Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rámterhelődnek a párom szülein...

Rámterhelődnek a párom szüleinek a hitelei, ha elveszem?

Figyelt kérdés
Tehát eljegyeztük egymást, lenne esküvő, ő a feleségem lenne, szüleinek meg van kb 20 milliós hitelük amit nem tudnak fizetni, fater számláját zárolták is már, mert mindenfele van tartozása, anyja meg kpba kapja a fizut, de a tartozások miatt gáz+villany nincs náluk már, mindig kapják a behajtó leveleket is, nyáron ki is akarták őket lakoltatni stb, én nyáron vettem egy kis lakást, nekem nincs hitelem, dolgozok 2 munkahelyen így szabadidőm sincs, ez mondjuk lényegtelen, de ugye nem bukom a lakásom, meg a félretett pénzem, ha összeházasodunk? Már így is túl sokkal húztak le a szülei, de túl rendes voltam velük. (majdnem 7 számjegyű.....)
2012. jan. 22. 00:59
1 2 3
 1/27 tetro ***** válasza:
61%
semmi közöd nem lesz az apósod tartózásához jogilag soha. ha csak nem leszel kezes valamikor, mert az asszony meggyőz...
2012. jan. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%

nincs közöd hozzá.

Még a párodnak sincs

2012. jan. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem dehogy.

Az már teljesen más, ha önszántadból adsz. A Te dolgod.

2012. jan. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
7%
Igen, az adósság öröklődik. Ha meghalnak, és a feleséged megörökli az adósságot, akkor az Téged is terhel, hiszen a házassági vagyon feleződik. Józan paraszti ésszel így van. Kérdezz meg ügyvédeket, az a biztos!
2012. jan. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
24%

"a tartozások miatt gáz+villany nincs náluk már, mindig kapják a behajtó leveleket is, nyáron ki is akarták őket lakoltatni stb"


Ez nagyon durva, rezsitartozasom mar nekem is van, kikapcsolas még nincs. Vajon hányan leszunk nyárra ebben a helyzetben? Talan annyian is, hogy borul miatta az egesz eddigi gazdasagi berendezkedes - és akkor nem lesz aktuális a kérdésed.

Régebben nem létezett a kamat és adósság fogalma, meg volt idő, amikor 30 évenként eltörölték az adósságokat. Az arab orszagokban a mai napig nem létezik a kamat - erkölcstelennek tartják.

A mondatvégi "stb"-t kifejtenéd? Mi a vége egy ilyen folyamatnak, hová bír fejlődni?

2012. jan. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 tetro ***** válasza:
80%
a tartozás csak az örökölt vagyon mértékéig öröklődik, sehogy sem érinti se a közös, se a házasság előtti vagyonát a férjnek... de nyugodtan beszélj hülyeségeket :D
2012. jan. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy házassági szerződés! S minden meg van oldva!
2012. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

"a tartozás csak az örökölt vagyon mértékéig öröklődik, sehogy sem érinti se a közös, se a házasság előtti vagyonát a férjnek... de nyugodtan beszélj hülyeségeket :D"


Nézd, nem fogok vitát nyitni erről polgári jog szigorlattal a hátam mögött.

A "tartozás" csak a felvett összeget jelenti hitel esetén, a kamatok az örökölt vagyonon felül is terhelik az örököst.

2012. jan. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 tetro ***** válasza:
56%
Aha. Polgárjogi szigorlat... Szóval szerinted ha apám egyszer meghal majd, akkor én életem végéig fizetem az ő felhalmozott adósságait? Mert szerintem ez nem így van... De persze ha te Polgárjogból szigorlatoztál, akkor muszáj vagyok ezt elhinni neked.
2012. jan. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%

Vagy: olvass utána jogi szakértői oldalakon a neten!

Vagy: Olvasd el a PTK-t!

Vagy: nézd meg ezt a 80 mp-es riportot 11 milliós adósságról!

[link]

Az eredeti videót, amit akkor csinált a Napló, amikor még csak az adósságról volt szó, nem találom.

2012. jan. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!