Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak még olyanok, akik...

Vannak még olyanok, akik szerint az MLM alapvetően jó dolog, és csak azért nehéz haladni vele, mert a legtöbben zsigerből irtóznak tőle?

Figyelt kérdés
Szóval hogy maga az MLM, mint alapkoncepció (konkrét rendszertől függetlenül, általánosságban véve) jó és sok mindent el lehetne érni vele, ha könnyebb lenne társakat találni hozzá, és nem "távozz tőlem, Sátán"-nal állnának hozzá a legtöbben? Vannak még olyanok, akik így gondolják?
2012. febr. 22. 11:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/121 anonim ***** válasza:

"Tehát az ilyen MLM-ek presztizsét nálunk pont a rámenős, hadarós, erőszakos ügynöktípusok járatták le. Ha meg az efféle stresszfaktor elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy működjön a dolog, akkor erősen megkérdőjelezhető maga a modell."


Igen, részben igazad van. De nem, az efféle stresszfaktor nem szükséges. Azért van csupán jelen, mert az ember inkább stresszel téged, akinek már elmondta a lehetőséget, minthogy új jelöltek után kutatna. És ez hiba.


A Kyaniról meg inkább nem szólok. Talán csak annyit, hogy egy MLMnek alapfeltétele a jó (és jó árú) termék.

2012. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/121 anonim ***** válasza:

ma 07:54

"Tehát mondjuk én úgy gondolom, hogy 100-150 embernél nem több azoknak a száma, akikkel vagyok úgy, hogy egy ilyen vitamin ügyletet kiajánlhatnék."

Ebben tévedsz. Ha azt a bizonyos terméket jónak gondolod, akkor 10 millió körül van azoknak az embereknek a száma Magyarországon, akiknek jó szívvel ajánlhatod. Ha nem gondolod, jónak, akkor meg 0 (esetleg az ellenségeidnek). Sehol nincs leírva, hogy kizárólag ismerősöknek lehet ajánlani terméket.


Természetesen rajtad múlik, hogy te milyen kényelmetlenséget vállalsz föl a vevőköröd és a hálózatod kiépítéséért, csak azzal érdemes kalkulálni, hogy azok lesznek sikeresek, akik sokkal többet felvállalnak, mint amit az emberek többsége megtenne. Amit leírtál, úgy valóban nem működik. Azzal, amit szinte bárki megcsinálna, nem lehet kiemelkedni a tömegből.

2012. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/121 anonim ***** válasza:

Lebemann válasza:


Rengeteg feltételezés és tévedés van abban amit írtál.

Tények:

- A hálózatépítők hálózatában lévő üzlettársak nagy részét előtte sosem ismerték, korábban sosem találkoztak és nem is beszéltek. Aki nekem megmutatta ezt azzal az emberrel kb két-háromszor találkoztam korábban. Egy ügyfelem volt. Aki pedig az üzleti részéről beszélt azt meg sosem láttam előtte.

- Az emberek nagy része költ az egészségére. Olyanok is akikről nem is gondolnánk. Elég csak bemenni egy bioboltba és megnézni, hogy milyen emberek mennek be és mennyi pénzt költenek el ott. Vagy elég bemenni bármelyik cég raktárjába és elüldögélni ott, hogy mennyi ember jön be és mennyit vásárolnak.

- Amikor elkezdtem az értékesítést (nem MLM) akkor kb 70 ember volt a listámon akik ebben a városban laknak. (Nem itt születtem, a legtöbb ismerősöm az ország másik felén lakik) Most majdnem 500 név van a listámon. Ennyit arról, hogy számít-e egyáltalán mennyi ismerősünk van.

- A kezdőcsomagok már kb 20e Ft-tól elérhetőek ha egyáltalán kell vásárolni. Ez lenne irreális?

- Aki engem megkeresett ezzel az nem volt erőszakos nem nyaggatott akkor sem amikor hetekig felé sem néztem. Sőt én éreztem magam szarul, hogy még vissza sem szóltam neki, hogy mi van velem. Kb három hét eltelte után felhívott, hogy mi van velem és, hogy megyek-e az esti nyíltra (előadás). Ebben semmi erőszakos nem volt és nem is nyaggatott ezzel. Semmi erőszak, semmi stressz. A stresszt amúgy is saját magunk generáljuk. Van akit már az is stresszel, hogy ha a főnöke csúnyán néz rá van aki meg nagy ívben tesz az ilyesmire.


Legközelebb mielőtt ilyen kijelentést teszel legközelebb tájékozódj a részletekről és ne csak felületes információk alapján írd amit írtál.


Gábor

2012. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/121 anonim ***** válasza:

Kedves Gábor! Megkérhetnélek, hogy a bejegyzéseidet inkább magyarázó, tájékoztató stílusban tedd a KIOKTATÓ helyett?

Azért csak van oka annak, hogy az emberek egy része tényleg a beléből utálja az összes direktmarketiget, MLM-et, a sok-sok "lehetőséget" stb.

Ha ez csak és kizárólag esszenciálisan fassza dolog lenne, akkor nem lennének ellenlábasai.


Ahogy írtam: az alapelv nem rossz, hogy az elégedett vevő a legjobb reklám, így ő is miért is ne részesülhetne...


Node az a legnagyobb baj, hogy ezek a dolgok a legtöbbször kéretlenül toppannak az életünkbe és arról szólnak, hogy van valaki, akinek a cuccát el kell adni és sok esetben még a pszichológiai manipulációtól sem riadnak vissza. Ez meg hadd legyen mindenkinek szabad döntési joga, ha nem szimpi.

