesz#rva a téma?

Ez az egyetlen indok amiért foglalkoztat ez a téma!! Mindenhol a világon mindenki inkognitóba tartaná ezt, és érdekes módon nyugatabbra ezt nem tudja annyira megoldani senki.

De mindegy, kár feszegetni ezt a témát. Vannak vélemények amik megoszlanak mindenki magának dönti el miben hisz végül is.

2012. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

Már kezdelek érteni, hogy neked nem is a sorsolásokkal van a bajod, hanem, hogy nem tudjuk, igaziak-e a nyertesek. Javíts ki, ha nem jól értem.


Szerintem igaziak a nyertesek, csak nem mindenki vállalja a nyilvánosságot. Valószínűleg én sem tenném, ha nyernék. A híradóban is hány olyan tudósítás van, amikor egy család vagy iskola kapott egy kisebb támogatást, de azt sem vállalják a nyilvánosság előtt. Emiatt nem aggódnék. Azt a heti 1-2 szelvény árát nem sajnálom annyira, nekem belefér. Legalább megadom az esélyt :)

2012. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Igen jól látod, hogy leginkább ez zavar engem. Nyilván senki sem akarja nyilvánosságra hozni ezt. Ezzel sincs alapvetően semmi gond, viszont érdekes módon nem is próbál meg foglalkozni ezzel egyik sajtó sem.

Leginkább ezt furcsállom, hogy feltételezem a nyeremény átvétele nem kevés személyes adatot igényel ha már csak az utalásra gondolunk. Tehát valaki(k) pontosan tudják, hogy ki nyerte meg!

Igaz ami igaz, nincs szüksége a szerencsejáték zrt.-nek bizonygatásokra, ép elég pénzük van az egészből és az emberek elhiszik vagy sem, hogy megnyerhetik ezeket az összegeket, ugyan úgy fel fogják adni a szelvényt hetente ahogyan eddig is! :)

Csak azt nem értem, hogy nyugatabbra miért tudják ezt nyilvánosan kezelni, itt meg miért nem?! Pedig más országokban is ugyan úgy van erre személyiség jogi törvény stb..

Na de mindegy végülis..

2012. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni, hogy mást is hatalmába kerített a kételkedés a játékkal kapcsolatosan.

Engem azért bosszant az egész, mert rengeteg ember nélkülözik most ebben az országban, és sokaknak reményt ad a játék. A négyesek, ha jól tudom egymillió körüli összeget nyernek. Szóval én előírnám, hogy egy bizonyos idő eltelte után, ha nincs öt találatos, osszák szét a nyereményt valamennyi kevesebb találatos között, azaz ekkor jelentősebb pénzt nyernének a kettő, a három és a négytalálatosok is. Mondjuk két havonta lenne egy ilyen húzás vagy kettőmilliárd forintnál.

A lottónyertesek léte pedig nem igazol semmit, én két lottónyertest is ismertem, az egyik 25 éve nyert egy jelentősebb összeget, mindig néztük, hogy milyen szép dolgokat vettek belőle, meg a parkolóban a zsép autót, nemrég a sráccal együtt dolgoztam, és mondtam neki, hogy mekkora szerencséjük volt ezzel a lottóval. Azt mondja, hogy azt megbundázták, meséli, hogy már rég elévült a dolog így elmondhatja, hogy akkor az ellenőrzés még kézi módszerrel folyt, és valahogy "elintézték" lényegileg csaltak. Aztán még egész kisgyerek koromban, egy kórházban voltam egy árnyaltabb bőrű sráccal, ő is mesélte, hogy nyertek a lottón, és körbeutazták a Földet. Akkor még nem gondoltam semmire, de most már azt mondom, hogy az ismerősök, rokonság felé nem is kínálkozik jobb magyarázat egy lottónyereménynél a vitatható, nem törvényes meggazdagodás megmagyarázására, mint a lottónyeremény. Akkor pedig különösen gyanús a dolog, ha még ezzel egyidejűleg el is költöznek a lakóhelyükről, külföldre, vagy másik városba. Nyilván a lakhelyváltással még kevésbé válik feltűnővé a hirtelen meggazdagodás.

Mert akárhogyis elkezdik beszélni a városban az emberek, hogy itt él egy lottónyertes, amikor az első rendőr fülébe elér a hír csak megkérdezi, hogy hol is az a lottócédula...

Szóval, ha költöznek, akkor nincs olyan környezet, amely számára feltűnő a meggazdagodás, hiszen az új helyen már nem tudott a korábbi anyagi helyzet. Így ott már egy jobban szituált emberként mutathatja be magát, a pénze pedig természetesen a munkájából van.

2012. márc. 28. 23:33
 49/52 anonim ***** válasza:
Átverés az egész.
2012. márc. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

#46/49is én voltam!


A 4-es és a kisebb találatokért fizetett összeg az esélyi nyerés arányaiban véve teljesen korrekt, viszont azzal továbbra is egyet értek (kicsit másképp fogalmazva), hogy a telitalálatos akár lehet átverés is! :)

Továbbra is azt tudom csak mondani, hogy mindenki döntse el, hogy hisz benne vagy sem.

Azonban az még mindig szánalomra méltó, hogy még csak olyan sincs nyilvánosságra hozva aki már régen elherdálta a pénzét.

Nem hallani sajnos olyanokról se akik megbánták, hogy nem fektettek be vagy hasonlók pedig biztos vagyok benne, hogy van ilyen nem is kevés.

2012. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!