Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hamár mindenen spórolni kell...

Hamár mindenen spórolni kell akkor minek élünk?

Figyelt kérdés

Rengeteg topic nyilik sajnos,hogy nem tudnak kijönni az emberek a pénzükből,és jönnek a tanácsok,hogy mi mindenen lehet spórolni.A fűtésen, a villanyon,a kaján, a vizen,a TV-net előfizetésen,a mobilon, a szórakozáson...stb.De kérdem én,ha otthon fagyoskodom kell,"szemetet" eszem,rongyokban járok,+x meggondolom,hogy le merjem-e húzni a Wc-t,nem szórakozok akkor...?Persze lehet így is élni,de ennyi erővel akkor akár a híd alatt is lehet élni...De kérdés,hogy hogyan ,meg minek?!


Sokan osztják itt az észt a nehéz helyzetbe jutott például munkanélkülieknek,hogy mondd le a netet,mobilt,stb.De kérdem én,akkor,hogy lenne esélye a mai világban egy állásra?!E-mail cime?...Hát,az nincs...,mobilszáma?...Hát az sincs.Ja és foghijas is vagyok,mert nincs többszáz ezrem fogpótlásra...Kiváncsi vagyok,hogy az aki az ilyeneken spórolást ajánlja nem nézen-e e erre az emberre úgy mint egy marslakóra kb,és felvenne-e dogozni egy mobil,internet nélküli fogatlan embert?Amikor egy csomó melóhelyen már az autó is,ha nem is elvárás de legalábbis előny...


2012. febr. 18. 22:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy csak diplomaval lehet boldogulni, ha nincs valakinek diplomaja az is elhet jol, mint 1000 pelda mutatja. Akinek nem tetszik a sorsa tegyen ellene. Tanuljon nyelvet, menjen kulfoldre, kereskedjen interneten, termeljen, es piacozzon, fektesse a megtakaritott penzet bank helyett olyan dologba ami hoz is valamit, vagy esetleg vegezzen el egy olyan szakmat amit megfizetnek.

Rengeteg modja van annak hogy elinduljon valaki, de ezekhez persze kicsit tobb sutnivalo kell mint ahhoz hogy otthon sirankozzunk.

2012. febr. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem mindenki tud vagy akar külföldre menni.Mondjuk családi okok miatt(beteg szülő,nagyszülő,akármi).Kereskedjen a neten:Mivel?Adjam el a használt bugyimat???:-)

Vagy Zepterezzek?Termeljek?A panelban neveljek csirkét?De szuper ötletek:-)))))

2012. febr. 20. 10:29
 13/22 anonim ***** válasza:

Használt bugyit?? :)

Megveszel valamit olcsón, és eladod drágán. Hasonlítsd össze pl az árakat a vatera meg az ebay közt, vagy más külföldi aukciós oldalak között, és láss csodát. A csirkéket meg ne a panelba neveld, mindenhol lehet kiadó földet találni, amit a tulaj nem használ, sokszor havi pár ezerért is. Ha meg nem akar valaki külföldre menni, pedig megtehetné akkor rágja csak a küszöböt tovább, nem tudom sajnálni.

Kifogásokat mindig lehet találni.

2012. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

10-nek.Egyészségügyben dolgozunk mindketten a párommal.Részletezzem?Albérlet 50e,rezsi 30e,bérlet kettőnknek 20e,párom gyerketartást fizet:20e,mobiltelefon:5e fejenként.Ez már 130e.És akkor még nem ettünk,nem vettünk ruhát,fodrászról, szórakozásról már nem is beszélve...


Előzőnek:Nem arról van szó,hogy nem akar kimenni,hanem nem tud!(Ez is milyen már...Ha nem tetszik el lehet menni,kiváncsi vagyok mit szólnának az ilyen okosok,ha minden kiskeresetű elmenne és nem lenne aki tanítaná a kölkét,elvinné a szemetét,meg a nagyanyját kimosná a korházban a szarból)Amúgy meg ahhoz is nem kevés pénz kell!Utiköltség kinn is élni,lakni kell...főleg ha úgy mész hogy nincs már előre meg a fix melóhelyed(de akkor is ki kell bekkelni az első fizuig),van olyan ország ahová csak akkor mehetsz ha van x összeg a számládon,pl svédország.

