Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rámterhelődnek a párom szülein...

Rámterhelődnek a párom szüleinek a hitelei, ha elveszem?

Figyelt kérdés
Tehát eljegyeztük egymást, lenne esküvő, ő a feleségem lenne, szüleinek meg van kb 20 milliós hitelük amit nem tudnak fizetni, fater számláját zárolták is már, mert mindenfele van tartozása, anyja meg kpba kapja a fizut, de a tartozások miatt gáz+villany nincs náluk már, mindig kapják a behajtó leveleket is, nyáron ki is akarták őket lakoltatni stb, én nyáron vettem egy kis lakást, nekem nincs hitelem, dolgozok 2 munkahelyen így szabadidőm sincs, ez mondjuk lényegtelen, de ugye nem bukom a lakásom, meg a félretett pénzem, ha összeházasodunk? Már így is túl sokkal húztak le a szülei, de túl rendes voltam velük. (majdnem 7 számjegyű.....)
2012. jan. 22. 00:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, tetro, az a célod, hogy igazat adjon Neked mindenki és én is azt mondjam, hogy igazad van, és evvel egyidejűleg másnak sokmilliós kárt okozz?

Esetleg majd amikor a Te ügyedben jársz el, szintén a magad igazának tudatában sütkérezve millióktól ess el?

Vagy az, hogy a kérdezőnek, Neked és minden leendő olvasónak ne legyen több milliós vesztesége még véletlenül se?

Szerinted melyik viselkedésben van értelem?


Ha jól esik, lenullázhatod az értékelésem újra és újra, és elmondhatom, hogy igazad van, de nem hiszem, hogy ez értelmes cél, vagy egyáltalán etikus részemről olyan állításnak igazat adni, ami életed végéig adósságba hajthatna Téged.


Kicsit gondolkozz el azon, hogy egy olyan figyelmeztetés hasznos-e Szamodra, ami megment az adósságörökléstől, vagy olyan, amelyik legyezgeti a hiúságodat, de generációkra tönkretesz!

2012. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 tetro ***** válasza:
Könyörgöm, szigorlatról beszélsz, meg hivatkozol a jogi végzettségedre, de nem tudsz egy nyamvadt paragrafust felmutatni?
2012. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 tetro ***** válasza:

A célom az, hogy ne verd a melled, hogy ebből szigorlatoztál, mi közben hülyeséget beszélsz:

[link]

2012. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Brilliant válasza:

"a páromnak van 2 tesója, akik ott laknak, akkor rájuk terhelődne az egész hitel... A ház nem ér annyit, mint a hitel"


Hát az a nagy kérdés, akkor van-e lehetőség lemondani az örökségről, van-e hova költözniük!

Így lehet tartozást örökölni, hogy nem mondhatnak le az ingatlanról, mert nincs hova menniük, és így kénytelenek elfogadni az adósságot is.

És kérdés az is, hogy egyáltalán megmarad-e a ház addig, amíg a szülők meghalnak. Mert ugye a végrehajtás most aktuális, a szülők meg miért halnának meg pont mostanában...? :) Addig még átrendeződik az egész ügy.

2012. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Hát ők akkor maximum a nagyszülőkhoz mehetnenek vissza, 2008 végén vették fel ezt a nagy osszeget, de lehet, hogy több a tartozás, vettek új elég luxus kategória autót 0 ft. Kezdő befizetessel, az ossze is törött, nem volt casco, meg még 1 részlet sem volt kifizetve, az a történet is áll már 3 éve, le sem lett jelentve, hogy osszetort, csak eladtak alkatrésznek papírok nélkül. Nemrég rádióban hallgattam egy riportot, hogy osszetorott valakinek egy 2 eves hiteles Suzuki Swift, és a végén valami 12 milliót kellett fizetnie, a kocsi meg ért 1 milliót, ok meg egy scevroletet vettek, nagyobb értékűt. Én nem keresek valami jól, uzletelgetek, de max 100000 ftot keresek munkával, egy hitelorokles nagyon nem jönne jol. Szoba konyhás 30 nm lakásban lakunk, ide gyerekünk nem lehet, össze kellene gyujtenem pénzt egy legalább másfél szobás lakásra. Szülei folyamatosan veszekednek, valasrol is volt szó, csak azért vannak együtt, mert sok a tartozásuk, külön nem tudnak fizetni.
2012. márc. 24. 08:42
 26/27 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy mindig újabb hiteleket vesznek fel, most nem rég megint felvettek 300000 ftot, hogy nekem vissza adják, mert tőlem is kölcsön kértek annyit, de vegulis elkoltottek, 2 éve igergetik, hogy vissza adogatjak, de már a páromnak is mondják, hogy segitse ki őket, de nem adunk, van elég kiadasunk. (Én meg csak 21 leszek, a párom 19)
2012. márc. 24. 08:49
 27/27 Brilliant válasza:

Én azt nem értem, hogy mire adnak nekik újabb hiteleket. Azért előtte "lekáderezik" őket, hogy lesz-e miből visszafizetni. Én azt gondolom, hogy ha ilyen életvitelt lát mintának a barátnőd, jó eséllyel ő is ilyen szemlélettel fog élni...


Ha elköltözik a barátnőd máshova, tehát nem kell az örökölt lakásban laknia, akkor lemondhat az adósságról is, és nem öröklöd meg az adósságot se meg a lakást, törött autót, stb-t se.

De ha kénytelen benne lakni, akkor kénytelen elfogadni az adósságot is. Az nyilván érint téged is.

Miért adsz kölcsön 20 évesen? A szüleid megengedik ezt Neked? Inkább ez az életvitel érint Téged még 40-50 évig, amíg a szülők élnek, mint az örökség, ami 40-50 év múlva lesz....nem is értem, miért avval foglalkozol most, ami 50 év múlva lesz, miért nem avval, hogy most keletkezett is már anyagi károd a szülők miatt.

NE ADJ NEKIK PÉNZT!!!!!

2012. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!