Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak még olyanok, akik...

Vannak még olyanok, akik szerint az MLM alapvetően jó dolog, és csak azért nehéz haladni vele, mert a legtöbben zsigerből irtóznak tőle?

Figyelt kérdés
Szóval hogy maga az MLM, mint alapkoncepció (konkrét rendszertől függetlenül, általánosságban véve) jó és sok mindent el lehetne érni vele, ha könnyebb lenne társakat találni hozzá, és nem "távozz tőlem, Sátán"-nal állnának hozzá a legtöbben? Vannak még olyanok, akik így gondolják?
2012. febr. 22. 11:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/121 anonim ***** válasza:

108, köszönöm, hogy felhívtad a figyelmét a srácnak.

Én is így érzek, amit Te is írsz.


Amúgy valóban az van, hogy ennek a Gábornak vannak jók a meglátásai között, és még az sem biztos, hogy én valóban esetleg nem néztem be dolgokat, de pont egy ilyen szakmában, ahol ennyire fontos a kommunikáció ott valóban fontos a kommunikáció.

2012. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/121 anonim ***** válasza:

17:16 Igazából a korábbi hozzászólásodban nem benézted a dolgokat, hanem nem nézted meg a másik oldalról. Amiket leírtál, azok nyilvánvaló dolgok, amiknek nem jártál utána, azok nem nyilvánvalók. Nekem sem volt az, amíg a véletlen (vagy nem véletlen - mindegy) úgy nem hozta, hogy hozzájutottam a megfelelő információkhoz. Ennek részleteibe nem megyek bele, és nem is tudom, mennyire vagy nyitott a témára, az előző (11-es) oldalon a hozzászólásod elég sok részletére reagáltunk. Egy példát szeretnék mutatni neked. Ezt írod (tegnap 07:54, utolsó bekezdés):

"De a beszervező emberek meg nyaggatnak, nem veszik tudomásul, ha mégsem szeretne valaki ezzel foglalkozni. Tehát az ilyen MLM-ek presztizsét nálunk pont a rámenős, hadarós, erőszakos ügynöktípusok járatták le."

Ez így ebben a formában igaz is, de ez a dolog egyik fele.

Van azonban másik, harmadik, sőt ha akarjuk negyedik oldala is. Ezek közül csak egyet fejtek ki. Mindennek megvan az ára. Nézzd meg, miért is jött létre az MLM! Mi volt két amerikai üzletember küldetése, amikor 1959-ben létrehozták az Amway cég üzleti modelljét? (Amit aztán később sok más cég lemásolt, átalakított - nem szeretnék belemenni abba az értelmetlen vitába, hogy melyik a legjobb). Éppen az, hogy bárki számára elérhetővé tegyék, hogy saját vállalkozást építsenek, és magas jövedelmet keressenek belőle. Ennek az az ára, hogy olyanok is elkezdhetik, akik aztán mindenféle marhaságot csinálnak. Sőt sokszor olyanok csinálnak ez elején mindenféle marhaságot, akik később megtanulják jól csinálni, és emberek százai köszönhetik nekik a sikereiket. Emberek tízezrei tekintik példaképnek őket, de akikkel az üzletük építésének elején találkoztak utálják a céget is, őket is, az MLM-et is.

Nem lehet elválasztani, a két dolog együtt jár. Ha akarjuk, hogy emberek a 0-ról, mínuszból, lehetetlen helyzetből föl tudjanak állni és példájukkal akár tízezreknek tudjanak segíteni, akkor el kell fogadnunk, hogy mindenféle emberek meg fogják próbálni, és rossz hírét keltik az üzletágnak.

2012. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/121 anonim ***** válasza:

Vannak akik később is erőszakosak és túl rámenősek (ezek nem összekeverendőek a határozottsággal) és ez másolódik lefelé is. Ismerek ilyeneket más csapatokban. Most már nagyon örülök neki, hogy abba a csapatban vagyok amelyikbe kerültem. Pedig ebben a vásorban a másik csapat sokkal dominánsabb, viszont a vezetőjük nagyon unszimpatikus nekem. Meg ugye elkerülhetetlen, hogy találkozzam olyan emberekkel akiket ők megkerestek és van aki elmeséli, hogy milyen kellemetlen élménye volt egy másik emberrel.

Elvileg a "semmit ne csinálj egyedül az első két-három hónapban" elv szerint kezdik az emberek a munkát. Ez nem minden esetben érvényesül. Viszont ha ez érvényesül és még a szponzor is egy erőszakosabb fajta akkor az új ember vagy azonosul ezzel a formával mivel ő is azt látja, hogy így "kell" csinálni, vagy azt mondja, hogy ő ezt így nem csinálja és abbahagyja. A legjobb esetben addig megy a felsővonalában amíg nem talál egy olyan embert aki neki szimpatikus és azzal tud dolgozni.