Vegyél/Bérelj földet!De jó ötlet!És azon majd csak úgy magától nő a termény???El nem hiszem,hogy vannak akik el sem tudják képzelni,hogy sok embernek még 10-20ezres nem várt kiadás is gondot jelent!Én meg azt nem tudom elképzelni,hogy másnak meg mi a jó francból tellik nyaralásra,sielésre,200nm-es házra meg 2 BMW-re...Mert nem tisztességes munkából az tuti!Persze tisztelet a kivételnek,de az max csak 10% kb!Elég szomorú,hogy sokak szerint nem szégyen az,hogy nem lehet bármilyen tisztességes munkából 21. századi módon megélni!

2012. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
28%

# 14


Édesanyám 59 éves, 37. éve orvos. a TELJESEN LEGÁLIS LEADÓZOTT (tehát nem hálapénz, nem mutyi, nem lehúzás) fizetése nettó 350.000 ft.


Igaz, hogy ezért 59 éves létére heti 2x 24 órázik, 5x8 órában nappalozik és hétvégén mentőzik 1x24 órát. Tehát 40 helyett bőven 100 óra körül dolgozik hetente.


Te hány órát dolgozol egy héten? Mert ha 40-et akkor ne is válaszolj, csak sírdogálj csöndben a sarokban tovább.


(megj.: az meg ne az ország hibája legyen, hogy a párod elhagyta az előző nőjét és most GYT-t kell fizetnie)

2012. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos,csak ápolónő,a párom meg műtős.Amúgy nem ő hagyta el a családját,hanem a volt neje lépett le egy pénzesebb faszival te nagyokos!
2012. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám meg bankigazgató és 2 millát keres bibibi...Bocsi,de,hogy jön ez ide,hogy a te 30akráhányéve orvos anyád mennyit keres?Egy kezdő kétlem,hogy 350 ezret.Lakást venni meg családot alapítani,gyerket nevelni pedig fiatalon kell,nem 59 évesen...Ha olyan jól menne a fiatal dokiknak,nem hiszem,hogy úgy kéne kisírniuk az államtól azt 100e forintot.Na ez a gáz.


Az meg micsoda hülyeség már,hogy a vállásért mindig a pasi a hibás?Én is egyre több olyan esetet hallok amikor anyuka megunja átlagkeresetű apukát,és lelép egy gazdagabb/fiatalabb pasival.Sőt ismeretségi körömben van olyan aki a gyereket is ott hagyta apukának,mert neki elege van a szaros pelenkából inkább önmegvalósít!

De ez nem ide tartozik.

2012. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%

Tapasztalat, hogy a medikusok nem szeretnek 8 óránál többet dolgozni. Ügyelni és éjszakázni meg egyszerűen utálnak. Meg úgy általánosságban a medikus nem orvos, mert nem csinálhat egyedül semmit. Az orvosok meg sz@rrá gürizik magukat, mert kevesen vannak. Ennyi tömören a történet.



A tanulsága meg annyi lett volna a dolognak, hogy aki DOLGOZIK nem csak sír az nem fog éhen halni. Én sem 40 órát dolgozom egy héten és láss csodát, nem 90e forintot keresek havonta. Ha csak 8-at dolgoznék akkor alig keresnék többet. Aki meg lusta dolgozni vagy másodállás vállalni / hétvégén még maszekolni az ne panaszkodjon.


Nem azt mondom, hogy külföldön ugyan ennyi befektetéssel nem lehet sokkal jobban élni, de egyenlőre érthetetlen számomra, hogy mennyi tehetetlen ember van itthon.

2012. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Na most kapaszkodj meg:12 órát dolgozom,100ezrért.Szombaton is!!!

Amúgy el nem tudod képzlelni,hogy valaki azért olyan lusta dög,hogy csak 8 órát melózik és hétvégén nem,mert mondjuk gyereke is van amivel foglakozni is kell,nem csak odab@szni a Tv/Net elé???Vagy ápolásra szoruló családtagja?

2012. febr. 20. 18:57
 20/22 anonim ***** válasza:

Pont jó a példa, a párom diplomás laborosként dolgozott otthon az Országos Vérellátónál, 85-100 ezer forintos fizetésért. Most külföldön szobalányként takarítással keresi a többszörösét, és ok hogy itt élni is kell abból a pénzből, de félretenni is tudunk, ami otthon megvalósíthatatlan volt.

Persze idővel ismét a szakmájában szeretne dolgozni, de otthon semmiképp, és csak azért nem fogjuk otthon felélni a jövőnket, és a gyerekeink jövőjét, mert nem lesz senki aki a vérellátónál elvégezné alamizsnáért a laborvizsgálatot.

2012. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!