2012. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/121 anonim ***** válasza:

Ha az alapelvet jónak tartod, és azt látod, hogy sokan silányul végzik a munkájukat a piacon, akkor miért nem ragadod meg a lehetőséget, és leszel te minden idők legjobb MLM-ese?


Eldöntheted, hogy nem szimpi, ha betoppant hozzád valaki, aki nyomult, manipulált stb. Ha viszont te nem szívesen csinálod ezt, akkor csináld normálisan!


Mutassam, hol kell aláírnod? :D

2012. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/121 anonim ***** válasza:

Azt nem vitatta senki sem, hogy vannak olyanok akik rosszul csinálják.

Viszont elgondolkodtál már azon, hogy miért szinte csak a rossz hírek vannak a TV-ben? Miért csak azt írja le a legtöbb ember amire panasza van? Például egy étteremben ha ízlett az étel akkor csak ritkán hívjuk a szakácsot vagy üzenünk neki, hogy remek volt az étek, viszont ha valami nem tetszik akkor egyből megyünk reklamálni.

Vagy belegondoltál már abba, hogy miért van a legtöbb dolognak ellentábora? Legyen szó bármiről is? És az ellenlábasok mindig jóval hangosabbak, mint akik az adott dolgot képviselik. Egész egyszerűen azért, mert akik ismerik és tudják, hogy mi is az amit képviselnek valójában azokat szinte egyáltalán nem érdeklik az ilyen ellenző emberek és nem is nagyon foglalkoznak velük. Csak pár olyan ember van aki le is írja a tényeket. Akit meg tényleg érdekel az úgyis utána jár a dolgoknak. Azt meg nem az interneten leírtakból lehet megtudni. Autót vezetni sem a neten vagy épp könyvből tanulunk, hanem beülünk az autóba és a gyakorlatban sajátítjuk el, persze ott is ott van egy oktató ahogy az MLM-nél vagy egyéb értékesítésnél egy mentor, szponzor mindegy hogy hívjuk.

Engem is hívtak már fel reggel fél 8kor valami utazási ajánlattal, hagy ne mondjam, hogy mennyire bunkó dolognak tartottam, hogy valaki ilyenkor "zaklat". Azt is lehet normálisan csinálni és nekem többnyire jó tapasztalataim vannak.


Ami pedig a kéretlen dolgokat illeti. Én kértem, hogy egy bazi nagy óriásplakát legyen az ablakunkkal szemben? NEM. Mégis azt kellene bámulnom ha otthon laknék. Vagy kértem én, hogy hülye reklámokat adjanak a filmek közben? NEM Mégis nyomatják ha kell ha nem.

Ha meg megkeres valaki egy ilyennel és megmondom neki, hogy nem érdekel akkor a többsége megérti és nem zaklat vele folyamatosan. Az összes ilyen ismerősömnek aki értékesítéssel foglalkozik kb 4-5%-a az aki rendszeresen hívogat valamivel. Ebből egynek már nem veszem fel a telefont. Mégis pont ezt a 4-5%-ot írják le a legtöbben. Sőt kíváncsi lennék, hogy a neten leírt rémtörténeteknek hány százaléka igaz.


Gábor

2012. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/121 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a pszcihológiai manipuláció amit írtál csakis rövid távon képes működni és hosszú távon nem ér semmit sem. Márpedig egy olyan piacon, mint a napi fogyasztási cikkek a hosszútávú megelégedettségre van szükség és nem a pillanatnyi hatásra
2012. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/121 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 19:14, 21:06, 21:08


Bár tartalmilag teljesen igazad van, én úgy látom, a 20:43-as válaszoló jogosan sérelmezte, amit sérelmezett. Korábbi hozzászólásában valóban voltak téves információk, voltak hibás következtetések, és voltak olyan "problémák", amelyek bár valósak, de kimutatható, miért nem érdemes problémának tekinteni azokat. Ezekre rá lehet mutatni, le lehet - és érdemes - írni az ellenérveket, amiket te is, én is meg a tegnap 09:19-es válaszoló is megtettünk. Semmi értelme azonban az olyan beszólásoknak, mint például a 19:14-es válaszod utolsó bekezdése. Lehet, hogy nem volt ilyen szándékod, de egy rossz ízt adott az egésznek. Látott egy kérdést, írt rá egy választ, ami tényleg a kérdésre volt válasz. Amikor az állításait vitatod, érdemes gondot fordítani arra, hogy a tiszteletet érezze a hozzászólásodból. Jár neki. Ő sem volt ellenséges. Alapvetően mindenkihez így érdemes hozzáállni, amíg le nem építi saját magát, mint... (Nem csak a legkézenfekvőbb példára gondolok. :) )


(Természetesen elnézésed kérem, ha túl direktnek látod, amit írtam. Nem szivesen bírálok, de pár hónap közös fórumozás után egy néhány ember által olvasott topik 100-nál magasabb indexű hozzászólásában talán belefér).

2012. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/121 anonim ***** válasza:
64%

Lebemann egyszerű, letisztult, követhető gondolatmeneten át világított rá dolgokra, amiket igenis érdemes végiggondolni. Valóban lehet mondani, hogy vannak benne feltételezések, de a tévedés kifejezést már óvatosabban kellene használni. Pláne túlzás rengeteg tévedésről beszélni.

Ami még figyelemre méltó, Lebemann sem az MLM ellen beszél.

2012. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/121 anonim ***** válasza:

# 108/109

Semmi gond. Kösz, hogy leírtad ezt.

2012. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!