Sajnos vannak akik később is ilyenek maradnak. Az igaz, hogy ezek az emberek többnyire nem is érnek el komoly sikereket. Szerencsére a többségre nem ez a jellemző.


Gábor

2012. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/121 anonim ***** válasza:
64%

"A cégnek egy fontos, fogyjon a termékük... Tehát neked is ez a fontos, fogyjon a termék. ... te használod, már fogy. Ha senki a hálózatodban nem ad el, de használja, már fogy a termék. ..."


Remek megfogalmazás az MLM-et mozgató rugókról. Találjátok ki, hogy kitől van. :D

2012. ápr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/121 anonim ***** válasza:

"Remek megfogalmazás az MLM-et mozgató rugókról."


Mozgató rugók, ami... várjunk csak... a forgalom? Milyen meglepő! Egy kereskedelmi rendszert az mozgat, hogy fogy a termék! Döbbenetes!

2012. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/121 anonim ***** válasza:
64%

"Mert nem értik. Azt gondolják, eladás és beszervezés.


Nem fogják fel, hogy az értékesítés egy különleges fajtája ez, tehát kereskedelem, a teremtett érték pedig ugyanaz, mint bármelyik másik kereskedelmi tevékenység esetén.


Viszont nagyon meg vannak győződve az igazukról. Való igaz, hogy az emberek nagy része alkalmatlan erre. Ez viszont sértőn hangzik, ezt nem szeretik hallani. Ezért inkább besározzák az iparágat, és azt mondják, ők azért nem alkalmasak rá, mert nem akarnak azok lenni.. Mentségük az lehet, hogy láttak rossz példát a környezetükben, vagy hallottak olyanról, aki látott. Abba kapaszkodnak. Szerintem."



"Való igaz, hogy az emberek nagy része alkalmatlan erre."


Vs.


"Nagy előnye, hogy igazából csak idő kell hozzá, pénz nem, ezért gyakorlatilag bárki sikeres lehet."



Lehet találgatni kitől idéztem....

2012. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/121 anonim ***** válasza:

"Lehet találgatni kitől idéztem...."


Segítsünk a kollégának, akinek ezzel az egyszerű gondolattal értelmezési gondjai akadtak.


"az emberek nagy része túléli a mai napot" (igaz? igaz!)

Vs.

"bárki ma meghalhat" (igaz? igaz!)


Ellentmondás? Nem...



"az emberek nagy része nem fog a héten nyerni a lottón" (igaz? igaz!)

Vs.

"bárki megnyerheti a héten a lottó ötöst" (igaz? igaz!)


Ellentmondás? Nem...


"az emberek nagy része alkalmatlan" (igaz? igaz!)

Vs.

"bárki sikeres lehet." (igaz? igaz!)


Ellentmondás? Csak egyvalakinek.. ;) Örülök, hogy segíthettem.

2012. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/121 anonim ***** válasza:
64%

Ez nagyon gyenge védekezés volt. De mit is várunk, nektek oly mindegy, hogy X vagy Y, lesz*rjátok, ha a cégetek csődbe megy, folytatjátok máshol, mintha mi se történt volna, nálatok egy üzletpolitika szerződés és garancialevél egyben. Nem is beszélve arról, hogy nektek elég kijelenteni, hogy "megcáfoltalak", és ezt lehetőleg mindenhol minél többször megismételni - az épületes baromságok, gyermeteg, következetlen példák társaságában.


Ha az emberek halmazának nagy része, azaz mondjuk hatvan ember a százból alkalmatlan erre, akkor nem lehet igaz az az állítás, hogy a száz ember halmazának bármely részhalmaza sikeres lehet(MLM üzletben).


De ez persze csak az én baromságom, fogalmam sincs semmiről, nem értek az MLM-hez, hovatovább a vállalkozáshoz sem, sőt, kövér nő vagyok.


Értelmes cáfolatot most sem fogunk kapni.

2012. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/121 anonim ***** válasza:

"nem lehet igaz az az állítás, hogy a száz ember halmazának bármely részhalmaza sikeres lehet(MLM üzletben)"


:) Így van, ez nem lehet igaz, és ezt nem is állította senki. Viszont bárki tartozhat a sikeres részhalmazhoz, aki akar.


Azt mondjuk nem értem, hogy te, önszántadból a halmazon kívül rekedtként mi alapján magyarázol a sikeres halmazba jutás feltételeiről..:)

2012. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/121 anonim ***** válasza:

Mit vársz attól aki hónapok alatt sem volt képes megérteni az MLM alapjait. És pláne nincs értelme vállalkozónak lenni szerinte. Igaz ahhoz sem ért szóval nem meglepő.


Gábor

2012. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!